SMS z polskiego numer na polski numer za granicą

Orientuję się ktoś czy za smsa z Polski z polskiego numeru do np. Niemiec czy Francji również na polski numer jest jakoś dodatkowo płatne? Bo wiem, że będąc np. w Anglii za smsa do Polski musiałem płacić. Telefon mam w t-mobile.

SMS kosztuje tyle samo, co wysłany do Polski. Zresztą rozmowa telefoniczna także, dla strony człowieka z Polski nie rożni się niczym od rozmowy prowadzonej w kraju.

O ile jednak w roamingu użytkownik polski za granicą płaci za odebrane połączenia (aby nie narażać swojego kolegi w Polsce na większe koszty rozmów rozmowa jest dzielona pomiędzy nadawcę i odbiorcę) o tyle w przypadku SMS nie ma to znaczenia, odbieranie SMS w roamingu jest bezpłatne.

Założenie jest takie, że posiadacz numeru +48 (międzynarodowy kierunkowy Polski) może znajdować się równie dobrze w domu jak i u babci na Wyspach Kanaryjskich i jego kolega dzwoniący do niego nie powinien być obciążany dodatkowo za nieświadome połączenie z innym krajem (patrz wyżej - koszt rozmowy jest dzielony).

Oczywiście wysyłanie SMS/telefonowanie do numerów innych niż +48 jest już płatne inaczej, zgodnie ze stawkami operatora dla połączeń międzynarodowych