Soft do wgrania systemu na kartę sd telefonu, boot z poziomu windowsa

witam

Mam stary telefon sony ericsson wt13i, z kartą sd 2gb, chciałem wgrać na nią jakiegoś linuxa, chodzi mi o to, żeby z poziomu windowsa 10
uruchomić jakikolwiek inny system, wyżej wspomniany linux byłby najlepszy, ale win xp też by mógł być, czy takie coś jest wykonalne?
Potrafię zrobić bootowalną kartę za pomocą odpowiedniego softu, próbowałem z lubuntu, damn small linux i knopix. Wszystko jest ok, tylko nie umiem i nie wiem czy się da z poziomu windowsa uruchomić linuxa z tej karty sd?

 

F12 i wybór nośnika przy starcie nic nie daje, mimo że w menu rozruchu karta sd jest widoczna, ale jak zbootuje to nic się nie dzieje, czarny ekran i migający kursor. 
Nie raz bootowałem ze zwykłego pendriva system i nie było problemu. Tu mam do czynienia z kartą sd w telefonie i pamięciom telefonu, jak podłączam przez 
usb ten telefon to w windowsie pokazują mi się od razu 2 nośniki, jeden dysk to pamięć telefonu, drugi to karta sd, w dodatku trzeba dokonać wyboru na ekranie telefonu czy ma być samo ładowanie czy ładownie i pamięć masowa - to przez to są problemy i chyba nie ma szans by przy rozruchu komputer zobaczył kartę sd.

 

Mmm chyba trochę namieszałem, ale na pewno ktoś zrozumiał o co mi chodzi? :smiley:

 

Virtualne  maszyny, instalacja obok windowsa przez wubi, szybkie popsucie karty sd, wolne działanie takiego systemu, o tym wszystkim czytałem, ale mimo to chcę właśnie tak ten system uruchomić, no chyba że się nie da? 
 

Jeśli chcesz cokolwiek instalować czy uruchamiać z tej karty to tylko przez czytnik w komputerze, nie przez telefon. Zainstalować na karcie możesz Linuksa. Z XP będzie problem bo winda przy instalacji wyłącza na pewien czas porty USB. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem wydaje mi się virtualbox czy wykorzystanie dysku vhd. Przy opcji pierwszej jest możliwość działania Linuksa w tle obecnego systemu.

Karta z Linuxem musi być bootowalna żeby zainstalować system, użyj programu Rufus do skopiowania obrazu Linuxa na kartę.