Śmieszny bład z instalacją directx 9.0c

Witam

Opiszę krótko mój problem.

Otóz od pewnego czasu miałem małe problemy z temperaturką w moim kompie. Po pewym czasie (czasem 5-10 minut a czasem po godzinie) w każdej grze wyskakiwał bład, który mówił mi, że silnik graficzny został zrestartowany itp itd. Gdy takowy bład wyskoczyl kilka razy gra się wyłączała i aby ją ponownie odpalić trzeba było resetnać kompa. Problem udało mi sie naprawić. Błędy o treści ‘sterownikowej’ przestały wyskakiwać ale na ich miejsce pojawiły sie inne. Mianowicie chodzi tu o podobny przypadek tylko, ze nie wyskakiwał żaden bład, tylko poprostu na kilka sec robił sie czarny ekran, gra się minimalizowala i po chwili znowu można było dalej pykać. Po kilku takich minimalizacjach wyskakiwał bład o treści ‘przeinstaluj dx’. Więc zrobiłem to programem Directx Eradicator. Pomyślnie wszystko sie usunęło. I tu jest mój problem. Gdy chcę ponownie zainstalować dx 9.0c, w instalatorze pasek instalacji od razu przechodzi na 100% I wyskakuje tekst ‘zainstalowane składniki są teraz gotowe do użycia’. Obecnie mam zainstalowanego dx 9.0b ale gierka, w którą chce popykać wymaga najnowszego 9.0c. Czy ma ktoś pomysł jak sprawić aby mozna było normalnie instalnąc tą wersję? Proszę o odpowiedź

mam winde xp z sp3

karte graficzną RADEON 9600 SERIES

pozdrawiam

Więc w czym problem ?

Skoro pokazuje się taki komunikat, to DirectX 9.0c został zainstalowany.

Jaką wersję DirectX-a próbujesz zainstalować ?

Pobierz najnowszą wersję -> KLIK.

No fakt, źle to opisałem. Gra, która nie chodzi to World of warcraft BC. Przed tem wyskakiwał bład o treści ‘nie znaleziono punktu wejścia procedury D3DPERF_setmarker w bibiotece d3d9.dll’. Po tej ‘instalacji’ rownież wyskakuje. Na innych stronach piszą, że trzeba instalnąć najnowszego dx. Po tej mojej ‘instalacji’ sądzę, ze się nie zainstalował. Zresztą mam program Everest home edition i po ‘zainstalowaniu’ 9c nadal wyskakiwalo, że nie mam żadnego dx i nie chodziły żadne gierki.

uff mam nadzieję, ze zrozumiale napisałem :wink:

już to wcześniej pobrałem, ale przy instalacji jest tak samo

Majestic696 , jaką wersję sterownika do karty graficznej masz zainstalowaną ?

wersja sterownika - 8.33.0.0

data sterownika - 2006.12.16

czy o to chodzi?

ostatno nie mogłem zainstalować najnowszych bo instalator sapał, że nie mam odpowiedniego net frameworka, a na instalacje takowego nie miałem czasu.

Majestic696 , zainstaluj .NET Framework 2.0.

Następnie zainstaluj sterownik do karty graficznej ATI CATALYST 5.8.

Przed instalacją powyższego sterownika, odinstaluj najpierw poprzedni:

(Start -> Panel sterowania -> Dodaj/Usuń programy -> ATI DISPLAY DRIVERS /usuń/).

Po instalacji powyższego sterownika i ponownym uruchomieniu komputera, zainstaluj koniecznie najnowsze biblioteki DirectX 9.0c (Instrukcja instalacji bibliotek DirectX 9.0c).

ok, zrobie to jutro i napisze jak wyszło.

z góry bardzo dziękuję za pomoc i dokladny opis. :slight_smile:

I niestety, żadnego postępu. Zrobiłem wszystko tak jak mówisz. Przy instalacji dx pasek chwile stoi przy 0%… ‘inicjowanie’–>‘kopiowanie’ i od razu koniec. To tak jakby nie musial nic aktualizowac ale everest nadal pokazuje, ze mam wcześniej zainstalowanego dx 9.0b. Czy jest na to jakis inny sposób?