Sony Ericsson Arc S BCM allegro - brak dokumentów

Witam,

otóż kupiłem na aukcji na alle(wkurz)gro telefon Sony Ericsson Arc S BCM (numer: 2119442025) . Zakończenie sprzedaży pon 20 lut 2012 16:57:11 CET. Dwu-miesięczny tel. ma simlocka o czym nie raczył mnie sprzedający poinformować, zatem jest na razie bezużyteczny - w dokumentach ( w paczce) brakuje podbitej i wypełnionej karty gwarancyjnej i paragonu lub faktury VAT zakupu tel.

Książeczka gwarancyjna( pusta) sama w sobie jest bezużyteczna i nic nie daje. Uczestnicząc w aukcji liczyłem, że otrzymam pełnoprawny i możliwy od razu do używania towar, niestety tak nie jest.

Wysłałem chyba ze 50 maili i 10 razy dzwoniłem -brak odpowiedzi zarówno na maile jak i na tel.-do tego (… :evil: :twisted: :-x :expressionless: :expressionless: [-X :o ) o uzupełnienie dokumentów i jak na razie cisza.

Wcześniej w salonie Orange ( filia) powiedzieli co i jak z simem - potrzeba karty gw., paragonu/faktury VAT zakupu z salonu ,w którym kupiło się tel. - jak widać nie posiadam tychże dok. więc o legalnym ściągnięciu sim ( używaniu tel) mogę pomarzyć, choć jest jeszcze http://www.simlock24.pl.

Napisałem maila , w którym podałem ostateczny termin dostarczenia dokumentów:

No wiesz na zdjeciach dokładnie są loga i papiery z logiem Orange. W tej chwili tylko era i play sprzedaje tel bez simlocków. Gościu nic nie pisze o żadnej fakturze, paragonie czy WYPEŁNIONEJ karcie gwarancyjnej. Napisał tylko że karta gwarancyjna jest (a czy wypelniona czy nie tego już nie pisał) to jest właśnie allegro trzeba DOPYTYWAĆ się o KAŻDY szczegół. Niestety jak widać była to osoba prywatna nie firma więc taka osoba wg prawa NIE MUSI przyjmować zwrotów, reklamacji itp. Wszystko zależy tylko od tamtej osoby, mówiąć krótko widziały gały co brały. Szczerze to współczuje gdyż słyszałem że z tej Xperii koszt zdjęcia simlocka jest dosyć duży. Nie pozostaje nic innego jak sprzedać telefon i kupić bez simlocka.

Gibon2012 trzeba było zgłosić sprawę do allegro, zamiast wystawiać pozytywa przed sprawdzeniem towaru.

http://allegro.pl/sony-ericsson-arc-s-b … 42025.html

http://allegro.pl/show_user.php?uid=726 … =fb_seller

Edit:

Operator zdejmuje simlock dopiero po zakończeniu umowy za darmo, opłata za zdjęcie simlocka u operatora przed zakończeniem umowy to ok. 500zł. Jeśli nie ma tabelki z danymi, tak jak wyżej napisano można zapytać sprzedającego o szczegóły. Chociaż sprzedający powinien dostarczyć też paragon/fakturę, żeby potwierdzić legalność sprzętu. Ale to już całkiem inna bajka.

Na twoim miejscu bym go wystawił na allegro na kup teraz za cene którą go kupiłeś przynajmniej by ci sie kasa zwróciła

byćmoże łapie się to pod towar niezgodny z opisem, konkretnego paragrafu ci nie podam, jednakże możliwe że masz prawo na drodze sądowej dochodzić aby zwrócił pieniądze, na forum prawnym załóż wątek:

http://forumprawne.org/

tutaj ci pomogą profesjonalnie

Nie widzę na aukcji informacji, że jest gwarancja więc mogła być ale nie musiała, więc niezgodność towaru z umową to raczej wątpliwa kwestia, no chyba, że masz zapewnienie istnienia gwarancji w postaci korespondencji mailowej bądź SMS.

Tak jak Szczepaniak powiedział, sprzedaj i kup inną z gwarancją a na przyszłość dokładnie czytaj opisy aukcji.

A co do simlocka, Orange ściąga blokady za 50zł ale do tego potrzeba papierów od telefonu.

Nic nie zrobisz bo sprzedawca nie wspomniał o tym ze jest jakiś paragon czy faktura oraz nic na temat gwarancji więc nie ma się szans . Zawsze trzeba porządnie przeczytać wysłać parę emailów z zapytaniem i wtedy robić zakup . No i co do komentarza wystawia się go dopiero jak wszystko sprawdzone :slight_smile:

sprzedaj go na allegro jak nie chcesz go…

Dzwoniłem wczoraj do gościa i zapewniał,że ma wszystkie dokumenty, które prześle dzisiaj po ich “cudownym odnalezieniu” . Podobno jakaś delegacja w Holandii czy coś była przyczyną zwłoki. Nie bardzo w to wieżę gdyż nie odbierał wcześniejszych tel. maili, posiada fakturę VAT na którą brał tel. w salonie Orange ( chyba na firmę) dlaczego nie dołączył od razu do zestawu -nie wiem , co do karty gwarancyjnej podobno ją również ma, ale twierdzi, że salon może ściągną sim locka na samą fakturę jako tzw. rękojmia ( co jest oczywiście bzdurą) i będzie dziś załatwiał te papiery w salonie.

Przy podpisywaniu umowy normalnie lub firmowo dostaje sie wszystkie papiery - ulotki, książeczkę gwarancyjną , fakturę, paragon, kartę gwarancyjną,umowę itp.

szczepaniak5315

Nie twierdził, że posiada te papiery bo jak napisał ma zestaw salonowy co w jakiś sposób miało znaczyć ze są tam wszystkie papiery jakie daje salon.

Przed zakończeniem aukcji była za krótko przed sama licytacja by mieć czas o pytanie o cokolwiek, nie chodzi mi o zwrot, a pozytywne załatwienie sprawy do końca .

krowasc

dzwoniłem do salonu i wygląda to tak, ze przychodzę do nich z dowodem zakupu i karta gwarancyjna , opłacam zdjęcie sim locka 77 zł i po klika dniach dostaje mail od operatora- pośrednika z kodem i instrukcja co i jak zrobić , nie wpisują żadnych rzeczy do karty bo faktura jest gwarancja ze zdjąłem sim.

szczepaniak5315

Ze sprzedażą będzie problem , nie wiem czy ktoś weźmie taki tel. a tłumaczenie tej sprawy komuś na aukcji byłoby raczej trudne- dlaczego ma simlock, który praktycznie nie da sie ściągnąć - bez papierów.

Powiedz jak to z przyjemnością tak zrobię.

z klopers33

W sumie masz rację bo tel. jest na chwilę obecną całkowicie bezużyteczny, niefunkcjonalny i do niczego się nadaje od 2 tyg. leży na półce - nie taki towar zamówiłem na aukcji , spodziewałem się produktu, który mogę używać od razu, w pełni funkcjonalnego i gotowego od wyciągnięcia z pudelka do pracy , natomiast to co otrzymałem jest tego całkowitym zaprzeczeniem.

Sprzedający wystawiając towar 2 miesięczną Xperie Arc s daje do zrozumienia , ze jest z nim wszystko w porządku i będzie on działał od razu- przynajmniej takie można wysnuć wnioski.

mPiter

mam telefoniczne