SONY Bravia - ciemne paski podczas przeglądania z USB


(XOR) #1

Jakis czas temu zakupiłem TV SONY Bravia (W656a). Początkowo odtwarzalem na nim rzeczy (zdjęcia itp.) bezpośrednio z USB. Z czasem zauważylem, że z jednej strony ekranu widać dwa pionowe, równoległe, ciemniejsze paski. Są one dość cienkie i w miejscu, gdize przebiegają obraz jest lekko przyciemniony. Myślalem, że to wada matrycy i już chcialem oddać TV do reklamacji. Zwrócilem jednak uwagę, że w głownym menu TV takich pasków nie ma. Podłączylem też dla testu kabel antenowy oraz odtwarzacz DVD (na SCART) i Okazało się, że w przypadku tak wyświetlanych obrazów wszystko jest w porządku - nie ma żadnych ciemniejszych pasków.

 

Czy wie ktoś co może być przyczyną takeigo stanu rzeczy? Czy to wadliwy przekaźnik sygnału z gniazda USB i czy ma sens bawić się w reklamację takiego TV? A może po prostu to częsta wada w tych telewizorach?


(system) #2

Najprościej zadzwonić do serwisu Sony i zpytać.

https://shop.sony.eu/shop/mimes/openAccess/legal/contact-us/contact_pl_PL.html

 

Moim zdaniem może to być rodzaj cienia powodowany brzegiem ramki wyświetlanego zdjęcia. Teoretycznie możliwe, że centrowanie ma mały błąd 1mm itp. Czy warto walczyć ?

Najprościej spytać tych od serwisu bo może to mieścić się w zakresie ichniejszych norm itp. Jakby była możliwość przetestowania na takim samym telewizorze np w skelpie to wtedy byłby jakiś argument.


(XOR) #3

Te paski nie są z brzegów. Są mniej więcej w odległości 1/3 od lewej strony. To smao jest też w przypadku obrazów wideo.