Smartphone do 700zł

Jak w temacie, możecie coś polecić? GPS, WIFI, Android i ekran dotykowy obowiązkowo. Na dobrym aparacie mi nie zależy. Myślałem nad LG Gt540 Swift i samsungiem i5700 spicą. Może jest jeszcze jakiś telefon godny uwagi w tej cenie?

Ja z tych co napisałeś bym brał i5700 lepszy od lg

ale bym się zastanowił jeszcze nad

SAMSUNG GALAXY I5800

Zastanawiam się nad:

HTC Wildfire

Samsung Galaxy i5700

Samsung Galaxy i5800

gt540 swift

i szczerze powiem że mam od tygodnia mętlik w głowie…

Htc Wildfira bym nie brał ze względu na najmniejszą z tych telefonów rozdzielczość ekranu

widgety nie będą się mieścić na ekranie,nie będzie za bardzo gier i aplikacji dostosowanych bo rozdzielczość 240 x 320 jest ciężko spotykana w telefonach dotykowych

nawet te najsłabsze maja 240 x 400

a czy znajdziesz go do 700zł tego nie wiem

Lg gt 540 swifta bym nie brał bo nie ma multitoucha i ogólnie jest słaby sprzętowo

to najtańszy z tych wszystkich telefonów dostępny za 400zł

nie ma jeszcze aktualizacji do androida 2.1

jest tylko 1.6 a on jest powolny

bym brał z tego i5700 lub i5800

i5800 nowszy ale chyba trochę słabszy

procesor gorszy trochę,

ale myślę że podobnie będą działać

ja chyba bym z tych dwóch brał i5800 jakoś bardziej mi się podoba

najlepiej aby sobie wybrać któregoś z tych dwóch przeczytaj

http://www.mobileman.pl/samsung_galaxy_ … lnosc.html

i5700 i i5800 są dostępne w podobnej cenie gdzieś 600-650zł nówki z gwarancją producenta bez simlocka

Dzięki pakierhakierxd , bardzo mi pomogłeś. Więc odrzucam swifta i HTC. Gdyby nie krążące plotki na temat i5700 że ma beznadziejną jakość muzyki i słychać jakieś ‘trzaski’ to już bym go dawno zamówił. A tak to jeden mówi że u niego również słychać trzaski a drugi z kolei że wszystko jest w porządku. Wiem na pewno że i5700 ma skopane sterowniki 3d, ale na grach mi akurat nie zależy. Dlatego zastanawiam się nad i5700 albo i5800 i chyba wybiorę ten drugi, choć on też ma rozdziałkę mniejszą w stosunku do i5700 :wink:

ta kolego i5800 ma tym bardziej mniej standardowa rozdiałke jak na androida niz WF wiec odrzucajac WF tym bardziej powinienes odrzucic i5800 :wink: ja posiadam WF i neie narzekam na brak aplikacji czy gier te lepsze sa i tak pod mocniejsze komory a nie jest zle :stuck_out_tongue: wiec nie sluchaj tych co nie mieli do czynienie z telefonami tymi :wink: m

ja jestem takiego zdania

że jak kupować telefon dotykowy to minimum 3,3.2 mpx

i z rozdzialka minimum 240x400

240 x 320 jak w wildfire dają w normalnych nie dotykowych telefonach najczęściej

mało jest telefonow dotykowych z taka rozdzialka

taka rozdzialke maja telefony z małym wyświetlaczem 2.8 cala

np. tani samsung corby

Hmm, zamówiłem wczoraj nowego i5800 za 650zł, możliwe że zrobiłem błąd i powinienem wziąć i5700, ale bynajmniej będę dobrze spał z myślą że będę miał dobry odtwarzacz muzyki, wiele bugów jest poprawionych w i5800. Czytałem sporo opinii na temat tego telefonu, cieszy mnie fakt że na 100% będę miał możliwość aktualizacji androida do 2.2 Froyo, i5700 spica nie wiadomo :wink: no nic, zdam relacje jak przyjdzie telefon.

ok życzę zadowolenia z nowego telefonu :slight_smile:

Chociaż temat już zakończony, to wyprostuję kilka błędów:

Jeśli masz na myśli tylko Androidy, to nie ma żadnego z WQVGA - tutaj jest od razu przeskok z QVGA (320x240) na HVGA (480x320).

Nie ma multitoucha, ale ma ekran oporowy, co dla wielu może być zaletą. Nie jest też wcale słaby sprzętowo - jak na low-end jest przyzwoicie - domyślnie przynajmniej wydajnością w 3D bije Spicę na głowę.

Bzdury, bzdury, bzdury - 2.1 już jest (co prawda jeszcze nie po PL, ale skoro jest już update dla naszych wschodnich sąsiadów, to i w PL można się wkrótce spodziewać)

Oj. Myślę, że userzy dopną swego - Spica ma wsparcie jakiego nie powstydziłby się niejeden HTC. Użytkownicy odblokowali multitouch, tworzą sterowniki 3D, stworzyli custom ROMy przyspieszające to urządzenie. Zresztą już są alfy Froyo.

ale chodziło mi właśnie o to że nie ma aktualizacji dla lg w Polsce kogo obchodzą inne kraje nie będzie ktoś chyba softu angielskiego instalować bo niby po co

Dla mnie ekran oporowy to nie zaleta a wada

A znasz jakiś inny telefon oprócz Wildfire który ma 240 x 320

najczęściej mają 480x320

Spica ma multitouch i nie ma ekranu oporowego a ma lepszy

Multitouch w spicy jest od wersji androida 2,1 standardowo

Aż tak źle chyba nie zrobiłem wybierając tego i5800?

zobaczysz ja sam bym go brał nowszy od i5700 podobny w parametrach

procesor gorszy od i5700 ale myślę że aż tak tego nie będzie widać :slight_smile:

głównie chodzi mi o tą rozdzielczość, czy nie będzie aż tak wielkim mankamentem i czy bez problemu będą się wyświetlały jakieś aplikacje na androida. (W gry nie będę grał)

jest lepsza niż 240 x 320

to pewnie nie będzie źle

Niby dlaczego? Angielski jest tak prosty, że czasem używa mi się tego lepiej niż wersji PL - WM od dawna używam wersji WWE i nie narzekam, Androida też nie widzę problemu. No chyba, że ktoś nie umie angielskiego - no ale to już jego problem. :stuck_out_tongue:

To już kwestia gustu. Dla mnie może być, chociaż też już przyzwyczaiłem się do pojemnościówki.

Z Androidów nie, bo poza WF takiego nie ma, ale z WM trochę się znajdzie.

No właśnie ja też się na to kiedyś naciąłem. Stockowy 2.1 dla i5700 nie ma standardowo MT. Dopiero sterownik zewnętrzny dodaje tę mozliwość.

HVGA (tyle ma zapewne i5800) to standard w Androidzie razem z WVGA (zauważ, że Android zaczynał od HVGA - G1, Magic, Hero. Dopiero potem przyszło WVGA i jego odmiana FWVGA). 98% aplikacji powinno chodzić. :slight_smile:

Nacytujesz się biedaku :smiley: ale dzięki wam za wszystkie odpowiedzi. Mam nadzieję że ten wątek się komuś przyda w niedalekiej przyszłości. pozdrawiam!