Sony Ericsson K530i ustawienia budzika

Czy ktoś wie jak zmienić ustawienie budzika w tel ? Budzik dzwoni co 9 minut a chciałabym żeby dzwonił co 2 albo 3 min

ustaw 1 dzwonek np na 8:00

2 na 8:02

3 na 8:04

no tak wiem

ale czy w jednym da się ustawić aby dzwonił co 3 min

nie, chyba że pokombinujesz z odpowiednimi plikami softu

Musiał(a) byś pogrzebać w sofcie, a to już nie będzie takie proste, bo trzeba by mieć do tego jakieś narzędzia, albo wiedzieć co zrobić i gdzie tego szukać. Wtedy gdyby Ci się udało zmodyfikować oprogramowanie to trzeba by zrobić jeszcze flasha (wgrać to oprogramowanie do telefonu). Można by też zgrać oprogramowanie z Twojego telefonu. Do tego potrzebny będzie odpowiedni przewód i program (no i chyba jeszcze zasilacz z tego co pamiętam, bo taki przewód wymaga zewnętrznego zasilania). Generalnie to masz 2 paczki soft i język. Trzeba by odszukać to co potrzebujesz i zmodyfikować. Poza tym telefon ma zabezpieczenia i można go niechcący w ten sposób uszkodzić, a czasami to już nic nie da się zrobić, więc ja bym radził wymienić telefon, na taki, w którym dobudzanie można modyfikować, albo ma interesujące cię czasy. Przeważnie programy do zabaw z telefonami są płatne, no i są dość drogie, więc samemu to się nie opłaca. Możesz też poszukać jakichś sposobów na forach specjalistycznych. Może na nieoficjalnej stronie SE będą jakieś informacje na ten temat, albo jakieś programy, ale uważaj na wirusy, bo z tym też różnie bywa.

@up

Większych herezji nie slyszałem, do modyfikacji softu w tym SE wystarczy Ci zwykły przewód USB oraz jakiś program do tego z czego dużo jest darmowych np. XS++. Musiałbyś te pytanie zadać na jakimś forum związanym z telefonią komórkową, oni już będą wiedzieli jak to zrobić. Sam miałem k800i i wgrywałem różne softy, nie jest to ani trudne, ani czasochłonne. Niebezpieczeństwo uwalenia fona zawsze istnieje ale jeżeli jest się rozgarniętym to dasz sobie radę.

Ja kiedyś modyfikowałem tak soft w Motoroli, bo mi się ikony nie podobały i musiałem full flasha robić bo po resecie już nie wstała, więc trzeba się z tym liczyć. Czasami wystarczy ustawić jakiś skaleczony motyw żeby zabić fona. Sprawdź czy program obsługuje Twój model i być może wersję oprogramowania. Program powinien wyświetlić wersję firmware. Ja nie flash’owałem telefonów zwykłymi przewodami. Chodziło mi mniej więcej o coś takiego. Czerwona końcówka to (+) z zasilacza a czarna to (-). Pewnych rzeczy nie da się zrobić na firmowym przewodzie USB, zwłaszcza na software’owo uwalonym telefonie. Prostsze rzeczy pewnie da się zrobić na zwykłym przewodzie tylko nie wiem czy gdzieś znajdziesz interesujące cię oprogramowanie i czy nie będzie trzeba wprowadzać zmian na własną rękę. Jak będziesz mieć pecha to na pozór sprawny telefon padnie podczas takiego zabiegu i już nic nie zrobisz.

k750_cruiser_usb_big.jpg

Aha czyli to tak wygląda.

Ja nie posiadam takiego kabla… Myślałam że to będzie mniej skomplikowane. ale cóż.

Dzięki

Jak masz zwykły przewód to możesz próbować zwykłym zrobić flasha, albo wejść bezpośrednio w plik w pamięci telefonu (nie wiem czy jest taka opcja w SE) tyle, że jak coś nie zagra to możesz stracić telefon. Bywa, że sprzęt serwisowy nie daje sobie rady z tak uwalonymi fonami. Poszukaj najlepiej jakiegoś tutorial’a, żeby nie próbować, bo może się nie udać :smiley: Softy w SE bywają kapryśne i trzeba by wiedzieć czego się można spodziewać, chociaż z instrukcją o ile znajdziesz coś co by cię interesowało powinnaś czy powinieneś dać sobie radę.

Właśnie problem w tym że na dzień dzisiejszy nie posiadam żadnego kabla do tel. Ten sonyEric… jest stary ,kiedyś był uszkodzony Takie tam… Dzięki za rady ale dam se spokój z tym jednak , myślałam że to prostsze a tu jakieś kable trzeba ,no i tak jak czytałam wyżej ,istnieje ryzyko uszkodzenia tel.