Sony Ericsson Elm(J10i2)-Aktualizacja softu

Witam :D.

Posiadam klasyczny telefon Sony Ericsson Elm J10i2. Problem polega na tym, że chciałem zaktualizować soft. 

Mój Soft:       R7CA061

Chce zainstalować Soft R7CA065 ale nie wiem skąd można go zdobyć(Tylko nie chodzi mi o ruski soft!!!). Nie wiem jakiego programu można użyć.

Programy, którymi próbowałem: Far 2.0, Sues, SETool(Wyskakuje błąd, że nie widzi Smartcard, czyli nie mogłem włączyć SEToolsa), Sony PC Companion.

Efekt był taki, że po wgraniu Customizacji od softu R7CA065, instalował się ten sam soft co mam czyli R7CA061. W Seusie lub Sony PC Companion był ten sam problem.

Jeśli znacie jakieś dobre programy do tego to bym był wdzięczny za podanie nazwy :D. Znacie jakiś dobry sposób aby wgrać najnowszy soft do ELMa??? 

Z góry dziękuje za wszystkie sugestie/pomysły :D.

Zanieś do servisu i poproś o wgranie tej wersji softu .Zrobią to np:Setool3box i zapłacisz parę złotych.

Z pewnością mi wgrają. Lecz wolałbym sam to zrobić. Większa satysfakcja, że się samemu zrobiło :D.

mam u siebie soft:

J10i2_R7BA076_MAIN_GENERIC_SU_CID80_RED_BROWN_BLUE

ale już nie pamiętam jakim programem wgrywałem

http://www.sonyericsson-world.com/topic/3274-se-elm-debranding-i-aktualizacja-oprogramowania/

tu znalazłem opis aktualizacji

Używałem kiedyś tego poradnika i dalej to samo.

Wgrywanie Customizacji Farem, a potem aktualizacja oprogramowania przez SEUSa lub Sony PC Companion nic nie daje. Dalej instaluje się ten sam soft co miałem, czyli R7CA061.

Proszę o pomoc!!! Jestem zdesperowany :(.

 

A ja ci już pisałem.Tylko jak szkoda 15 czy 20 zł to męcz się dalej sam.Servis i box setool.A  tak po za tym .Soft masz z brandem operatora?

Ale gdybym zrobił samemu to zawsze jakieś nowe doświadczenie :D.

Soft z PLAYa ale bez simlocka :D.

Jeszcze jakiś pomysł.

A taki pomysł ,że  Seus i PC Company rozpoznają w telefonie soft Play.A ,że pewnie nie było do niego aktualizacji to nic nowego nie wgrywają. Czyli nic nie zrobisz . Pozostaje jakiś program servisowy typu Setool . Owszem jest nowe doświadczenie ale można też uszkodzić fona i wtedy jest to przykre doświadczenie. :slight_smile:

Ciekawostką jest to, że próbowałem odpalać SEToola w wersji lite i wywala ten błąd co pisałem.

Setool lite i smartcard? U ciekawe . A setoollite obsługuję tę platformę? 

Platformę miałeś na myśli system???

Posiadam Win7 64bit :D.

Platformę telefonu:) Sony Ericsson ma tak zwane platformy np:A2 ,DB3350,DB2020.:slight_smile:

A np: DB3350 to nie jest starszy soft od R7CA061???

DB3350 -chipset  .masz platforme A2 a nie wersje softu.:slight_smile: . A setool lite to nawet chyba nie obsługuje tego  modelu.Którą masz wersje? 

Nie mam pojęcia.

Ustawienia>Ogólne>Aktualizacja oprogramowania>Wersja programu:

1231-1917(Nie wiem o co chodzi!!!) 

R7CA061(Wiadomo. Wersja softu :D)

100619(Nie wiem o co chodzi!!!) 

Tak to wygląda. Nie wiem w jaki sposób sprawić tą platformę :(. Można by było sprawdzić SETOOLsem ale on mi nie działa jak pisałem.

 

Sprawdz czy ten twoj setool obsluguje A2 , DB3350. Czy twoj model telefonu jest na liscie telefonów w tym setool? I tyle . A myślę ,że nie .

Pisałem, że setool lite mi nie działa. Wywala mi błąd(Piałem u góry).

Na tym forum znalazłem, że mój ELM jest na platformie A2  DB3350:

http://forum.mobione.pl/pozostale/(se)-flaszujemy-naszego-sony-ericssona-)-wprowadzenie/-wprowadzenie/)

No dokładnie cały czas pisałem o platformie . A czytałeś co pisałem?Że ten setool nie zrobi ci tego. I poczytaj dokładnie tam co podałeś lin -czyli A2uploader . A nie setool :). 

Nie chce aktualizować setoolsem tylko podałem tą platformę:D, którą znalazłem.

Dobra dzięki :D. W przeciągu tego tygodnia coś popróbuje z A2uploaderem:D. 

 

Nie wiem co to jest setoolsem? Wiem co to jest setool . I setool nie aktualizuje tylko wgrywa na nowo. Setool ten darmowy który ty masz nie obsługuje tego modelu ,tej platformy. Owszem box servisowy setool3box obsluguje . :slight_smile: Jak chesz sie bawic telefonami to troszke poczytaj  o tym. Caly czas próbowałem dać ci do zrozumenia ze ten  setuls czy jak ty to zwiesz? Nie robi tego modelu.