soffice.BIN - Nie znaleziono punktu wejścia procedury

Witam

Przy próbie uruchomienia Opery oraz edytora tekstowego OpenOffice pojawia się taki oto komunikat ostrzegawczy

“soffice.BIN - Nie znaleziono punktu wejścia procedury GdiGradientFil w bibliotece GDI32.dll”

Po kliknięciu OK Opera się mimo wszystko uruchamia, OpenOffice już nie.

Proszę o pomoc jak naprawić ten problem.

System operacyjny to Windows NT 4.0 service pack 6

Z góry dziękuję za pomoc

Na jakimś forum w necie przeczytałem, że przyczyną może być fakt, że Win NT może nie obsługiwać nowszych wersji programów :cry: Co o tym sądzicie?

Przed chwilą przeczytałem w opisach programów na tym vortalu, że OpenOffice.ux.pl 2.2.0-1 jest również na Win NT, więc przyczyną jest chyba coś innego :-x ?

http://www.dll-files.com/dllindex/dll-files.shtml?gdi32 wklej ten plik do folderu systemowego (chyba)

Mam ten plik biblioteki w system32, problem leży gdzie indziej…

Wychodzi na to, że opis jest nieścisły :(. OO w wersji 2 nie działa na Windows NT. Jeżeli chcesz używać OO na Windows NT, musisz zadowolić się wersją 1.1

Opera SA co prawda twierdzi, że na Windows NT program będzie działał, ale są tacy, u których to niespecjalnie wychodzi.

Zainstalowałem poprzednią wersję OO, tj. 2.1 i działa OK, czyli nie działa tylko najnowsza wersja 2.2

Opera działa dobrze, ale każde uruchomienie jest poprzedzone komunikatem o którym pisałem.

Dzięki za odpowiedź

Pozdrawiam