Smartphone do 800zł

Witam.

W ostatnim czasie sprzedałem swój były telefon i teraz potrzebuję nowego.

Nie musi być on koniecznie nowy może być używany. Głównym kryterium jest aby posiadał system operacyjny oraz jego cena nie przekraczała 800zł. Ewentualnie troszkę może przekroczyć. Rozglądając się na allegro spodobał mi się HTC Hero. Co o nim sądzicie, czy jest warty uwagi ? Oraz jeśli macie jakieś inne propozycję to chętnie ich wysłucham. Ekran może być dotykowy aczkolwiek nie musi. Przydało by się wi-fi, w miarę przyzwoity aparat oraz nie pogardzę nawigacją.

Czekam na wasze opinie co kupić oraz czy HTC Hero jest dobrym wyborem ?

Ja bym tego htc hero nie brał ponieważ jest już stary i pewnie znajdziesz tylko używany z krótką gwarancją :frowning:

albo bez zaraz coś poszukam i ci dam propozycję :smiley:

To są moje propozycje

Telefony z systemem bada(Sam mam Wave S8500 i polecam fajny fonik )

Samsung WAVE 533,Samsung s8500 Wave

Telefony z systemem android:

Samsung Galaxy Gt I5800,I5700,XPERIA X8

Nowsze i lepsze od Hero :slight_smile:

htc wildfire lub xperia x1o mini: http://komoorki.pl/pl_PL/p/Sony-Ericsso … P3-MP4/326

Ja mam I5700 i przyznam, że jest spoko. Oczywiście andrut 2.1 + mod :lol:

wiesz co Htc Wildfire bym nie brał ze względu na rozdzielczość wyświetlacza 240 x 320 reszta rzeczy w nim jest ok wyświetlacz 3.2 cala

w tym se też taka sama ale jeszcze do tego ekran mały gdzieś 2.55 cala

na tych telefonach nie będą się mieścić niektóre widgety itp.

do tego mogą nie działać niektóre gry i aplikacje

albo będą paskudnie wyglądały

320 x 480 to taka standardowa rozdzielczość androida

już nawet by można było kupić telefon z 240 x 400

ale lepiej nie mniej

spójrz sobie jak nazwy poucinane na wildfire ze względu na tą rozdzielczość

http://s1.blomedia.pl/bloghtc.pl/images … e-ukos.jpg

Rozumiem,że w telefony z windows mobile i symbiana się nie pchać ?

Bo jak na razie padły tylko propozycje androida i bady.

Xperia nie za bardzo mi się podoba to samo wildfire.

Samsung słyszałem,że ma problemy z 3D grafiką a drugi z dźwiękiem czy to prawda?

odnośnie systemu, to zależy do czego ten telefon będzie używany napisałeś “nie pogardze nawigacją” a jeżeli chcesz mieć dobrą nawigacje która na 99% Cię nie zawiedze to oprócz windows mobile wszystkie inne systemu musisz wyeliminować , dlaczego? , dlatego że tylko windows mobile obsługuje 2 najbardziej niezawodne nawigacje czyli automape i tomtoma , z tego co mi wiadomo mogę się mylić na androida nie ma dobrej nawigacji , symbian, porównywalna do automapy nawigacja garmina , osobiscie mam htc diamond z windowsem i jestem bardzo zadowolony z tego systemu mam go już ponad 1,5 roku , wifi na windowsie działa idealnie , system orginalny windows 6.1 nie sprawia żadnego problemu , obecnie nowe tele posiadają już windowsa 6.5 lub windows phone tzw.siódemka . Pozatym na androida nie ma tylu programów/aplikacji co na WM , co nowsza wersja androida to trzeba pisać nowy program tak samo z symbianem , a programy napisane pod WM5 działają również w nowych i najnowszych wersjach tego systemu czyli 6, 6.1, 6.5 i windows phone.

ja miałem telefon z Windows mobile 6.1 samsung omnia i900 i po tym telefonie zraziłem się do telefonów z windows mobile

system był często wolny i wieszał się,do tego dotyk kiepski,niektóre rzeczy da się obsługiwać tylko rysikiem

Noo nie dziwie się że i900 nie przypadł Tobie do gustu…pobaw się np HD2 tam jest swietny dotyk np oraz mocny procek…Nie zauważyłem na forach żeby zbytnio ludzie narzekali na powolność tego telefonu…600 MHz spokojnie gwarantuje odtwarzanie filmów divx a nie pokaz slajdow…Faktem jest że w WM niektore aplikacje typu np total commander da sie obsługiwać tylko rysikiem. Nie oczekuj też że na 3.2 calach będzie jakas super wygodna obsługa…wyświetlacz ma takie same wymiary jak w Avili…Co do nawigacji…faktem jest że WM jak narazie jest najlepszą platformą do nawigacji…poprostu multum jest tych programów…

Kolega troszkę sie pomylił…programy starsze działają od nawet WM 2003 do WM 6.5…Na windows Phone 7 trzeba mieć specjalną dla tego systemu wersję aplikacji…Ja osobiście bym dołożył do HD2 tam masz już świetny procesor Snapdragon no i aż 384MB RAM do wykorzystania…

Lub też możesz się zastanowić nad HD2 mini http://allegro.pl/htc-hd-mini-z-pl-dyst … ml#gallery procesor ciut słabszy od Omnii jednak zdecydowanie więcej RAMu Omnia ma 128 MB a HD 2 mini 384 MB Ramu ,.Moim zdaniem Ram jest ważniejszy od procka…bo np… miałem kiedyś PDA Asusa to tam był procek ponad 400 MHz i też z filmami sobie dosyć dobrze dawał radę…a RAM jest o tyle ważny że czym go więcej tym mniej będzie się ciąć jak coś bedzie w tle chodziło…

Mam Wave z 3.3 calowym ekranem i jestem z jego zadowolony

super dotyk nie trzeba używać rysika wcale i to mi się podoba :slight_smile:

A ja HD mini odradzę ze względu na bardzo nietypową dla WM rozdzielczość HVGA - to może spowodować niedziałanie sporej ilości programów.

Bez przesady. Na Androida już też są dobre pozycje.

Czy ty spałeś przez ostatnie miesiące? Programów na Androida jest mnóstwo i w niczym nie ustępują WM.

A tam. Jeśli program nie wykorzystuje zmienionego elementu API, to programy ze starszej wersji ruszą na nowszej i będą działać.

Inna sprawa że BADA została wydana rok później niż WM 6.5…ktory jest już bardziej dostosowany do obsługi palcami niz WM 6.1 czy wczesniejsze wersje…Nie wiem dlaczego w WAVE chcesz używać rysika skoro ma on wyświetlacz pojemnościowy…do pojemnościowych z reguły nie uzywa sie rysików…no chyba że takich specjalnych… Co do nawigacji to narazie nie ma nic lepszego od Auto Mapy… Fakt że niektóre są też dobre ale automapa zawsze była najlepsza:) Starsze wersje WM są o tyle dobre że nie potrzebuja mieć dostepu do internetu non stop żeby wykonać podstawowe czynności jak pierwsze włączenie smartphona lub wejscie w kalendarz (w przypadku androida)…poprostu jak ja to mowie nie są one jeszcze zrobione pod tzw “FeJsBuKa” jak ja to mówie…

nie chcę używać rysika,chodziło o to że w omnii musiałem a tu nie muszę

ale może sobie bym go kupił jakby był tani i był jakiś dobry program paint:D

do tego się przydawał w omnii :smiley:

fajnie było coś rysować :slight_smile:

Z tego co wiem to Automapa korzysta z map firmy Navteq i korzysta z nich nie tylko AM, ale również Nokia Maps i Sygic Mobile więc nie tylko WM jest dobry do nawigacji :wink:

Navteg to w wersji na Europe…mapy Polski przygotowuje firma Geosystems Polska

Navteq to firma która która składa w całość mapy przygotowane przez oddziały w danych państwach , mape polski robi geosystem , dla austrii jest eurogeographics , dla Węgrów Top-Map.LTD itd a navteq składa to w całość i przygotowywuje pod oprogramowanie AutoMapa a napewno navteq nie pracuje dla nokii , nokia posiada własny odział zajmujący się mapami , sygic mobile i tomtom to mapy firmy TeleAtlas natomiast do iGO można zastosować mapy i teleatlasu i navteqa.

Co do stosowania rysika to można go nie używać do podstawowych czynności takich jak dzwonienie , czytanie smsa , otwieranie programów (wszystkich) , są programy które wykonują polecenia głosowe w dodatku wydawane po polsku (podawanie godziny , czytanie sms-ów , czytanie e-booków i innych tekstów , głosowe uruchamianie programów łącznie z głosowym wybieraniem numeru nie zapisanego w kontaktach. do tego celu może posłużyć np. program na WM o nazwie Cyberon Voice Commander 2.5.2 PL