Śmierdzący cooler do karty kraficznej

Witam!

Parę tygodni temu kupiłem Cooler na karte graficzną PENTAGRAM XC-70 Cu.

Moja karta to GeForce 9600Gt

Zamontowałem wszystko, OK.

Regulowałem obroty wiatraka Zalman Fan Mate 1.

W pewnym momencie gdy grałem, komputer się wyłącza. Okazało się że to karta graficzna się przegrzała, ponieważ coś z Zalman Fan Mate 1 się stało, że wiatrak się nie kręcił :?

Włączam komputer i czuje straszny smród, w całym pokoju. Śmierdzi wiatrak od Pentagrama.

Napisałem do firmy Pentagram, i dziś przysłali mi nowy wiatraczek.

No i teraz, montuje wiatraczek, podłączam wiatrak już nie do Zalman Fan Mate 1 tylko bezpośrednio na płytę główną.

Niestety po pewnym czasie znów czuję nieprzyjemny zapach :expressionless: Wiatrak się nie zatrzymywał, temperatura karty miała 39 stopni.

Poprzednio na GeForce 9600Gt był Zalman Zalman VF700-AlCu.

Moje pytanie teraz do was.

  1. Co zrobić z tym śmierdzącym wiatraczkiem ??

  2. Czy te Pentagramy coś takiego mają że śmierdzą ? :expressionless:

Może np. karta graficzna się sfajczyła na amen.

zamontuj http://www.allegro.pl/item632643713_ods … _aqua.html na tego zalmana. :razz:

No własnie karta się nie sfajczyła.

Na Zalmanie nic nie śmierdzi.

:lol:

Jak by się sfajczyła to by nie działała.

…a moze to zasilacz poszedł z dymem?

Kurcze ludzie!!

Mówie, że jak włoże starego Zalmana to nic nie śmierdzi.

może za wysokie napiecie dochodzi do tego wiatraka

Głupio mi się aż przyzna, mam Tracer 450W :smiley:

Czy to możliwe ?

Jak ten wiatarak jest dokladnie podlaczony? Przez reglulator obr do plyty gł czy do karty graf, starego tak samo podlaczasz? Sprawdź czy na tym samym napieciu chodzi jeden i drugi…

możliwe, że zasiłka. ja też miałem tracera i komp się resetował, teraz leży sobie w serwisie na gwarancji :smiley:

Dodane 19.05.2009 (Wt) 17:14

pożycz od jakiegoś kumpla dobry zasilacz (Be Quiet!, Chieftec, OCZ) i zobacz czy śmierdzi (a właściwie powąchaj ;D)

Mam już Tagana i nic nie śmierdzi :slight_smile: