Solidny zasilacz z"wydmuchem"powietrza na zewnątrz komputera

Witam !

Poszukuję solidnego zasilacza ATX( 400-500W) z wiatrakiem wyrzucającym powietrze na zewnątrz komputera ( by obniżyć temperaturę wewnątrz obudowy) - czyli wiatrak o średnicy ~80 mm umieszczony z tyłu zasilacza ( a nie 120mm umieszony z dołu i tłoczący ogrzane powietrze do wewnątrz obudowy).

No i ,żeby jak najcichszy był !!

Czy możecie coś polecić ?

Będę wdzięczny za wszelkie opinie.

Pozdrawiam -jack

jaka konfiguracja ??

Witam wszystkich! Chcialbym sie dowiedziec jaki zasilcz potrzebny bedzie do tej konfiguracji:

plyta:asus striker 2 formula

gtx 260 w sli

procek:quad 6700

nagrywarka,jeden dysk twardy no i 7 wentyli z czego 4 sa podswietlone.Dzieki za odpowiedz!

enermax,bequiet,corsair,tagan 650-700w.

dzieki a jesli chcialbym dokupic 3 karte?

Jate chyba coś Ci się z ździebko, po…myliło to właśnie zasilacze z poziomo ustawionym wentylem 120mm chłodzą wnętrze komputera. Wentyle 80mm w zasilaczu też mogą chłodzić wnętrze ale jeżeli są dwa ustawione na przeciwko siebie tak by jeden wpychał a drugi wyciąga (nie wiem czy jeszcze takie nowe). U mnie przy 1 zasilaczu z 120mm wentylem temp. procka automatycznie się obniżyła o 4-5 stopnie.

Wszystkie zasilacze , czy te z 80 mm czy 120 mm wentylami , wydmuchują ciepłe powietrze z obudowy i nie ważne czy są zamontowane na tylnej czy dolnej ściance zasilacza . Przewaga wentyli 120-140 mm jest taka , że nie potrzebują dużych obrotów by osiągnąć taką wydajność jak te mniejsze , a co za tym idzie są cichsze .

No, ale wentylatory “dolne” kierują ogrzane powietrze z zasilacza do wnętrza obudowy . Jeśli na obudowie zamontowany jest dodatowy wentylator wyciągający , to o`k , ale jeśli go brak, to może być różnie…Powietrze w obudowie kotłuje się , temperatura niekoniecznie musi spadać(a może wręcz odwrotnie), a jego wypływ przy zamkniętej obudowie może być zakłócony i ograniczony. Dobrze rozumuję?

Natknąłem się w sieci na zasilacze firmy Antec ( np. ten: Antec NeoPower 430 -ok.280zł,5 lat gwarancji - ciekawe parametry) - nie podam linka,bo zdajsie nie wolno. Czy ktoś ma doświadczenie z tą marką i ich zasilaczami?

zaden zasilacz nie kieruje powietrza do wewnatrz wiec niewiem o co ci chodzi, dolny zasilacz ruzni sie tym od gornego, ze jest na dole i tyle .

ja polecam np ten http://znak.pl/index.php?cid=894&scid=3 … PSU450VXEU

Wentylator dolny w zasilaczu nie kieruje ciepłego powietrza do wnętrza komputera, wentylator chłodzi zasilacz a zarazem wyciąga ciepłe powietrze z komputera na zewnątrz obudowy

Anteci są porządnymi zasilaczami, wysokiej jakości, bardzo ciche choć wentylatory mają tylko 80mm, w tej cenie jednak proponował bym Corsaira VX450 też 5 lat gwarancji, jakość też bardzo dobra, konstrukcja oparta na Antecu Earthwatts 500W robiony przez Seasonica, może dostarczyć do 570W, stabilne napięcia, wysoka sprawność.