Soft do Xperii Play, a przywrócenie simlocka i kilka pytań

Tak jak wyżej czy jak zrobię aktualizację albo wgram czysty soft to mi przywróci simlocka?, wiem że był unlock z Vodafona w tym telefonie, ale nie wiem czy kodem czy kablem czy jak, a kiedyś jak wgrałem softa do w850i to miałem unlock jakimś ByPassem i mi simlock powrócił i bodajże około 100zł w plecy ale to było dawno temu, teraz można za free unlock zrobić

A i jeszcze kilka pytań

*czy w Xperii Play jest jakaś przeglądarka plików z kom i karty pamięci czy muszę to jakoś wgrać tę aplikację na kartę pamięci, czy ściągnąć z Android Marketu?

i jaka aplikacja będzie najlepsza do tego?

*Czy karta 16gb Class 2 nie będzie za wolna do tego telefonu?

*Jaką kartę 16gb dodawali do zestawu w Xperii Play?

*Czy da się jakoś wgrać kontakty z plików .vcf? tylko trochę ty kontaktów mam, a jeśli da się to jak ? pzdr!

Moim zdaniem ten menedżer plików dla androida jest najlepszy. Funkcjonalny, estetyczny i przejrzysty.

https://market.android.com/details?id=c … 2Z0LmZtIl0.

A co ty na tym telefonie chcesz robić? Obrabiać filmy w rozdzielczości 1080p?

Możesz się zainteresować jedną z moich wcześniejszych wypowiedzi:

motorola-defy-software-obslugi-synchronizacji-t472541.html?hilit=google#p2982129

Po wgraniu nowego oprogramowania nie powinieneś mieć ponownie założonego simlocka, ale możesz się jeszcze upewnić pytając na forum.android.com.pl

Co do wgrywania nowego systemu, to polecam kupić program w markecie “Odin Mobile Pro” (wymagany root).

Wyższa klasa to przede wszystkim szybsze wrzucanie danych na kartę. Poza tym jeśli karta nie wyrabia to może szwankować nagrywanie w HD.

Z tego co pamiętam to jest możliwość importu plików vcf w standardowej aplikacji do kontaktów. Wystarczy otworzyć aplikację, nacisnąć przycisk Menu i wybrać opcję importowania kontaktów z nośnika. Potem tylko wskazać plik vcf i gotowe

Przecież to jest tylko do Samsungów. Zakup tego przez użytkownika Xperii Play byłby wyrzuceniem pieniędzy.

Co do pytania o simlocka to nie ma prawa powrócić. Możesz spokojnie zmieniać oprogramowanie

ok, dzięki, a czym/jak najlepiej wgrać softa nowego? nie aktualizacje, tylko czystego softa? :slight_smile:

Aktualizacja Androida to dość zawiły temat. Domyślnie da się to teoretycznie zrobić za pomocą telefonu lub oprogramowania dołączonego do telefonu, jednak w praktyce różnie z tym bywa. Brandowany soft jest wypuszczany z dużym opóźnieniem więc opłaca się wgrać oryginalny, niebrandowany soft. Ma to swoje wady i zalety. Jeśli nie wiesz co i jak to po raz drugi polecam zajrzeć na android.com.pl i zacząć od przeczytania tamtejszej wiki, następnie szukać na forum, a na końcu - pytać.

PS: Faktycznie. Nie zwróciłem uwagi na to, że Odin Mobile nie wspiera wszystkich telefonów (a w zasadzie wspiera ich niewiele).

TUTAJ jest wszystko co jest ci potrzebne do tego co chcesz zrobić.

@Kamil_w karta pamięci im wyższej klasy tym lepiej i nie ma znaczenia czy obrabiasz na telefonie filmy czy je nagrywasz. Po prostu to przyśpiesza korzystanie z telefonu, a jak jeszcze ktoś korzysta z S2E (jak np. ja) to karta class10 jest błogosławieństwem a class4 przekleństwem :wink:

dzięki wam za pomoc :slight_smile: dzisiaj będę ogarniał temat :slight_smile:

a tak właśnie to każdy telefon z androidem obsłuży karty Class 10, czy są jakieś ograniczenia?

