Sony alpha 200 czy 100?

Witam waham się nad kupnem aparatu sony alpha 200 lub alpha 100? Który waszym zdaniem jest lepszy?

Takie pytanie czy są one od razu sprzedawane z obiektywem czy trzeba go dokupić?

A może macie jakieś inne propozycje do 900zł?

aktualnie lepszym wyborem będzie a200, a100 to już dość stary model, możesz kupić samo body czyli sam korpus bez obiektywu albo wraz z obiektywem

Np. w tych sklepach:

http://www.japanfoto.pl/product_info.ph … cts_id=916 tutaj raczej trzeba będzie dokupić obiektyw?

http://www.fotobasia.pl/product/aparaty … ylka-w-24h tutaj znów obiektyw?

Raczej wszystko to body, obiektywy mają też swoją niezłą cene.

Czy mógłbyś mi polecić jakiś aprat nie musi być to koniecznie lustrzanka, ale na taki wygląd, żeby robił dobre zdjęcia do 900zł lustrzanka to tylko z obiektywem.

Pozdro.

no jak body to trzeba dokupić obiektyw, do 900zł to chyba lustra nie znajdziesz, napisz tylko czy ma być to nowy aparat czy może być używany np. z małym przebiegiem zdjęć

Aparat koniecznie musi być nowy używki nie wchodzą w grę, nie musi to być akurat lustrzanka mogą to być też np. takie aparaty http://www.skapiec.pl/site/cat/2/comp/216863 . Więc co byś mi radził z takich? :wink:

nikon d40+18-55 977zł w fotojokerze.

alpha 200 + 18-70 około 1000…

a z nielustrzaniek to np. nikon p80

no to z nowych nic rewelacyjnego nie kupisz chyba że zwykłe pstrykadełko niewiele różniące sie od aparatów za 400zł no jedynie zoom będziesz miał duży ale na długim końcu jakość niepowalająca, zobacz może znajdziesz fuji s9600 nówke gdzieś za tyle bo już nie produkują go

Zmiana planów chce kupić lustrzankę do max 1200zł za niedługo mam urodziny kasa z świąt została posprzedaje parę rzeczy (stare aparaty) i chce kupić, teraz dwa pytanka:

  1. Jak lustrzanka z obiektywem w zestawie polecicie czy lepiej kupić osobno aparat osobna obiektyw, na czym lepiej wyjdę.

  2. Na razie nie ale potem jak mi się spodoba bardziej fotografowanie to wiadomo że więcej obiektywów kupie itp. więc czy istnieją jakieś torby na aparat żeby się tam obiektyw zmieścił itp. nie chodzi mi o jakiś plecak żeby powrzucać wszystko tylko żeby to było jakoś oddzielone żeby się nie zniszczyło, szukam tego nie mogę znaleźć.

To by było moi mili na tyle, pozdrawiam i dobrej nocy.

lepiej chyba wyjdziesz kupując łącznie, aparat z obiektywem, ale jeżeli chciałbyś jakiś inny obiektyw np. 18-200mm zamiast jak to zwykle bywa 18-55mm to kupuj osobno

moge ci polecić dwa modele:

olympus e-420 i sony a200

w internecie są setki opinii, porównań, wybierz który lepiej ci będzie odpowiadał

a co do torby to znajdź na allegro co będzie odpowiadało twoim wymaganiom, w zależności co masz zamiar w przyszłości dokupywać tak dużą torbę weź lub plecak

http://allegro.pl/19987_torby.html?id=1 … =gtext&p=0

Powiem tak olympus a sony, olympus jest mi znany z bardzo dobrej produkcji aparatów sony również. Jutro przelecę sie po sklepach żeby obadać te dwa aparaciki.

Wielkie dzięki za odpowiedzi i dobre rady, jeżeli coś zakupie to poinformuje. Może zakupie w Lutym. Pozdrawiam.

Nie wiem czy ci się opłaca kupować lustrzankę… Lustra nie stosuje się przy robieniu zdjęć u cioci… i przy zaszpanować znajomym… Dużo jest opcji na manulu który zwykły śmiertelnik nie będzie umiał ich wykorzystać…

Jeśli chcesz mieć fajny aparat do tańca i różańca proponowałbym kupić jakiegoś kompakta…

Ja nie chce aparatu żeby w domu fotki tylko robić. Chyba wezmę lustrzankę.

