Śmieszne wypowiedzi na różnych forach ;)

Beztroska wołająca o pomstę do nieba:

 

http://forum.dobreprogramy.pl/problem-z-laptopem-popsuty-wentylator-i-od-czasu-do-czasu-paski-na-ekranie-t493758/

 

 

 

:wink:

Pal licho z ortografią, ale brak logicznego myślenia.

początki bywają trudne, 1 post…

 

Trafilem na forum programosy:

http://forum.dobreprogramy.pl/problem-z-ip-t494998

Tu pewna rymowana odpowiedź o przesyłaniu fotografi drogą elektroniczną na zadane.pl :smiley: FoVQzQ9.png

Nieskładnie napisane.

Haha… niesądzę, widocznie tylko brakuje pewnych plików startowych lub są uszkodzone - co powoduje problem z załadowaniem Systemu Operacyjnego.

Myśle, że podłączenie innego dysku spowodowalo zmiane konfiguracji dysków w BIOSIE, z którego system ma być ładowany w pierwszej kolejności.

Ewentualnie uszkodzony Boot Manager.

Ciekawe czym go gasił jak zobaczył ogień :wink:

:slight_smile: haha

Ja przypuszczam, że po przełączeniu dysku do drugiego komputera, z jego poziomu zainstalował Windowsa, a Windows zmiany płyty głównej nie lubi.

Na DP o avg pc tuneup:

 

http://forum.dobreprogramy.pl/problem-z-dyskiem-twardym-windows-wyswietla-komunikat-o-problemie-i-koniecznosci-wykonania-kopii-zapasowej-t497261#entry3162583/

 

Nie ma  to jak  dobra rada  …

:wink:

Ma trochę racji… Laptop na kolanach - gorsze chłodzenie (z dołu) co przekłada się na zwiększoną temperaturę dysku a to nie służy mu na dłuższą metę.

Ja myślę że tutaj raczej chodzi o możliwość wstrząsów które są znacznie bardziej prawdopodobne kiedy trzyma się laptopa na kolanach.

Ale jaki  jest  sens  polecania używania  lapotopa który z  założenia ma  być urządzeniem  przenośnym, tylko na  biurku ??

 

To dokładnie  jak  polecać  trzymanie  auta w garażu, bo opony się ścierają  w trakcie jazdy :stuck_out_tongue:

Co nie zmienia faktu, że trzymanie laptopa na kolanach nie jest zalecane.

Podobno może powodować problemy z płodnością u mężczyzn :P. Ja sam tak rzadko korzystam z swojego, tylko kiedy jest to naprawdę konieczne.

W kontekście wypowiedzi …

Rzadko korzystasz ze swojego - czego ? :stuck_out_tongue:

Trzymanie na kolanach? Hmmm… “zasięg” do kolan, ciekawe, ciekawe :wink:

Jak mi bateria trzymała kilka godzin, to też miałem lapka na nogach i nic się nie działo. Dysk działa mi do dziś. Laptop umarł śmiercią naturalną, a dysk mam obecnie w obudowie i podpinam przez USB do nowego lapka. Kernel też mi się nie grzał. Czy mam problemy z płodnością, to nie wiem, bo póki co nie planuję dzieci. Prędzej problemy w tej kwestii będę miał w związku z codziennym kontaktem z substancjami szkodliwymi w pracy, niż z trzymaniem laptopa na nogach, bo nie trzymam ich na kernelu. Zresztą @Cedar już zwrócił uwagę, że kolana, a części intymne dzieli lekki dystans.

Całe zacytowane przez ciebie zdanie brzmi: Po wymianie dysku na nowy proponuję używać laptop trzymając go na biurku, stole lub czymś stabilnym a nie na kolanach bo to najczęstszy powód przedwczesnej starości dysków hdd. Chyba że kupisz dysk ssd to będziesz mógł nawet z nim tańczyć :wink:

 

Oczywiście że chodziło mi o wstrząsy podczas pracy dysku, sam tak zarżnąłem dwa dyski w laptopach. To jest sprzęt mobilny, czyli możesz go przenieść do biura i pracować do kawiarni i sprawdzić maile, ale niekoniecznie trzymając na kolanach słuchać muzyki podczas jazdy samochodem i wystukiwać nogą rytm :wink: