SmartShare - bezpieczeństwo użytkowania


(rom50rom) #1

Ponieważ nigdzie nie udało mi się znaleźć odpowiedzi na pytanie, a może nie umiem szukać, czy zainstalowany na komputerze w/w program jest bezpieczny, chodzi mi o to, czy udostępnione tam pliki nie będą oglądane przez osoby postronne, tylko w urządzeniu, które zostały w tym programie dodane.


(Dimatheus) #2

rom50rom , zapoznaj się, proszę, z tym poradnikiem i stroną, a następnie - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po lewej stronie) - popraw tytuł wątku tak, by mówił konkretnie o problemie. Poprawnie zatytułowany wątek zwiększa szansę na uzyskanie szybkiej pomocy. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,
Dimatheus


(ichito) #3

Jeśli to ten program

http://www.lg.com/pl/wsparcie/smart-share

to pewnie bym jakoś ufał, gdyby nie afera sprzed 3 lat, kiedy wyszło na jaw, że LG szpieguje użytkowników i przechwytuje ich dane…tu np. o tym

http://di.com.pl/telewizory-lg-ostro-szpieguja-widzow-nawet-gdy-uzytkownik-wylaczy-sledzenie-49122

Ale z tą samą nazwą jest też ten program

https://www.veracode.com/security-tools/smart-share

dzięki któremu możesz współdzielić pliki między serwisami społecznościowymi czy nawet własne maile…dziś takie serwisy to wylęgarnia szkodników, a o jednym dziś szczególnie głośno, więc dla własnego dobra  nawet bym nie myślał o takim rozwiązaniu

http://www.dobreprogramy.pl/Czerwona-kropka-szkodnik-ukryty-w-obrazku-SVG-roznosi-sie-przez-komunikator-Facebooka,News,77499.html


(rom50rom) #4

Dziękuję za odpowiedź.

Mam w komputerze zainstalowany ten http://www.lg.com/pl/wsparcie/smart-share

właśnie program. Potrzebny jest  do oglądania filmików opracowanych w komputerze, bez tego programu trzeba było się posługiwać pendrivem.

Z internetu w telewizorze raczej mało korzystam. Jeśli jednak uważasz, że istnieje niebezpieczeństwo dostania się plików w obce ręce, to wolę wrócić do pendriva. To ważne dla mnie, bo są to filmiki prywatne.

Liczę jeszcze na Twoją odpowiedź.


(ichito) #5

Jeśli już, to wybrałbym właśnie ten program dedykowany od LG, ale zostaje kwestia zabezpieczenia sieci domowej…tu nie wiemy nic czy masz własne hasło do niej, czy jakieś dodatkowe restrykcje typu lista dopuszczanych adresów IP czy MAC-adresów. To nie jest o tyle żadna paranoja, że ktoś wredny a znający się trochę na rzeczy jest w stanie przy niezabepieczonej sieci mieć dostęp fizyczny do maszyn i tym samym do danych na podłączonych urządzeniach.

Jeśli materiały są dla Ciebie ważne, prywatne a więc poufne, to albo zabezpieczasz sieć - właściwie odcinasz ją dla innych poza dopuszczonymi urządzeniami - albo korzystasz z dysków przenośnych…choć tu też by się przydało odpowiednie uszczelnienie sieci z powodów jak wyżej :slight_smile:


(rom50rom) #6

Dziękuję za wyjaśnienia. Sieć domową mam zabezpieczoną hasłe, innych zavezpieczeń nie potrafie zrobić. Jak wynika z tego co napisałeś, to w zasadzie jestem bezpieczny. Jeszcze raz dziękuje.