[SOLVED] Nowy wentylatorek brzęczy - czy to normalne?

Przed chwilą wymieniłem wentylatorek w laptopie HP G5000. Kupiłem wentylatorek tej samej firmy, o tych samych parametrach pracy. Niestety wentylatorek brzęczy (zauważyłem dopiero po chwili od uruchomienia komputera, po jego przesunięciu). Brzęczy dość nieregularnie i po jakimś czasie uspokaja się - pewnie najwyższej jakości on nie jest ale pytanie brzmi czy dać te kilka godzin na dotarcie? Upewniłem się składając wszystko - o skrzydła wentylatora nie ociera metalowa obudowa (no chyba, że o swoją własną obudowę ociera). Zauważyłem już po kilku minutach od rozpoczęcia pisania postu, że kultura pracy się poprawia. Mimo wszystko… nieco to dziwne. 

 

Filmik:

https://1drv.ms/v/s!Av_uzlzC33mugbhg0fSgkZMIl_wGZQ

 

 

Powiązany temat:

 

Sądząc po filmiku ewidentnie się o coś trze i to dość mocno - na Twoim miejscu rozebrałbym to jeszcze raz i sprawdził bo jak się zatnie to możesz sobie niezłe “kuku” zrobić.

Nie możesz sprawdzić na otwartej obudowie? Brzmi, jakby jakiś przewód był potrącany o łopatki.

Właśnie o to chodzi, że nie ma się co trzeć, przyjrzałem się przy składaniu - miejsca przy łopatkach jest aż nadto. Wentylator zaczyna także głośniej brzęczeć kiedy dynamicznie obrócę laptop w którąś stronę, hałasuje tak i albo się uspokaja albo po chwili wentylatorek się gasi i jak wystartuje to jest cicho. 

@dark__jediw końcu tak zrobiłem choć już miałem dosyć na dzisiaj. 

Sprawa jasna - nowy wentylatorek nie ma prawa działać. Łopatki ocierają o jego własną obudowę powodując te dziwaczne dźwięki (sprawdziłem kręcąc go powoli wyłączonego) - piszczenie i stukanie, ponieważ feralne miejsce jest przy “wcięciu” podstawy. Załączam obrazki - zdjęcie nowego, wadliwego wiatraczka oraz starego. Wystarczy zwrócić uwagę na odległość łopatek od podstawy wentylatorka. Oznaczam jako rozwiązany. 

@Aziok zwracam honor, nie myślałem, że będzie trzeć się o samego siebie (zwracałem raczej uwagę o metalową pokrywę wentylatora). Widać poziom jakości made in china robi swoje. 

 

 

IMG_20161028_215521.jpg

IMG_20161028_215544.jpg