Socker M2 - czyli nowa podstawka do procesorów AMD

Czy słyszeliście o nowej podstawce do procesorów AMD?? Obecne podstawki takie jak 754 i 939 zostaną zastapione podstawką M2. Już do końca I kwartału 2007 roku procesory oparte na podstawkach 754 i 939 zostaną wycofane z produkcji. Mówi się że nowe procesory będą miały zintegrowany kontroler pamięci DDR2(1066Mhz) w mostku północnym i będą produkowane w technologii 0,09 nm. Są sugestie aby jednak były to pamięci DDR3… Czekam na wasze opinie na ten temat… Czy zmiany te będą rewolucyjne ??

AMD już rozesłało odpowiednie elementy techniczne tak by producenci płyt głównych byli przygotowani… Czy warto więc kupować procesor oparty na “starych” podstawkach, które zostaną wycofane z produkcji już w 2007 roku ??

to samo można powiedzieć o nowej podstawce m2 za np. 2-3 lata

co do rewolucji, mają jakiś pomysł tylko ciekawe jak będzie z wydajnością co do tego wycofywania, nie wydaje mi się, żeby wycofali socket 939, zapewne będzie on dla osób z małym portfelem, bo przecież najwięcej producenci na takich ludziach zarabiają :wink:

Chyba nie wiesz co mówisz, producenci zarabiają najwięcej na najdroższych produktach a tanie produkują dlatego bo jest na nie zapotrzebowanie lub poprostu są przestarzałe i dogorywują. Stwierdzenie że można najwięcej zarobić na tanich produktach jest dla mnie śmieszne, bo jak można zarobić na czymś co 80% ceny to koszty produkcji ?

Przyrost wydajnośi wynosi ok. 5% Hmm ale AMD zapowiada że pod koniec I kwartału 2007 roku wycofa zarówno procesory na podstawce 754 i 939 - przestanie produkować. A nowa podstawka będzie sie nazywała socket AM2.

Plany są aby wspierać DDR2(1066), jednak są sugestie aby wspierać DDR3 gdyż potrzeba niewiele modyfikacji technicznych a przyrost wydajności będzie wysoki.

Skoro mam kupować cos co później będzie trudno wymienić(939) to nie warto. Chociaż są już płyty główne obsługujace podstawkę AM2 - firmy ULi(ok. 200zł) i nforce5 nvidii juz wkrótce. Obsługują one zrówno socket 939 jak i AM2

Podstawka AM2 będzie słuzyła przez najbliższe kilka lat(tak jak socket A) gdyż będzie obsługiwała DDR2 lub DDR3.

TaOs a kto Ci kupuje fx 55, 53 60? co tysiąc osób ma te procy? a np. venice’a 3000+ ma b. dużo ludzi …

ps. dzięki za poprawienie humoru

Rewolucyjna ?? Chyba tak samo jak DDR2 czyli nic nadzwyczajnego. Zwykła ewolucja, niższe napięcie więcej MHz gorsze timmingi. Trzeba po prostu dotrzymać korku intelowi… A czy firmy zarabiają głównie na high endzie ?? Powątpiewam :mrgreen: :mrgreen:

Tak ale na wolniejszych i słąbszych kościach niż te które poleca AMD (czyli osiemsetkach)

Wigrus ma racje. Najwięcej producenci zarabaiaj na średnich podzespolach. Drogich kupuje bardzo mało osób, a tanich… hm… tanie są do biura.

AM2 może być rewolucją…

Ztanieją procki i plyty na s939 i więcej ludzi przesiądzie sie na 64 bity… a co za tym idzie producenci będą produkować więcej oprogramowania 64bitowego.

szkoda tylko, że winda nie będzie w 64-bitowej wersji … oczywiście wersja końcowa(niby beta jest, ale każdywie jak beta może działać), są też dystrybucje linucha, ale jak dla mnie to jest cos innego(pewnie takie moje przyzwyczajenie do widny…tylko 4 lata :lol: )

Winda XP już jest w wersji 64.

Vista rónież ma być w wersji 64.

http://pclab.pl/news19239.html

Prawdopodobne ceny procesorów na socket am2

najtanszy sempron za 66euro(128cache)

najtanszy athlon 205 euro(512cache)

DDR2 sa w technologi 0,09 nm a ddr w 0,11

prekąłda sie to na podkręcanie i pobieranie prądu

ddr sas pod napieciem 2,5 V około

a DDR2 1,9 V

Zestaw taki będzie mało prądu żarł, będzie podkręcalny(zalezy od firmy) i wydajny.