[Sonda] nVidia czy ATI

Ja używam grafiki z firmy nVidia i jestem bardzo zadowolony.

ATI mi nie odpowiada, wszystkie karty które miałem to mi się mocno grzały…

Popieram- nVidia.

Co jest lepsze Audi czy BMW ?? może Mercedes ?? :?

nVIDIA :smiley:

Pytanie powinno brzmieć - jaką kartę używasz ? Osobiście wolę nvidię ze względu na łatwość konfiguracji w jej panelu sterowania.

cena/wydajność?

TYLKO ATI

Nie wiem, posiadam w domu same starsze Radeony, z drugą do czynienia zbytnio nie miałem, tak więc nie mogę wziąć udziału.

Jednak gdybym brał dzisiaj nowy komputer, wybór pewnie by padł na ATI :wink:

Zależy ciężko wybrać/zagłosować. Bo np w przedziale ok 300zł to jest AMD(ATI już się nie nazywa firma, warto poczytać już jest AMD, ATI poszło w zapomnienie) czyli radeon 4850.

Później jest gts450(ale są też 4870, ale już ich w sklepach chyba nie widać) który ma konkurować z 5770 a nawet w testach przegrywa z 5750, ale kosztuje trochu taniej, Później powyżej 500zł są radki 5770 ale ok 600zł można dostać geforce gtx460 768mb 192bit który te radki bije wydajnością, więc już jest o wiele lepiej opłacalny, potem w cenie są gtx460 1GB które biją 5830 które są o wiele droższe, więc również nie opłacalne, do tego 5850 są drogie a przegrywają nawet z gtx460 1GB- nie zawsze, ale jak się kupi dobrym chłodzeniem gtx’a i się podkręci to wtedy te kilkaset zł można zaoszczędzić bo wtedy 5850 będzie wyraźnie słabe! Później mamy gtx470 z 1280mb który jest bardzo wydajny i w przyzwoitej cenie, a później to już dla maniaków wydajności i dla bogatych z grubym portfelem:P

Więc jeśli mam oceniać co jest lepsze to nvidia, ale jak wiemy wyjdą nowe radki 6700/6800 które będą bić-ponoć gtx460, ale nie wiemy w jakiej cenie czy to będzie u nas opłacalne i zaś może być tak jak z 5830/5850 które są drogie i nikt ich nie będzie brał. Na dzień dzisiejszy oddam głos na nvidie, ale jak wyjdą radki i okażą się bardzo dobre i w przyzwoitej cenie= cena-wydajność to mój głos się zmieni.

Aktualnie mam integre Intela ale miałem też Ati i muszę powiedzieć że się strasznie grzeją w porównianiu z Nvidią, miałem okazje stestować jak naprawiałem innego PC.

ATI

ech, te wojenki…

nie mam problemu, bo korzystam z obu producentow… naraz :smiley:

HD4870 + GF8800gt na Abit ip35 pro, lekko sie nie skaluja (pci-e x16 i x4), wiec nastepna plyta bedzie juz z hydra na pokladzie :roll:

Jak byście nie wiedzieli to NVIDIA, już nie istnieje pod względem ekonomicznym, polecam poczytać PCLab, tam mają aktualne informacje na temat tej wojny.

Oczywiście czekam na serie 6xxx od AMD.

Mam nVidię, ale zamierzam kupić ATI.

Ja też :slight_smile: Ale to dopiero w 2011.

Tak więc głos na ATI.