[SOLVED] "Resetuj ustawienia komputera do stanu początkowego" - pytanie

(robert86) #1

Witam. Chciałem odświeżyć komputer i skorzystać z powyższej opcji. Mam tylko problem: komputer zakupiłem w zeszłym roku z preinstalowanym Windowsem 8.1, który zaktualizowałem do 10 (gdy jeszcze była możliwość darmowej aktualizacji). Posiadam też płytkę “Windows 8.1 Recovery Media dla produktów Windows 8.1”.

I teraz: czy korzystając z powyższej opcji resetowania ustawień, będę - po zakończonym procesie - mieć odświeżony, surowy Windows 10 czy Windows 8.1? Oczywiście, korzystając płyty będzie W8, ale chyba jest możliwość, że system pobierze potrzebne pliki z internetu, to czy jest możliwość, że będę miał W10?

(Sauler) #2

Opcja ta instaluje na nowo Windowsa 10, na 100% nie wraca do poprzedniej wersji.

(Longhorn2009) #3

Systemowa funkcja resetu przywróci fabryczny stan windows 10.

(robert86) #4

Dzięki za szybką odpowiedź! Pozdrawiam. Szczęśliwego Nowego Roku :slight_smile:

(Toxic_one) #5

Do poprzedniej wersji systemu, przywraca po 30 dniach od aktualizacji, póżniej system usuwa pliki poprzedniego windowsa 

(Sauler) #6

@Toxic_one Do powrotu do poprzedniej wersji jest osobna opcja. Mówię to tylko po to, żeby nikt nie pomyślał inaczej :slight_smile:

(Toxic_one) #7

@Sauler Faktycznie jest opcja Reset this PC i Go back to an earlier build. Cale zycie sie czlowiek uczy :) 

(robert86) #8

Komputer odświeżony i śmiga jak marzenie :slight_smile: