Sony czy Samsung? - LCD TV

Ten Sony http://allegro.pl/item833437702_qualia_sony_kdl_32s5600_lcd_fullhd_mpeg4_gwar_5lat.html

czy

Samsung http://allegro.pl/item837809029_samsung_32b530_mpeg4_fullhd_sklep_w_wa_raty_0.html

Nie polecam kupowania telewizorów przez internet. Kurierzy niespecjalnie delikatnie obchodzą się z powierzonym towarem. Trzeba się upewnić co do ewentualnego ubezpieczenia przesyłki oraz możliwości otworzenia jej w obecności kuriera.

Cóż mogę powiedzieć. Sony zawsze produkowało sprzęt najwyższej klasy, ale nie wiadomo, czy się nie popsuli ostatnio. Japońskie konstrukcje cechuje dążenie do perfekcji, taka mentalność.

Samsung był kiepski, ale ostatnio mu się polepszyło.

W każdym razie wszystkie produkty Sony, z którymi miałem do czynienia, były bardzo przyzwoite (telewizor kineskopowy działał 15 lat, po czym poszedł “do rodziny”, radio w kuchni działa mi kilka lat, monitor LCD i telewizor chodzą od 5 lat) . Jakość można ocenić choćby w przypadku radyjek analogowych, ze wskazówką na cięgnie (mam dwa) - w przypadku Sony chodzą bez zacięć, w innych topornie.

Samsunga bateryjki mi się wylały. Głośniczki do komputera miały porysowana obudowę, pomimo fabrycznego zapakowania, membrany bez porównania z Creative (w Samsungu pomalowany na srebrno plastik, w Creative kopułki ze stopu tytanu).

Trzeba by popytać sprzedawców w sklepach RTV, jak wygląda sprawa niezawodności. Jeśli sprzedają sprzęt obydwu marek, będzie im wszystko jedno, polecą mniej zawodny by sobie oszczędzić ewentualnych formalności.

Z tego co Ty podałeś brałbym sony, a samsunga polecam tego;

http://www.ceneo.pl/2244494

Posiadam B530 i mogę co nieco powiedzieć.

Telewizorek bardzo dobrze się spisuje, ale przy nagłych zmianach kolorów widać czas reakcji matrycy, ale trzeba się przyjrzeć. Fajny wygląd i pilot posiada duże przyciski (łatwo trafić). Niestety w moim przypadku w EPG źle są wyświetlane polskie znaki (pewnie kablówka ustawia złe kodowanie). Nie słuchaj andrzej2310. Kup B550, który da się przerobić na B650 (oszczędzasz pieniądze). Bardzo dobre kąty.

Na pewno Sony to jedne z lepszych lcd na rynku, może nie to co Sharp, ale przewyższają wszelką masówkę Lg, Samsunga, Philipsa itp. Jeśli są w podobnej cenie to zwykle japoński producent oferuje troszkę słabsze parametry (pamiętaj, że to tylko cyferki), bo sony się zawsze ceniło, ale dostajesz za to lepszą jakość produktu i 5 lat gwarancji, co w przypadku obecnych ekranów jest świetnym bonusem. Brałbym Bravię. Ewentualnie poszukałbym jeszcze czegoś Sony o półeczkę wyżej i dopłacił te 200-300 zł.

prawda jest taka, że zanim ten telewizor (czy cokolwiek innego) dotarło do nas z któregoś krajów azji było już setki razy narażone na uszkodzenie… jeśli karton będzie cały to tv też. zakupowałem sporo różnych rzeczy przez sieć - nie miałem problemów z uszkodzeniem przesyłki.

nie przeczę że sony produkuje sprzęt wysokiej klasy… na podzespołach konkurencji - telewizory np. na matrycach z fabryk sharp’a. a na swoje produkty daje w wielu przypadkach śmieszną roczną gwarancję - to także o czymś świadczy. (jeśli tv od sony to tylko w promocji z 5letnią gwarancją inaczej nawet w jego stronę bym nie spoglądał)

to samo mozna powiedzieć także o kilku innych markach, choć wiele zależy od konkretnego modelu. ja np. nie mogę (jak na razie) narzekąć na LG i Panasonica.

tak jak powiedziałem zależy od konkretnego modelu. w moich głośniczkach do kompa były papierowe membrany. a głośniki od samsunga właśnie.

a w żadnym wypadku - polecą to co muszą sprzedać bo leży już długo na magazynie. ewentualnie to na czym więcej zarobią - gdyż mają prowizję od sprzedaży.

a jeśli im powiesz, że tylko pytasz o opinię, a i tak kupisz w necie (albo innym sklepie) to sorki, ale ja bym Cię wyśmiał.

ja proponuję popytać np. na http://www.hdtv.com.pl/forum/

Roczna gwarancja w przypadku Sony nie świadczy o kiepskiej jakości. Jeśli przez pierwsze tygodnie nic się nie będzie działo (wadliwy podzespół), to przez kolejne kilka lat też nie. Raczej mają taką politykę, chyba chcą wykorzystać sukces marki i dorobić na sprzedaży “gwarancji rozszerzonej”. Ale ostatnio coś im ten pomysł nie wychodzi, sami z siebie dają dłuższą gwarancję.

Jakby to ująć - Toyota daje 3 lata, koreańska KIA 7 lat. Niezawodność jest raczej nieporównanie lepsza w przypadku Toyoty, tylko lać benzynę i wymieniać olej.

Telewizory mają matryce innej firmy, bo Sony przegapił rozwój LCD. Wcześniej produkował najlepsze kineskopy - Trinitron. Ostatnio inwestuje w technologię polimerowych wyświetlaczy i jako pierwsza firma na rynku będzie oferować takie telewizory (już są pierwsze modele), inni muszą czekać na zwrot nakładów na rozwój LCD. Inne podzespoły to bierze od firm, które je produkują. Kto inny produkuje urządzenia, kto inny podzespoły do nich.

Panasonic obok Sony produkował najlepszy sprzęt. Ostatnio przejęła go firma z HongKongu, okaże się, czy ma to wpływ na jakość.

Jest równica pomiędzy tymi dwoma producentami a resztą, choćby w jakości użytych materiałów i spasowania plastików. To widać.

5 lat temu kupiłem monitor LCD 17 cali Sony za 1200zł, teraz standard to od 19 cali w górę, średnio 22 cale. Myślałem o wymianie, ale nigdzie nie widziałem czegoś solidnego, te za 600-800zł są dużo gorsze, a dobre nadal kosztują ponad 1500zł.

W sklepach ostatnio widziałem laptopy Vaio, stały obok Asusów, Acerów, Samsungów i innych w podobnej cenie (ok. 2500zł). Nie ma porównania. Parametry niby podobne.

Natomiast popytać się sprzedawców nie zaszkodzi. W supermarketach z reguły mają ceny z kosmosu (nawet 40-100% marży!), ale w mniejszych sklepikach mogą mieć porównywalne z tymi z internetu.

Odchodząc trochę od postawionego pytania - od dawna myślałem, że LG to najlepsza firma jeżeli chodzi o monitory/telewizory LCD… Dlatego też kupiłem monitor LG. Muszę przyznać, że jest świetny. Bardzo dobre wykonanie, świetne odzwierciedlenie kolorów… Porównywałem obraz z podobnym monitorem Asusa - LG wypadł o niebo lepiej.

POlecam Sony, ponieważ bardzo dobrze odwzorowują kolory i mają rozdzsielczości FUll HD w LCD’kach

To akurat nie wyróżnia Sony na tle innych firm:P

Telewizory LCD - filtr ustawiony na tylko fullhd:

http://www.ceneo.pl/Telewizory_LCD;0171 … -12564.htm

Napisz do jakiego źródła sygnału podłączasz. Jeżeli do anteny na dachu to kupuj z DVB-T mpeg4, jak masz kablówkę to lepiej dopłacić do DVB-T/C (jak obecnie nie masz cyfrowej to w przyszłości się przyda). Nie kupuj tv z mpeg-2. Napisz czy więcej oglądasz programów dokumentalnych, meczy czy filmów.

Jeśli chodzi o kablówki, to sygnał cyfrowy jest zazwyczaj kodowany, tak więc prawdopodobnie i tak nie obejdzie się bez zewnętrznego dekodera. A przynajmniej niech telewizor ma slot CI, gdzie będzie można umieścić moduł transkodujący jeśli dana kablówka będzie taki oferować.

Tylko DVB-T MPEG4. Bo jeśli kiedyś coś padnie w kablówce to zawsze będziesz mieć dostęp do TV naziemnej. Bez MPEG4 po 2013 roku TV naziemnej nie obejrzysz.

Skoro będą kodować to muszą dać karty do dekodowania. CI obecnie ma każdy telewizor.

Zależy gdzie mieszka, bo może okazać się, że za 1,5 roku mu wyłączą:

http://www.polskacyfrowa.org/index.php?id=6

Gorzej jeśli zaczną parować karty z dekoderami/modułami.

Sądząc po tym, co się obecnie dzieje, nie byłbym tego taki pewien. Już powinien oficjalnie działać I multipleks w kilku miejscach, tymczasem nadal nadają go testowo. A w Krakowie testową emisję we wrześniu wyłączyli.

Ja osobiście posiadam i jestem za Samsungami.