[solved] Vista - usunąłem c:/Boot

Koledzy - przez przypadek i własną nieuwagę usunąłem część plików z folderu c:/Boot w WinVista.

Pierwsze działanie - to oczywiście płyta recovery, ale ta usiłuje mi zainstalować nowy system obok starego nie dając innych możliwości. Może wystarczy skopiowanie od kogoś zawartości tego folderu? (tymczasem odpaliłem ubuntu live…)

Proszę o pomoc:

  • może coś robię nie tak używając płyty recovery - oczekuję porady

  • ewentualnie może ktoś podeśle mi pliki z folderu c:/Boot

  • jakieś inne pomysły?

A masz płytę z samym systemem operacyjnym? Jeśli tak to spróbować opcji naprawa.

Na recovery nie ma możliwości wyboru przywracania systemu?

Mam taką płytę. Po jej odpaleniu nie mam żadnego ekranu z wyborem - żadnej opcji “naprawa” od razu chce się zainstalować nowy system obok starego.

Pytam o nośnik z samym systemem operacyjnym a nie recovery. Jeśli ktoś ze znajomych ma Vistę na płycie, to pożycz i spróbuj.

Pobierz obraz iso tego narzędzia Klik,jest to oryginalny moduł naprawczy wyodrębniony z DVD Visty (nie da się postawić systemu z tej płyty),wystartuj komputer z wypalonej płyty i napraw bootlader,bo myślę że z nim masz właśnie problem,pomocne może być zapoznanie się z tym poradnikiem naprawy Visty:Klik.

Obraz iso pobierz zgodny ze swoją architekturą systemu !!

Nie mam takiego nośnika. Nie bardzo mam skąd pożyczyć - stąd prośba o pomoc na forum. Mam komputer Vobis - do niego dołączona była płyta “Windows Vista - Recovery Media for Windows Vista Products”

Mogę przy pomocy tej płyty zainstalować nowy, czysty system np. po formacie. W obecnym przypadku jednak chcę jedynie odzyska zawartość katalogu /Boot, a moja płyta z jakiegoś powodu nie daje możliwości uruchomienia opcji “naprawa” - od razu po zbootowaniu żąda klucza produktu, potem informuje, że zainstaluje nowy system obok starego.

Dodane 26.11.2009 (Cz) 12:34

Dziękuję za błyskawiczną, skuteczną poradę.

Uruchomiłem program z nagranej płyty, system zapytał czy naprawić - problem rozwiązany.

Jeszcze raz dziękuję za pomoc.