Ja wiem, że wyższa klasa karty to (teoretycznie) większa prędkość zapisu/odczytu. “Teoretycznie”, bo różnie z tym bywa. Miałem wiele kart pamięci i zdarzało się, że karta o wyższej klasie (np. kingstona) była wolniejsza od tej o niższej klasie (np. Sandisk). W ogóle jeśli chodzi o karty pamięci, to tylko produkty Sandiska mnie nie zawodzą. Obecnie mam w telefonie kartę właśnie tej firmy z dwóch powodów:

  • mam zaufanie do tej firmy

  • nie znalazłem innej o pojemności 64GB.

W jakim sensie?

  • system zainstalowany jest na wewnętrznej pamięci, a nie na karcie, a więc o prędkości dostępu do danych decyduje prędkość wbudowanej pamięci telefonu

  • zdjęcia, filmy, czy utwory muzyczne są indeksowane i wyszukiwanie odbywa się po indeksach, które przechowywane są w pamięci telefonu, tak więc tu również prędkość karty pamięci nie ma nic do gadania.

Przedkładasz nam tu jakieś naciągane teorie.

Karta wyższej klasy to szybszy odczyt/zapis, podałem ci również przykład aplikacji S2E, która przenosi większość plików na SD (Dalvik-Cache, Pliki aplikacji) i tu ma dość duże znaczenie szybkość karty, jeśli masz class4 przy aplikacji S2E to telefon będzie ci się uruchamiał bite pół godziny, przy class2 i dużej ilości przeniesionych plików (dalvik/apk) może nawt i godzinę.

CM7 również korzysta z instalacji na SD więc jej klasa w tym przypadku również jest ważna.

Klasa karty przekłada się również na działanie aplikacji na niej zainstalowanych i szybkość telefonu.

Dla użytkowników, którzy nie będą modowali telefonu class4 w zupełności wystarczy (tutaj zapewne będzie odbywał się tylko zapis/odczyt zdjęć i muzyki)

Druga sprawa nagrywanie filmów w HD, spróbuj nagrać taki film na Class4 albo Class2 :wink: można szału i nerwicy dostać.

Nie wierzysz ? Możesz się popytać na forach o Androidzie.

Wierzę, ale to o czym piszesz ma miejsce tylko w przypadku konkretnej sytuacji, bowiem musi być spełniony szereg warunków (korzystanie z konkretnej aplikacji/romu i w konkretnych przypadkach użycia). Jeśli karta pamięci ma służyć tylko i wyłącznie jako magazyn zdjęć/filmów/muzyki, to można się zastanowić nad zasadnością kupowania droższej karty.

Zapisywanie filmików nagrywanych przez kamerkę w omawianym telefonie powinno bez problemu przebiegać na karcie klasy 4 (przy dwójce różnie z tym może być), wszak telefon ten pozwala na nagrywanie materiałów filmowych w rozdzielczości 800x480px, czyli nawet nie w HDready.

Warto zwrócić uwagę na to, co już tu napisałem - np. karta klasy 6 może być wolniejsza od tej klasy 4, czy 2. Klasy te oznaczają minimalny transfer, tak więc karta może zapisywać z prędkością powiedzmy do 15MB/s i być oznaczona klasą 2, a inna będzie posiadać możliwość zapisywania plików z prędkością do 6 MB/s i być klasy 4.

Morał z tego płynie taki, że kupując kartę należy brać przede wszystkim pod uwagę maksymalny transfer danych, a nie minimalny (o czym informuje nas klasa karty pamięci) oraz opinie ludzi publikowane w m.in. internecie. Sam w aparacie mam 2-letnią kartę Sandiska klasy 4 i sprawuje się lepiej niż niejedna nówka klasy 6.