[SOLVED] Acer Aspire 5560G - przełączanie grafik

Witajcie, posiadam tytułowego laptopa już od ponad roku. W dużej mierze służy mi on do grania. Posiada on 2 karty graficzne: integre 6620G oraz dedykowaną 6700M. Po dziś dzień byłem przekonany, że ta 6620G jest “tą lepszą” i wydajniejszą. Z nudów wklepałem obie w guglu i tyle co się dowiedziałem, zaburzyło całą moją dotychczasową wiedzę. Teraz sedno. Chciałbym aby gry wykorzystywały 6700M. Próbowałem coś wynaleźć na internecie, ale wiele wiedzy tam nie było. Parę wzmianek o zmianie w biosie. Tu pierwsza bieda - jedyną opcje jaką tam mam to wybór grafiki między integrated a switchable. Domyślnie ustawiona na swichable. Próba odpalenia systemu na integrated ustawiła sztywno 6620G. Moim “odnośnikiem” będzie gra Amniesia - w launcherze pokazuje używaną karte graficzną, obecnie 6620G.

(Dodam iż gdy kiedyś bawiłem się ubuntu kartą tam była 6700M.) Teraz oprogramowanie: Windows 7 64bit, sterowniki to Catalyst Mobility 12.10. Wykombinujecie coś? :slight_smile:

//Edit 1: Widzę, że tutaj ktoś miał podobny problem http://www.sevenforums.com/graphic-cards/250511-help-me-set-primary-adapter-amd-catalyst-6520g-7670m-2.html i pomogło zainstalowanie sterowników od producenta. Spróbuję i tą metodę, i dam znać co z tego wyszło.

//Edit 2:Zainstalowałem najnowsze sterowniki od acer’a i to zmusiło kartę do działania. AMD System Monitor widzi to teraz jako AMD Radeon HD 6650M i przy włączonym Metro 2033 grafika chodziła… [Czemu problem rozwiązuje się dopiero po napisaniu postu na forum?]

bo to magiczne miejsce gdzie problemy rozwiązują się same :wink:

a tak serio to dobrze ze ludzie jeszcze potrafią używać tego co mają pomiędzy uszami.