Socket error 10060 przy próbie wysłanie poczty

witam, mam problem z wszystkimi kontami mailowymi onetu podpiętymi pod windows live mail. 

 

-system windows 7, 64bit

-kaspersky internet security 2014

 

Kod błędu  - screen na załączonym obrazku, nic nie wychodzi, natomiast przychodzi poczta normalnie

 

Żeby wysłać wiadomości, to muszę się zalogować na stronie www w poczcie, to irytujące.

 

Co z tym można zrobić? Nigdy wcześniej czegoś takiego nie miałem.

 

mail_windows-1397117864.png

To błąd serwera poczty wychodzącej, a więc SMPT. To chodzi o konfigurację raz, z drugie, to podejrzany Kasper, czy zapora, bo onet, to niepewna poczta. 7 lat temu zrezygnowałem z onet.eu, bo sadziło błędami w outlooku.

Parametry konta mam dobrze skonfigurowane. Kasperskiego wyłączałem, też nie szło. Nie wiem, co się stało :confused: Onet mie odpowiedział, żebym sobie sprawdził parametry, no i sprawdziłem, nie wiem, co teraz. maile można zawsze postawić jakieś nowe, ale mam maile znane, musiałbym powiadamiać ludzi. itd

Wejdź w opcje internetowe i w zakładce zawartość, wyczyść bufor SSL.

Gdy nie pomoże, to przywróć system sprzed wczorajszymi aktualizacjami, bo być może, któraś aktualizacje zabezpieczeń koliduje w tym przypadku. Ustaw automatyczne aktualizacje na powiadamianie, ale nie pobieranie i instalowanie. Wtedy możesz odznaczyć te ostatnie i ukryć.

niestety to nic nie dało, onet podesłał mi taki scenariusz: