Software'owy serwer WWW

Witam! Poszukuję software’owego serwera WWW do testowania stron internetowych. Chodzi mi o jakąś aleternatywę dla Krasnala, czy WampServ’a. Oprogramowanie koniecznie powinno posiadać PHP w wersji 5.1 i MySQL powyżej 4.1.3 (tak, aby polecenia obiektowego PHP we współpracy z MySQL działały np. mysqli). Do tej pory korzystałem z osobno instalowanych komponentów Apache/PHP/Mysql, ale coś sie pokopało a muszę prędko oddać projekt nad którym pracuję. Jesteście w stanie pomóc ? Pozdrawiam serdecznie.

:arrow: http://www.aprelium.com/

Sprawdź to: http://www.webserv.pl/

… no właśnie WebServ nie bardzo - ciut za niskie wersje PHP/Mysql i obawiam się że z Apache mógłby też być problem. Co do Abby Web Serwer - niestety nie mogę znaleźć specyfikacji, pobiorę, zainstaluję sprawdzę, ale jeśli ktoś jeszcze zna coś miłego i skutecznego - proszę o inf. Dotychczasowym Forumowiczom biorącym udział w dyskusji serdeczenie dziękuję za pomoc.

A co się pokopało? Może szybciej rozwiążemy problem jak znajdziemy odpowiednią paczkę :slight_smile:

dzięki :slight_smile: obawiam się, że to nieodpowiednie forum, ale w międzyczasie poszukiwań pakietu na serwer może moderatorzy pozwolą na drobne odejście od tematu (a ja jeśli wątek się rozwinie przeniosę się na kolejny temat :wink: ) …

chodzi o to, że pomimo zainstalowanie php,mysql,apache2 po próbie połączenia z mysql wszystko “umiera” - nie ma komunikatów, mimo że jeśli jest problem z połączaniem powinien wyskoczyć komunikat o błędzie. Myślałem o raportowaniu błędów php - ale to raczej nie to, w phpinfo też wydaje się być wszystko OK. …

tak więc nadal szukam serwera WWW - zainstalowałem xampp serwer (najnowszy ze strony WWW producenta ale wywala jakiś kosmiczny błąd z mysql - mam kolejne wyzwanie :wink: )

Czyli rozumiem że MySQL nie chce działać.

Wejdź do SQL-a przez CMD. Przejdź CMDekiem do folderu bin zainstalowanego MySQLa i wydaj polecenie:

mysql -u root -p

po czym zostaniesz poproszony o hasło roota. Wpisz je.

Wykonaj kilka przykładowych zapytań SQL i powiedz czy wszystko działa.

Przez linię komend działa wszystko bez zarzutu. Podczas instalacji Mysql 5.x (nie pamiętam dokładnie, która wersja) instalowany jest również klient MySQL z linii poleceń – tutaj wszystko pięknie działa.Dodawanie, usuwanie, edytowanie tabel/baz działa bez problemu. Mysql działa również jako usługa. Jeszcze jakąś inną kosmiczną paczkę (ale teraz jestem w pracy i nie podam nazwy) wieczór zainstaluję i dam znać jakie są efekty poczynań… Jeśli pracujecie na czymś co nie sprawia problemów, serdecznie proszę o pomoc

zainstalowałem VertrigoServ , w składzie ma Apache 2.0.61, PHP 5.2.5, Mysql 5.0.45 i wydaje się działać jak należy, więc możemy chyba zamknąć ten temat :wink: ps. jeśli jednak ktoś ma odpowiedź na poprzednią sprawę proszę o pw

Na początku skryptu daj, zaraz po <?php daj

error_reporting(E_ALL);

a po każdym zapytaniu daj:

or die(mysql_error());

tak żeby było na przykład:

mysql_connect('xxx','xxx','xxx') or die(mysql_error());

mysql_select_db('xxx') or die(mysql_error());

mysql_query('select ...') or die(mysql_error());

teraz powinien wyświetlić Ci się każdy błąd.

Jak narazie wszystko działa na wspomnianym przez mnie pakiecie, ale myślę, że jeśli zdarzy się to ponownie będę wiedział co robić. na marginesie - tak konfigurowałem PHP aby wyświetlał wszystkie błędy, i po wywołaniu phpinfo() było to widać. Coż, może to za mało :wink: dzięki i pozdrawiam !

i w związku z tym prosze sobie darować pisanie kolejnych zbędnych już postów