Śmieci ? - Content.IE5

http://www.chip.pl/arts/archiwum/n/articlear_77576.html

Mam Windę 98 SE !

Spokojnie - wystarczy tylko Temporary Internet Files i Temp. I oczywiście parszywy Content.IE5… :twisted:

Temp możesz łatwo robić ręcznie - ale jak przejedziesz spod DOS-a tymi komendami, to wyczyścisz Temp również.

Potem sobie oczywiście sprawdź wizualnie efekty takiej “czystki” w odpowiednich katalogach!

A propos w ogóle czyszczenia; warto zadbać o regularne czyszczenie rejestru, ale to już za pomocą programów; np. doskonałego jv16 Power Tools.

Piszę na zapas - bo nie wiem, czy o tym wiesz… :roll:

O wyczyszczeniu Rejestru marzę od 3 lat.

Winda 98SE !!

Mam nawet od dawna zainstalowany System Cleaner, ale uruchomienie programu to nie wszystko. Program pyta, co skasować, a co nie.

A niby skąd ja mam to wiedzieć !!

P.S. mógłbyś napisać co system magazynuje w pliku “temp” ?

Sama mam Windows 98 SE! :slight_smile:

Rejestr czyszczę systematycznie; zawsze po manewrach na dysku, deinstalkach aplikacji, folderów itp.

Jv16 robi to znakomicie i co najważniejsze nie pyta, tylko sam wyłapuje wpisy , które można usunąć bez szwanku dla systemu.

Pewnie, że czasami znając dokładnie ścieżkę tego, co wiem - że powinno być usunięte, pozwalam sobie na dużo więcej!

Na naszym Vortalu masz bezpłatną wersję tego progsa

http://www.dobreprogramy.com.pl/index.p … &id=178&g=

Zajmuje się nie tylko czyszczeniem rejestru, służy również do innych rzeczy - ogólnie utrzymuje porządek na kompie!

A proste czyszczenie to:

Otwierasz Opcje Rejestru -> Górne menu (Narzędzia) -> Czyszczenie rejestru -> ukażą Ci się ustawienia, zostaw tak jak jest, czyli domyślne.

Po skanie -> górne menu (Wybierz) -> Wybór specjalny -> Pozycje, które można bezpiecznie usunąć. Zaznaczy Ci przy pozycjach, dajesz Usuń i tyle…

No i masz jeszcze opcję przywracania jaby co, poszczególnych wpisów, ale wierz mi - stosowałam setki razy ten progs i jeszcze nigdy nie miałam problemu!

W Tempie masz ślady tego, co robiłeś na kompie. Nawet jeżeli instalujesz jakiś program, to jest do tego odniesienie w postaci pliku.

Wszystko bezwarunkowo do wyrzutki! Nawet przez chwilę się nie zastanawiaj nad żadnym plikiem! :slight_smile:

Klikam w Usuń i nic się nie dzieje :?

Możesz coś na to poradzić ??

Raczej to działanie jest niespecjalnie widocznie, czasami trwa ułamek sekundy… 8)

Jezeli zaznaczyłeś wg mojego wzoru i następnie dałeś do usunięcia, to w prawym górnym rogu będziesz miał taki zestaw danych do sprawdzenia.

Nie pamiętam dokładnie, ale będzie tam np. ilość wpisów zaznaczonych (czyli tych po kliknięciu w opcję “… można bezpiecznie usunąć”), jak również ilość wpisów usuniętych.

Sprawdź jeszcze raz dokładnie, jakie są tam podsumowania…

Możliwe, że masz je już usunięte! :slight_smile:

Zrestartowałem maszynę i zadziałało :biggrin:

Uwagi drugorzędne:

a. przebadał ok. 220 tys kluczy i znalazł 285 do skasowania. To chyba bardzo mało, jak na 5 letni komp ?!

b. Przed skasowaniem program podawał takie dane:

podświetlone 285

zaznaczono 285

dostępnych 512

Usunięto 0

Naprawiono 0

Po usunięciu:

Usunięto 244

Dostępnych 227

Dziwne te rachunki :oops:

A 41 tych co miały być usunięte, to gdzie ?

Najważniejsze, że maszyna chodzi :+))

Dzięki za wsparcie !

ja bym użył deltree z opcja y deltree/y

:shock: :shock: :shock:

To “ja” w cytacie - to oczywiście ja wytłuściłam!

:twisted: Przytoczona przez Ciebie komenda dotyczy wyłącznie katalogu temp , a cały czas rozprawialiśmy o problemie z Content.IE5!

A na dodatek to, co mówisz jest tylko częścią tego - co powinieneś powiedzieć! :twisted:

W całości - wygląda to tak:

Aby wygodnie usuwać wszystko w folderu TEMP użyj pliku wsadowego: 

Deltree /y %temp%\*.*

i nadaj mu nazwę np. DELTEMP.BAT. Polecenie Deltree kasuje pliki i katalogi, przełącznik /y automatycznie potwierdza kasowanie (Yes).

Bardzo lubię Twoje porady Kamaa! :x

ciekawe kto dał w/w porade???, życze tej osobie co bedzie uzywał komendy deltree bez opcji y powodzenia, a po drugie usuniesz foldery a nie ich zawartości, bo trzeba podać nazwe pliku plus rozszerzenie np.

deltree/y C:\windows\cookies*.*

Zdaje się, że mówimy o dwóch różnych rzeczach! :?

To o co Ty zahaczasz - to jest (przy założeniu pewnych dodatkowych warunków) usuwanie konkretnego katalogu z konkretnej ścieżki (leci Ci wtedy folder z zawartością). Ale te rzeczy można śmiało robić ręcznie i nie potrzeba paprać się DOS-em.

Natomiast to, o czym ja mówię - jest komendą na usuwanie tych trzech rewirów hurtem (zapisane pliki, historia, ciasteczka) ze wszystkich folderów , jakie tylko istnieją. A cały czas mówimy o dublu w postaci Content.IE5.

Nie martw się lecą foldery, leci i zawartość…

Jak kasowałeś kiedykolwiek, jakikolwiek folder - to co… była możliwość skasowania samego folderu (czyli opakowania :lol: ), a pliki osierocone biegały po systemie? :shock: Czy też skasowanie folderu jest równoznaczne ze skasowaniem zawartości…? Pytanie chyba retoryczne… :roll:

W tym cały myk, że te rzeczy są zgromadzone na systemowych - więc na restarcie powrócą… Z tym, że puste… I całe zbieractwo zaczyna sie od początku… Ale przynajmniej chwilowo jest luz.

Oczywiście cała ta brocha bawi się tylko na Windowsie 98, SE, ME!

Update! 2:10

Jeszcze sobie coś wkleję a propos Twojej troski o y

DELTREE [x] - usowa folder X i cala jego zawartosc. aby usunac folder bez potwierdzenia wpisz przelacznik /Y

               przed sciezne go katalogu np. 'DELTREE /Y C:\' spowoduje to usuniecie wszystkich plikow i folderow

               z dysku C:

Jak widać, chodzi o usuwanie bez potwierdzenia

Linka do strony nie podam, bo to jest stronka o pisaniu wirusów i innych brzydkich rzeczach ;]

A czy można z poziomu Win98 usunąć Temporary Internet i potem zrobić restart i po bólu.System przywróci katalog,ale pusty?