Smartwatch, smartband czy co?

Witam
Mam kilka pytan i nie wiem co wybrac
1, Co jest lepsze smartbsnd czy smartwatch? Ja nie jestem sportowcem to ma wykryeac po prostu to ze spaceeuje, podstawowe dane zdrowia np. Ciśnienie, moze byc pogida itp.
2. Czy cos z tego sparuje sie z moim Huawei bez uslug Google?
3. Jaki program polecacie, który właśnie by xastapil taki Google Fit?
4. Czy lepiej kupic Xiaomi Mi Band 5 czy dopłacic 60 zl i wziac 6. Albo moze znacie lepsze marki tak do 150 zl?
Czekam na odpowiedź i pozdrawiam

  1. To zależy czego oczekujesz. Smartband dłużej trzyma na baterii i działa bardziej na zasadzie powiadomień. Smartwatch masz wyładowany elektroniką przez co krócej trzyma na baterii ale oferuje dużo możliwości.
  2. Raczej większość, pod warunkiem, że wspiera aplikację producenta.
  3. Dedykowana aplikacja producenta
  4. Między 5 a 6 dużej różnicy nie ma, no chyba że chcesz badać cykle menstruacyjne (w 6 są)

Jeszcze jest też 7 wersja i Pro w kształcie smartwacha, raczej doszły tylko nowe aktywności sportowe (niby już z 210).

Jeżeli masz smartphone Huawei to kup smartband Huawei. Aplikacja od smartband wtedy jest lepiej zintegrowana ze smartfonem. Nie walczysz z takimi problemami jak ten, że system zabił aplikację i dane na opasce Ci się nie uaktualniają, czy kroki liczone wspólnie ze smartfonem (i nie tylko to).

Mam dosyć aktualną Mi Band 6 oraz starszą opaskę Huawei Band 5 (obecnie jest już 7). Jeżeli chodzi o moją opinię to różnicę widzę głównie w oprogramowaniu. Soft od Huawei jest bardziej profesjonalny, lepiej dopracowany, dla osób lubiących mieć dużo danych i lubiących wiedzieć co z czego wynika. Świetna ociekająca detalami analiza snu, poradniki do większości prezentowanych danych. Przez kilka lat użytkowania dwa razy miałem taki przypadek, że producent coś skopał w aplikacji i poporawka była po 3-4 dniach. Nie ma też tłumaczeń apki „z translatora” co w apkach Xiaomi bardzo często występuje.

Dane prezentowane przez Mi Band 6 są mniej szczegółowe, lepsze dla osób których wnikanie w detale denerwuje, a wolą obraz całościowy. Niewiele prezentowanych danych ma opis. Brakuje mi w niej np funkcji inteligentnego budzenia w najlżejszej fazie snu. Opaski i oprogramowanie Xiaomi jest ładniejsze, bardziej „słodkie”, mają piękne tarcze i to wszystko jest bardzo pozytywne. Miło się je nosi, miło się na nie patrzy. Poza tym w 85% przypadków obie firmy dają te same funkcje.

Plusy opasek

  • małe lekkie
  • działa wieki na jednym ładowaniu. Opaski po prostu używasz bez myślenia, a nie zastanawiasz się czy użyć czy już jest rozładowana.

Minusy

  • do poprawnego działania wymaga połączenia ze smartfonem

Tak więc jeżeli chcesz mieć np GPS w opasce (bez połączenia ze smartfonem) to musisz kupić „taką większą” albo smartwatch. Tak samo jeżeli chcesz mieć możliwość rozmowy przez urządzenie wtedy raczej smartwatch, może nawet taki z własną kartą SIM. Smartwatch przydaje się też, jeżeli chcesz mieć dostęp do asystenta Google.

Generalnie jednak trzymałbym się zasady smartfon-opaska tej samej firmy, tzn jeżeli w przyszłości jednak nie odważę się na Huawei bez Google i zmienię telefon na Xiaomi to będę rozglądał się za Mi Band :slight_smile:

Nie wiem wiele o smartwatchach i opaskach (miałem/mam tylko Apple Watch i nie mam porównania do innych marek), ale sprawdź, czy możesz kupić coś, co umożliwi Ci płacenie w sklepach. W praktyce, jeśli myślę o sytuacjach, w których takie urządzenie znacznie ułatwia życie, to jest to pierwsze, co przychodzi mi do głowy.
Drugie, to możliwość włączenia sobie muzyki, czy odhaczania listy zakupów bez zabierania smartfona z domu.

Ciśnienia tym nie zmierzysz, pewnie miałeś na myśli puls :slightly_smiling_face:

Dokładnie. Ciśnienia się nie da. Jeżeli jakiś producent deklaruje że jego smartband/watch mierzy ciśnienie to oszukuje. Była u nas w domu taka z ciśnieniem i to był zupełnie przypadkowy pomiar wyliczany na bazie tętna i może jeszcze czegoś.

Za to chyba w każdym urządzeniu jest nasycenie tlenem oraz tętno. Za czasów „kowidu” opaska mi mierzyła nasycenie tlenem dokładniej i bardziej powtarzalne od nowego dedykowanego urządzenia dostarczonego przez służbę zdrowia, które to równo świrowało.

Co do płacenia w sklepach to tylko smartwatch i to z NFC (trzeba sprawdzić czy konkretny model ma płatności i użytkownicy potwierdzają że działa). Tu masz do wyboru Huawei Watch (jedynka nie miała NFC), smartwatch od Samsunga no i oczywiście iPhone z Apple Watch. W takich zastosowaniach raczej obowiązkowo kupowałbym Smartwatch-smartfon tej samej firmy i upewniłbym się, czy sprzęt jest długo wspierany (tu błyszczy Apple).

Sam widzisz, że dla każdego coś jest ważne i wg tego się wybiera sprzęt.

Każdy ma inne potrzeby. Dla mnie to jest takie urządzenie do zostawiania telefonu w domu jak idę po zakupy :grinning:
Nie mam wersji z SIMem, ale też nie mam problemu z niebyciem dostępnym w każdej chwili - zawsze mogę oddzwonić, czy odpisać później :slightly_smiling_face:
Same pomiary aż tak bardzo nie zmieniły mojego życia. Widzę ile się ruszam i tyle (albo aż tyle). Gdybym nie mógł używać zegarka do tego, o czym napisałem wyżej, miałbym pewnie F91W :grin:

Każdy ma inne potrzeby, ale czasem inna perspektywa bywa przydatna.

Pewnie kiedyś się skuszę na smartwatch i potem nie będę mógł się bez tego obejść :rofl:

1 polubienie

Ok
Czyli smartband Huawei
A czy jest różnica miedzy Honor Band a Huawei band?
Wszystko kręci siecw jednej firmir

Musisz sobie porównać specyfikację. Honor to teraz osobna firma. Nie śledzę tej nowej serii produktów - Honor Band 6 vs Huawei Band 6. Który model wybrać? - Magazyn Ceneo.pl

Co do płatności opaską, właśnie się dowiedziałem, że płatności NFC od jakiegoś czasu są w tanich opaskach w okolicy 200zł, np Mi Band 6 w wersji NFC https://smartwatchranking.pl/mi-band-6-a-nfc-w-polsce/ czy Huawei Band 7 NFC Huawei Band 7 NFC debiutuje w sprzedaży. Cena jest atrakcyjna

Płatności to coś, co się naprawdę przydaje i faktycznie odrobinę ułatwia życie.

Ale Xiaomi Pay jest zamknięte na Visę i trzeba kombinować z Fintechami co mają MasterCard.

We wklejonym powyżej linku piszą, że:

Jak płacić Mi Bandem 6 kartami innych banków? W takim przypadku rozwiązanie jest proste. Należy po prostu wykorzystać fintech ZEN lub Curve. Są to portfele wirtualne, do których podłącza się swoje karty, nawet inne niż Mastercard,

Niemniej jednak jak bym miał płacić opaską/zegarkiem to bym się przed zakupem upewnił, że to na pewno działa dobrze w Polsce. Popytał na forach czy użytkownicy zadowoleni. Z Apple Watch pewnie nie będzie problemu no ale to zabawka z innej półki cenowej.

Jeszcze jedna sprawa. Jeżeli masz Huawei bez usług Google i chcesz kupić coś z Honora to ja nie jestem pewien czy apki od Honora wogóle są w sklepie Huawei tj Appgallery. To samo z Xiaomi, w appgallery nic od Xiaomi nie widzę.

Dziwne, że chiński producent nie ma w sklepie aplikacji innych chińskich producentów. Strategia czy niedopatrzenie? Huawei zawsze chciał iść drogą Apple’a, tj zamknięty ekosystem.