Tylko małe ale kolega blazejw się pomylił ponieważ oglądam stronę fotojokera i nigdzie nie mogę znaleźć nikon d40+18-55 za 977zł, jeżeli wy tak tanio gdzieś go znaleźliście to prosiłbym o linka. Chyba że ja ślepy jestem :stuck_out_tongue:

Nie chce nic mówić, ale lustrzanki do 1000 zł są dość badziewne… jak jeszcze z KITem to już kompletne dno…

Ta taką cenę kupiłby fajnego uniwersalnego kompakta.

Ja tam nie jestem znów jakimś fotografem, chce kupić lustrzankę nie kompakta żeby trochę zabawy mieć a kompakt to co naciśniesz guziczek pyknie fotke i już, a tu trzeba trochę też pokombinować. Chyba kupię sony alpha 200 chyba że coś innego znajdę, a powoli też obiektyw inny sie zakupi itp. i będzie git.

Ps. Tak oglądam i się zastanawiam bo nie mogę nigdzie się doczytać czy aparat olympus sp-565 to kompakt czy lustrzanka?

Dodane 18.01.2009 (N) 12:26

K-9 a jakbyś miał brać kompakta to jakiego byś mi polecił??

wiesz kompaktem też da się pobawić !!

Ja ostatnio miałem Konica Minolta Z20, miałem ją ok. pół roku temu, kupiłem ją gdzieś 5 lat temu, i muszę przyznać, że aparat naprawdę był super, optyka po prostu zniewalała. Fakt ten model jest już dość stary, wiedz coś z nowszych mogę ci zaproponować coś z Panosonica Lumix DMC-FZ8. jest on ponoć bardzo dobry i polecany (tu masz linka do tego aparatu i do zdjęć http://www.fotopolis.pl/index.php?n=5420)

Ewentualnie Panasonic Lumix DMC-FZ50

Panasonic Lumix DMC-FZ50 czytałem na jego temat bardzo dużo dobrych opinii jednak nie można go już dostać za rozsądne pieniądze ponieważ panasonic już go wycofuje, wczoraj oglądałem na fotobasi jeszcze był dzisiaj rano już go brak :frowning: .

Słyszałem że dobre są również Panasonic DMC-FZ18 i tak jak kolega wyżej podał Panosonica Lumix DMC-FZ8 jednak pomyliły ci się linki on wygląda tak http://www.skapiec.pl/site/cat/2/comp/151073 :smiley: .

Bardzo jest żal że panasonic wycofuje już fz50 jest to bardzo dobry jak i ładny aparat z wyglądu lustrzanki.

Poczekam do przyszłego tygodnia jeżeli w fotojokerze lub na fotobasi nie będzie on dostępny to muszę wybrać fz8 lub fz18 ponieważ tylko te wchodzą w grę bo są dobre a za niskie pieniądze.

Dodane 18.01.2009 (N) 18:31

Takie małe pytanko, gdzieś przeczytałem że do cyfrówek można dołączyć obiektyw np. makro.

Jak się to odbywa kupuję obiektyw i jak go dołączyć ogólnie jak coś takiego zrobić może macie gdzieś jakiś artykuł a może to mit jest?

Pozdro.

nieee do kompaktów nie można dołączać obiektywów… to nie jest lustrzanka… ewentualnie można na obiektyw założyć osokę przeciwsłoneczną…

Aaaa… sory to pisało obiektyw a lustro analogowe, czy cyfrowe pomyliło mi się. Raczej wezmę panasonic lumix fz18 lub fz8.

o lol ciekawe gdzie czytałeś dużo dobrych o fz50, sorry ale ten aparat akurat w moim przekonaniu to jakieś nieporozumienie, szumy przy iso 100 szumów prawe nie widać ale w przybliżeniu z dużej rozdzielczości zamiast szumów jest jedna wielka pastela, zamiast niego mogę ci polecić s6500, nówki nie kupisz ale są oferty z allegro czy tez for fotograficznych w bardzo dobrym stanie

Pisałem że używane nie wchodzą w grę!

Akurat dzisiaj znalazł się na fotobasi, mam jeszcze parę rzeczy który bym chciał kupić teraz się muszę zastanowić.

Jeżeli aparat to tylko panasonic fz50.