Śnieżnobiały papier do drukarki atramentowej

Cześć,

Za kilka dni muszę złożyć prace licencjacką. Po szybkim przekalkowaniu wydruk pracy w 3 egzemplarzach wyniósł by 170zł o_0. Kwota jest o 1/3 za duża jak na studenta xD. I zamierzam ją wydrukować w domu i oddać ją tylko do oprawienia i zbindowania.

Czy mógłby ktoś polecić dobry papier do drukarki atramentowej?. Ostatnio kupiłem POL Lux (niebieski) i białość tego papieru odstępowała od xerowanych notatek w pobliskim punkcie… Domyślam się, że super białość jest dostępna tylko do xero bądź drukarek laserowych.

Może ktoś polecić papier zbliżony do jakości bieli i gramatury papieru z xero?

 

kkrzyształowa kula na wakacjach i ciężko ustalić który punkt xero masz na myśli. :wink:

Skocz do xero i zobacz co tam ładują do maszyny. Jak nie będzie nic na wierzchu, to zagadaj obsługę.

Z doświadczenia wiem że papier stosowany w punktach ksero używany do zwykłej drukarki niezbyt się nadaje, atrament lubi przebijać na drugą stronę, przy drukowaniu tekstu jeszcze daje radę ale do przy jakichkolwiek większych powierzchniach wygląda to ohydnie. W zasadzie za ~300zł można kupić dobrą drukarkę laserowo czarno białą, to za te 3 egzemplarze miałbyś już fajną drukarkę do taniego drukowania :D.

ok. kupilem pol jet80. kojarzę ten papier jest bardzo często stosowany w biurach. Co wiecej jest on przeznaczony do atramentówki i lasera. Trochę się zdziwiłem takiej hybrydy jeszcze nie widziałem xD. Biel 5 gwiazdkowa :wink: do ważnych wydruków jak znalazł. Z studenckiego punktu widzenia laser niekoniecznie się nadaje do domu… czasami potrzeba coś wydrukować w kolorze a nie w czarno bieli… wiec juz odpada… kolorowy laser przewyższa cenowo najlepsze atramentówki. także się nie opłaca w domu :wink:

Jeśli jakieś wykresy czy coś musi być kolorowe to biorę marker i poprawiam po druku :D, nikt się jeszcze nie czepiał :P. Wiadomo że do pracy licencjackiej czy coś to takie coś nie przejdzie, ale do sprawozdań czy kserowania notatek się nadaje, toner startowy w moim Brotherze zużyłem w ciągu jednego semestru.

heh jasne, każdy ma inne wymagania :wink: Ja jednak stawiam na atramentówke jest bardziej uniwersalna. Chodź przyznaje, że jest różnica w jakość wydruku samego tekstu na laserze a na atramentówce.

Też do tej pory przez 4 lata studiów spokojnie mi czarno-biały laser wystarcza.