Śmieci po usuniętych programach


(toshiko) #1

Jak pozbyć się "resztek" po odinstalowanych programach ?

 

Nie mogę usunąć  pustych folderów i folderów z plikami .

Dziękuję za sugestie...


(Kurp55) #2

Nie podałeś jakiego systemu używasz. Możesz użyć do usunięcia opornych plików i folderów programu unlocker. http://filehippo.com/pl/download_unlocker/

Możliwość wymuszonego usunięcia mają niektóre programy służące do odinstalowania np. Geek Uninstaller http://www.dobreprogramy.pl/GeekUninstaller,Program,Windows,33126.html

Przed usuwaniem utwórz punkt przywracania systemu.

 


(ichito) #3
  • Można spróbować usuwać takie foldery w trybie awaryjnym, kiedy nie są blokowane przez jakieś procesy lub usługi

  • należy sprawdzić czy są jeszcze usługi/procesy po odinstalowanych programach (lokalizacja np. w folderach tymczasowych systemu)

  • odblokować a potem usunąć można też po wyszukaniu i usunięciu wpisów w rejestrze odnoszących się do usuniętej już aplikacji…z reguły większość pojedynczych plików czy folderów łatwo da sie wtedy wyrzucić.

Do szukania plików folderów - Everything Search Engine (wymaga uprawnień administratora)

https://www.voidtools.com/

Do szukania wpisów w rejestrze - Regseeker

http://www.hoverdesk.net/


(Mark7) #4

Do usuwania śmieci, które są zablokowane najlepiej użyć Linuksa (w wersji Live na USB) z automatycznym wykrywaniem i montowaniem dysków. Osobiście używam Linux Mint albo Linux Lite. Może być też Fedora. Dyski montowane są w katalogu /media. Trzeba być bardzo ostrożnym bo bez problemu można wykasować całego Windowsa.


(ichito) #5

@Mark7

Możliwe, że twój sposób jest skuteczny, ale wygląda mi na zbyt skomplikowany…może się mylę…opisanego przez siebie używam tak za 20 lat, choć na początku aplikacje były pewnie inne. Nie pamiętam, żebym usunął w ten sposób składniki systemu, ale faktem jest że sprawdzanie rejestru wymaga nieco uwagi.


(Mark7) #6

@ichito

Jest bardzo skuteczny (czasem aż za bardzo…). Najlepiej dla wygody początkujących używać (albo zainstalować) jakiś dwupanelowy menedżer plików podobny do Total Commandera. Ja używam Midnight Commandera - z konsoli polecenie mc.