Smartphone do 2000 zł

Witam. Szukam telefonu tak jak ww. przedziale za około 1000-2000 zł, ewentualnie mogę jeszcze dołożyć te 200 zł jak ktoś napiszę naprawdę dobre argumenty do moich oczekiwań które są niżej, dlaczego niby mógłbym dopłacić.

  • mój budżet  : 1000 do 2000 zł, ewentualnie mogę trochę dopłacić
  • gdzie i jak zamierzam dokonać zakupu  ** cenowarka, allegro, olx, sklepy stacjonarne**
  • nówka czy używka  : raczej nówka, boję się używek szczególnie z olx
  • preferowany rozmiar wyświetlacza  : 4,5’’ +
  • preferowany system mobilny  : android, ale raczej nie gra roli system
  • do czego będę używać urządzenia : najczęściej to korzystanie z apek i przeglądarki (dlatego ram to pierwsza rzecz na którą patrzę), zdjęcia, internet, muzyka (samsung level in / pl11), filmy.
  • moje najważniejsze wymagania : ram > bateria > procek > GB > LTE > zdjęcia > muzyka (źródło dźwięku) > filmy (wyświetlacz i kolory) 

Nic raczej z wymagań nie dopiszę, po prostu smartphone jest do wszystkiego i takiego szukam, ale strasznie denerwowały by mnie gdyby przy 100% baterii rano tel nie wytrzymałby całego dnia normalnego użytkowania, powiedzmy sobie np. przeglądania netu przy użyciu dolphina (nie chrome ;p) przez 6h i słuchania muzyki przez kolejne 6h.

Jeśli chodzi o granie to nie robię tego zbyt często, a jak już to w mniej wymagające od procka/gpu, więc procek jest mniej ważnym wymaganiem, choć jak ma mi po prostu lagować po zainstalowaniu 10 apek to też nie dobrze.

 

Moje propozycję:

  • Samsung Galaxy   S6  (chyba najbardziej opłacalny i ogólnie polecany)
  • LG G4  (największy konkurent s6)
  • Sony Xperia Z2 / Z3  (lubię xperie dx)
  • OnePlus Two
  • HTC One M8/M9
  • Samsung Galaxy Note 4
  • Motorola Nexus 6
  • HTC ONE ME dual

I trochę te z niższej polki cenowej: (niższe parametry, ale uważam że cena/jakość tez jest ważnym czynnikiem w wyborze - i tutaj tez liczę ze  ktoś się znajdzie i napisze  czy warto kupić telefon troszkę starszy, czy z nowej generacji z pewnymi aktualizacjami)

  • Samsung  Galaxy S5
  • LG  G3  / G2
  • Huawei P7 /  P8
  • Huawei Honor  8
  • Motorola Moto  X Play
  • Sony Xperia M4 Aqua
  • Meizu MX5
  • ASUS ZenFone 2
  • Motorola Moto X (2 gen.)
  • Alcatel OneTouch Idol 3 5,5”

 

Na jakie odpowiedzi liczę? Podanie mi najlepiej pasującego telefonu do moich wymagań. Tak wiem, że wymagam praktycznie wszystkiego, dlatego podałem dużo telefonów. 

Z góry dzięki za odpowiedzi i to chyba by było na tyle, przepraszam za ścianę tekstu.

W tej cenie spokojnie znajdziesz sobie porządny nowy model.Nie ma sensu za tyle kupować używki bo nigdy nie wiesz jak dany telefon był traktowany przez właściciela ( czy nie byl zalany - często takie wady pojawiają się po czasie…). Poza tym masz gwarancję.

Sam stawiałbym przede wszystkim na Motorolę Nexus

Duży wyświetlacz , fajne parametry oraz w rtv Euro agd jest obecnie w dość dobrej cenie.  Można brać również na raty.