[SOLVED] Konfiguracja routera pod serwer WWW

Witam!

Mój problem jest dość prosty.

Posiadam router TP-LINK WR543G. Ostatnio postawiłem serwer WWW na Debianie, który bez najmniejszego problemu działa w LANie.

Nie wiem jednak co ustawić, by można było się połączyć z zewnątrz. Dynamic DNS jest ustawiony, problemem jest przekierowywanie.

Opcje:

skrin1.th.png

skrin2g.th.png

skrin3z.th.png

skrin4.th.png

skrin5p.th.png

Wydaje mi się, że powinienem zrobić to:

skrin6.th.png

Ale wtedy wyskakuje to:

skrin7.th.png

Proszę o pomoc. Instrukcja do tego routera w rzeczywistości nic nie wyjaśnia, a Gógl nie pomaga.

Dodam, że router ma IP 192.168.1.1, komputer, którym jest virtual 192.168.1.102, a maszyna wirtualna 192.168.1.107.

Ponadto, jeśli w przedostatnim oknie zamiast 192.168.1.102 jest 192.168.1.107 również pojawia się błąd.

A próbowałeś przez port triggering ? (przekierowujesz na ip debiana)

drobok , nie ma takiej możliwości.

skrin11p.th.png

Te ustawienia są poprawne (te co masz z ss). Zmień port z ddns (na 90% jest ustawiony na 80) przez to wywala ci błąd.

Najłatwiej wrzucić serwer (1.107) do DMZ. Jeśli chodzi o ustawienie Virtual Server to tam musisz wpisać ALBO port (pierwsze pole) ALBO wybrać z listy (tak sugeruje podpowiedź z routera, którą masz po prawej (po angielsku)) Jedno z dwóch.

DynDNS masz ustawiony na TP-Linku jak rozumiem?

Tak.

Serwer wrzuciłem do DMZ. W Virtual Server czego bym nie wpisywał wyskakuje to, co w ostatnim screenie z pierwszego postu. Spróbuję aktualizacji firmware’u.

Dziękuję Ci barmazu. Wystarczyło wrzucić do DMZ. Serwer działa poza LANem.