SMTP w historii logowania do poczty oraz spowolnione działanie klawiatury - czy w komputerze jest keylogger?


(MagdaL) #1

Dzień dobry,
jakiś miesiąc temu ktoś chyba włamał się na moje konto na Facebooku i Dobrych Programach (!) - a w każdym razie nie mogłam się wtedy zalogować za pomocą haseł, których dotąd używałam. Oczywiście, od razu po tym, jak zauważyłam ten problem (już dawno temu), zmieniłam hasła na nowe. Od tamtej pory niby wszystko gra, ale trochę się martwię, bo przeglądarkowa wersja konta e-mail, z którego się loguję na te portale, ma włączoną dwuetapową weryfikację, do której fizyczny dostęp mam na pewno tylko ja, więc nikt inny nie może się zalogować. Z drugiej strony e-maile przeglądam też za pomocą windowsowej Poczty, gdzie logowanie odbywa się automatycznie.
Nie przejmowałabym się tak bardzo, gdyby nie to, że kilka dni temu zauważyłam w historii logowania do mojego innego konta e-mail, na Gmailu, jakiś wpis o nazwie SMTP (na szczęście z moim adresem IP). Chciałabym się dowiedzieć, co to oznacza - co ma wspólnego Simple Mail Transfer Protocol z logowaniem się do poczty? Pozostałe wpisy były takie, jak powinny: przeglądarka, aplikacja autoryzowana (Poczta), ale akurat ten jeden zobaczyłam wtedy chyba po raz pierwszy. Od tamtej pory widzę go przynajmniej raz dziennie, a na pewno niczego nie zmieniałam w ustawieniach Gmaila. Myślałam dotąd, że SMTP jest dostępny tylko w płatnym GSuite, z którego nie korzystam. Moje konto Google jest darmowe.
Ostatnia sprawa to dziwne działanie klawiatury podczas pisania. Zdarza się, na szczęście rzadko, że trzeba odczekać 2 sekundy, nim wciśnięta litera czy inny znak wyświetli się na ekranie. Dlatego właśnie zastanawiam się, czy nie mam w laptopie jakiegoś szkodnika rejestrującego wciskane klawisze.
Przesyłam logi z FRST:
FRST: http://wklej.org/hash/35efc1e1167/
Addition: http://wklej.org/hash/25b256cebe7/
Shortcut: http://wklej.org/hash/71b8e09f2fb/
Z góry dziękuję za pomoc :slight_smile:


(Atis) #2

Nie widać infekcji.


(MagdaL) #3

Dziękuję :slight_smile:


(MagdaL) #4

Z tego, co przeczytałam w tym artykule: Gmail: importowanie, eksportowanie i przekazywanie poczty i kontaktów, SMTP to serwer służący do przekazywania poczty z różnych skrzynek. Nie podpięłam kilku adresów e-mail do swojego Gmaila, ale za to korzystam na swoim komputerze z windowsowej Poczty, w której odbieram i wysyłam wiadomości osobno z kilku kont. Zauważyłam, że wpis o SMTP w historii logowania pojawia się za każdym razem, gdy wyślę wiadomość z Gmaila za pośrednictwem Poczty. Nie wiem, czy dobrze myślę, ale skoro ów klient e-mailowy ma tyle skrzynek do obsługi, musi korzystać z ww. protokołu, żeby wiadomości trafiły tam, gdzie trzeba.