Sony czy nokia?

Witam. Mam mały dylemat związany z wyborem telefonu. Otóż od około miesiąca używam sony xperie u i mam możliwość zamiany na nokie lumie 800 w idealnym stanie. Po przeczytaniu kilku testów, artykułów na temat lumii nie wiem już co zrobić. Mógłby ktoś mi napisać jak telefon sie sprawuje i czy ta zmiana sie opłaca ?

zostań przy sony ![-o<

Nokia Lumia bierz.

Nokia Lumia, będzie lepsza, jeśli polubisz wp 7.8.

Czy to że ma jednordzeniowy procesor (gdzie xperia ma dwu) nie wpływa znacznie na szybkość działania telefonu ? chodzi mi o tak zwane “mulenie sie”

Na Lumii raczej nie ma Androida, więc co miałoby się mulić?

Mulenie, zależy od systemu i jego optymalizacji.

Android jest średnio zoptymalizowany, a wp chodzi płynnie nawet na jedno jajowcu.

Napiszę krótko, na Lumi nie ma co mulić, bo system ubogi i nic tam nie ma. Jednak Android daje możliwość wyboru i idzie mieć te kafle, bez zmiany telefonu. Za to na Lumii nie masz możliwości wyboru i jesteś skazany na nie dorobiony system i ograniczenia z nim związane. Np: brak funkcjonalności, ograniczonych możliwości transferu plików bezprzewodowo (kto to widział w dzisiejszych czasach używać kabla do transferu plików), mała ilość dobrych aplikacji, brak możliwości swobodnego dzielenia się plikami ze znajomymi itd. Czyli albo wybierasz swobodę (Android), albo jedną słuszną ścieżkę wyznaczoną przez producenta (WP), zadaj sobie pytanie czy wolisz płacić za ograniczenia, czy za wolność.

Wolność polegającą w dużej mierze na kierunku wyciągania baterii w celu zrestartowania telefonu.

Zależy czego oczekujesz od telefonu. Android to system mający już parę ładnych latek - możliwości dostosowania go pod siebie są olbrzymie, sporo większe niż w Lumii. Sam sobie musisz odpowiedzieć na pytanie - jak i do czego używasz telefonu, bo może się okazać, że Lumia 800 spełni Twoje oczekiwania, ba, nawet będzie wyborem lepszym niż Xperia U. Z drugiej strony - jeśli jesteś zadowolony z tego telefonu, to raczej Lumia może być skokiem w tył.

A więc najlepszy możliwy wybór - wziąć fon gdzieś na parę dni i go potestować (oczywiście jeśli jest taka możliwość).

A to kto napisał, że telefon się wiesza ? Znów zrobię to samo co w komentarzach na DP i zaraz napiszę ile telefon, który się wiesza działa bez przerwy i patrzę i widzę 811:05:48, czyli ostatni raz włączany był około 33 dni temu. Czyli pokaż mi jakiś telefon z WP, który tyle działa i będzie działał póki bateria nie padnie na amen. Na Androidzie nie ma czegoś takiego jak zawieszenie, chyba że ktoś korzystać nie umie, to niech poduczy się.

Zawieszenia ostatni raz widziałem na starych S60v3 oraz pierwszych Androidach, teraz to co najwyżej MULI efekt.

Mulenie to odrębna kwestia, no i wiadomo, że częstsza niż zawiechy. Jednego i drugiego Android mi nie szczędzi, więc wiem, co piszę. ;]

Polecam SONY… Nokia Lumia 800 - może i nowość, ale szkoda to kupować.

Mam SONY i się cieszę, kiedyś miałam nokię i jakoś szło, ale wybór jest trudny.

Jakby co to ja polecam SONY ;p

JA wybrałbym bez wahania Sony, nawet jeśli byłby starszy niż Nokia, jest dużo lepszy.

padło pytanie do czego używam telefonu. Emm dzwonienie, sms, korzystanie z internetu, czasami dla zabicia czasu w coś pogram, słuchanie muzyki. Xperia U którą aktualnie posiadam jest ok, już przyzwyczaiłem się do androida. Jak dla mnie ten telefon ma jedną wadę - mały wyświetlacz. Gdyby miał te 4 cale byłbym naprawde zadowolony. Oglądałem recenzje Lumii 900 bo doszedłem do wniosku ze po sprzedaży xperii mógłbym dołożyć do tej właśnie lumii lecz już sam nie wiem. Nigdy nie miałem telefonu na windowsie. Dwóch dobrych znajomych lepiej znających się na tel ode mnie poleca lumie 900, żebym ją brał itd. Po obejrzeniu recenzji obawiam się tego, że telefon ma wbudowaną baterię a wiadomo że nie zawsze po awarii tej baterii tel zostanie przyjęty na gwarancje.

Serwis Nokii akurat okazuje się tragiczny i często anulują gwarancję, bo niby telefon był modyfikowany. Lumii bym nie brał, to jest jak by wziąć z naturalnego środowiska dzikie zwierzę i próbować oswoić. Raz się poznało wolność i raczej nie chcesz się jej pozbywać, dlatego nie polecam kupna Lumii. Może za pięć lat dorówna funkcjonalności dzisiejszym telefonom.

Dodane 25.04.2013 (Cz) 20:59

To nie wiem co macie za telefony, ale ja nie znam pojęcia mulenie. Nie uraczyłem takich dobroci ze strony Androida. To tak jak z systemem na PC, konfigurujesz by działał jak najlepiej.

Nokia Care jeszcze nigdy mnie nie zawiódł, co innego Regenersis - tam chyba pracują kiepsko opłacani studenci.