Śmieszne wypowiedzi na różnych forach ;)

Zaręczam że po opaleniu przewodu  z emalii nie będzie on przewodzić lepiej ani gorzej, tylko  tak  samo. Co najwyżej  pozbycie się izolacji poprzez  opalenie czy  zdrapanie lakieru umożliwi zwilżenie i pokrycie miedzi cyną co ułatwi jego przylutowanie :slight_smile:

Dobra, pomyliłem się, każdemu się zdarza :wink:

 

lith serio? Niezły jesteś :smiley:

Co będzie skutkowało tym że miejsce połączenie będzie lepiej przewodzić czyż nie :D?

Hej,

To się nazywają dźwiękowe i mechaniczne sposoby naprawy. :slight_smile: Cały temat tutaj: http://forum.dobreprogramy.pl/drukarka-wci%C4%85gn%C4%99%C5%82a-papier-i-nie-drukuje-t487238/#entry3108100

Pozdrawiam,

Dimatheus

Cóż, drukarki atramentowe to bardzo specyficzne urządzenia.

http://forum.dobreprogramy.pl/geforce-210-aktualizacja-sterowników-t489690/?p=3120557

Wyżyłowany sterownik który wymaga dodatkowego wentylatora (uff dobrze że nie dodatkowego zasilania) - jak jesteś fanem gier to koniecznie z nvidia.com

Jak jestem fanem filmów i nie potrzebuje wyżyłowanego sterownika a karta nie ma dodatkowego wentylatora (mam za to trochę przetworów w słoikach w piwnicy :wink: ) to skąd mam pobrać ? :smiley:

Niektórzy nie mają pojęcia co to jest i na jakiej zasadzie rozliczane są połączenia roamingowe :wink:

 

http://forum.dobreprogramy.pl/galeria/roaming-o6557/

 

 

Oryginalny wątek:

E tam, każdemu się może pokiełbasić :wink: Mnie bardziej śmieszą pytania o pakiety gigabajtów w roamingu.

Jeśli chodzi o jednostki, to tu w ogóle na całym forum jest się z czego śmiać :slight_smile: Szczególnie gdy ludzie używają jednostek takich jak milibity.

Kpc21 - to  zależy niektóre parametry pisze się jako małe “m” (Mega) zamiast m (mili) np. -Xms512m

 

 

 

Interesowałem się dawno, dawno temu elektroniką i wiem, że

 

kΩ - kiloom 

 

MΩ - Megaom

 

mA - miliamper

 

kB/s - kilobajt na sekundę

 

a podobno niektórzy kilo piszą jako duże K…

 

 

może pisanie małymi lub dużymi literami ma różne zastosowanie

Tak, piszą i nie jest to błędem. tylko “nieformalnym” zapisem.

Już Ci kiedyś napisałem, że jesteś jeszcze bardzo młody i musisz się jeszcze dużo nauczyć. Kiedy “kilo” oznacza się małą a kiedy wielką literą doszukaj sobie sam.

 

Od niczego to nie zależy, to tylko Ty sobie tak dla siebie ustaliłeś. Przedrostek “mega” zawsze oznacza się wielką literą M.

Może przyczepić im skrzydła?

Czy zawsze jesteś taki “przemądrzały” ? :slight_smile:

człowiek młody ma lżej w życiu :slight_smile:

Kiedyś niektórzy twierdzili, że duże K dla “kilo” oznacza mnożenie przez 1024 zamiast 1000. Co było mocno naciągane, bo nie było tu żadnej konsekwencji dla przedrostków “mega” i “giga”, które w informatyce nawet przy mnożeniu przez 1024 zapisywano zgodnie z SI. A teraz jest to unormowane i prawidłowo mnożenie przez 1024 powinno oznaczać się przedrostkami “Ki”, “Mi”, “Gi” itd. (co czyta się jako “kibi-”, “mebi-”, “gibi-”). Np. 1 Kib = 1024 b. 1 MiB = 1024*1024 B.

 

Dodam że te bity przy “milibitach” często w rzeczywistości są bajtami.

 

Po wbiciu frazy “-Xms512m” w Google dowiaduję się, że spotyka się zapis zarówno z małym M, jak i z dużym. Najwyraźniej program, który to potem odczytuje, nie rozróżnia w ogóle wielkości liter. A w przypadku bitów czy bajtów to jest akurat i tak jednoznaczne, bo o ile taka jednostka jak “milibit” wirtualnie istnieje (z wykorzystaniem przedrostków SI można sobie tworzyć takie jednostki, jakie się tylko chce), to nie ma żadnego odniesienia w rzeczywistości - bit jest już niepodzielny.

Cedar - domyśliłem się…

?

Możesz rozwinąć?

Małe “m” zawsze oznacza “mili” czyli 0,001 jakiejś wielkości.

 

Coś Ci się pomyliło…

Nie zawsze!

“m” - metr

Po polsku mówi się metr. A jednostka to jedno, przedrostek to drugie. Samo m oznacza metr, jeśli po tym m jest coś jeszcze - oznacza mili.

Źródło: http://forum.dobreprogramy.pl/ping-nieadekwatny-do-pr%C4%99dko%C5%9Bci-internetu-t490449/?p=3124464

 

 

 

 

Sorka blackx432, ale sam się poprawiłeś chwilę później, a ja uwielbiam taki humor - dawno tak nie śmiechłem.

Właściwie, to nie sorka, tylko dzięki !

Na jednym z forów.

Pod jedną stronę 10 000 serwerów Apache i to tylko po to, aby odsprzedawać domeny.

Jaki nie kijem go to pałą :wink: