[Solved] Asus Instalka Ubuntu oraz OpenSuse nie działa

Cześć,

 

pomóżcie jak ujarzmić linuxa na starcie. Od wczoraj próbowałem już z ubuntu wersja 12 oraz openSuse wersja 13.

W pierwszym przypadku instalka nie rusza (pojawia się ekran z dwoma dziwnymi ikonami na dole ekranu) i potem widać znak zachęty i wszystko wisi.

 

Z openSuse już trochę lepiej bo etap instalacji przechodzi dalej ale podczas listowania zdarzeń zacina się przy etapie: 

[1.849013] registered taskstats version 1

Media z których podejmowałem instalację to dvd i pendrive. W przypadku tego ostatniego diskpartem przerobiłem dużo możliwości w tym tworzenia partycji o różnych rozmiarach żeby nawet fat16 dało się ustawić jako podstawę pod wstawienie iso na usb.

 

Programy których używałem:

unetbootin-windows-585

Universal-USB-Installer-1.9.5.2

i jeszcze 2 innych, które już wysadziłem z kompa.

 

Konfiguracja jest taka:

Windows 7 64bit

Proc: T9600 2,8GHz

Ram: 4GB

1 dysk: SSD 60 GB

2 dysk: HDD 750 GB (partycje: 100GB i reszta)

 

Obrazy dysków ściągałem po 2 razy, sumy MD5 sprawdzone, wszystko spięte. Co jest grane? Jakiś problem z ACPI czy jak? Ram sprawny, dysk tak samo, zero badów czy opóźnień.

Możesz spróbować dodać parametr acpi=off. Jeśli instalujesz system na ssd, zapoznaj się z tym :arrow: http://404.g-net.pl/2012/09/ssd/

 

Problem okazał się bardziej trywialny. Okazało się, że problem dotyczy asusów, które w biosie w polu Security mają taką opcję, którą należy przełączyć z “Unlocked” na “Locked”. Ta opcja to: interface card. :slight_smile: