Soltek SL75FRN2-L BIOS 1.7 lub nowszy (problem z ACPI)


(system) #1

Witam, kupiłem płytę główna Soltek SL75FRN2-L "golden flame" do jednego z kilku komputerów jakie posiadam i mam z nią dość nietypowy problem.

Komputer przy wyłączaniu nie gasi się lecz uruchamia ponownie, dodatkowo przy instalacji windowsa typ komputera nie jest wykrywany i musze go wybeirać ręcznie klikając F5 i wybierając z listy "Komputer z interfejsem ACPI", przy innym wyborze lub gdy tego nie zrobię instalator kopiuje pliki, restartuje komputer, a następnie przy próbie ładowania systemu następuje zawiecha. Gdy zgaszę w biosie ACPI instalacja przebiega normalnie, jednak maszyna zachowuje się jak komputer AT.

Płyta posiada bios w wersji 1.5, NIGDZIE nie ma innej wersji, są stare wygasłe linki bo strona producenta już nie istnieje. Przewertowałem pięć pierwszych stron google z wynikami dla biosu tej płyty i ciągle nic. Jedyna nadzieja w tym, że ktokolwiek posiada jeszcze bios do tej płyty i mi go udostępni.

Konfiguracja komputera:

Athlon 2600+ Barton (rdzeń idealny)

1gb DDR w dualu cl 2.5

wyżej wspomniana płyta

GeForce 7300GT 256mb Agp

WD 80gb ATA

Chieftec 450w

Chłodzenie na procesorze całe miedziane, temperatury poniżej 50 stopni.

Sterowniki najnowsze prosto od nvidii.

Zależy mi na poprawnym działaniu tego sprzętu gdyż jest to jakby takie cudo swojej epoki (chipset nForce2 Ultra 400). Proszę o zainteresowanie i pomoc.


(Tomj) #2

tu masz ogólnie wszystkie stery - http://www.vista.pl/download/pliki/190_sterowniki.html zobacz może tam coś będzie,pozdrawiam

bios-

http://drivers.softpedia.com/get/BIOS/S ... -107.shtml


(system) #3

Tam jest odsyłacz do linka na stronei solteka.. której już nie ma.