Sony Ericsson K550i - Patchowanie z CID53 na CID52

Mam problem z patchowaniem w SE k550i . Wgralem sobie soft z podstawowego [operator Era] na w610i. Chce teraz sobie spachowac z CID53 na CID52 z tego względu iż chcę zdjąć simlocka a podobno jak czytałem i szukałem na CID53 nie da się … a na CID52 się zdejmuje bez problemu… Znalazłem temat w internecie: http://se-center.info/showthread.php?t=108757 jednak gdy jestem w punkcie gdy: "Odłączamy telefon. Włączamy telefon, idziemy do gier. Odpalamy grę executor.

Telefon się wyłączy. Wyjmij baterie, włóż i upewnij się ze telefon się nie włacza. Jeśli się jednak włączy to odpal grę executor. Aż do skutku. Telefon ma nie odpalać!"

Problem w tym, że gra jest ale nie chce się odpalić, wyskakuje błąd: Operacja nie powiodła się . :frowning: Mógł by ktoś pomóc przy tym problemie bądź podesłać jakąś inna instrukcje odnośnie spachowania K550i z CID53 na CID52 . Był bym bardzo wdzięczny … :slight_smile:

Oprogramowanie jakie mam wgrane teraz to:

R6BC002

W610_R6BC002_FS_CENT_EUROPE_RED53.fbn

W610_R6BC002_MAIN_GENERIC_NA_RED53.mbn

tpa podstawowe

Z tego co pamiętam CIDa nie zbijesz w domowych warunkach.

Żeby to zrobić potzebujesz box + testpoint. Koszt ok 350 zł.

hmm… no a jak oddam do serwisu i wgrywając oprogramowanie chyba zdejmuja simlocka za 30zl okolo… wiec musza raczej na CID52 wejść najpierw …?

michal_1991 , źle robisz. Wyskakuje ci błąd bo oprogramowanie się nie zgadza. Mając CID53 nie możesz przejść na CID52.

Jeśli miałbyś CID52 to co innego, możesz na 53 a nawet 51. Poza tym na CID53 jest troszkę więcej roboty, ale bez problemu zdejmuje się simlocka. Wiem, bo sam miałem kiedyś sony erricsony (różne modele) z CID53. Na centrumse poczytaj troszkę, poszperaj, ściągnij co potrzeba i bezproblemowo zdjemiesz sima.

FARem najlepiej.

ok wielkie dzięki :slight_smile: bo właśnie szukałem na temat tego CID53 i każdy mówi, że nie da rady itd… ale jak tak mówisz to trzeba poszukać , Thx :slight_smile:

no pewnie, kabelek musisz mieć sprawny i pamiętaj o dobrych sterownikach USB. Żeby nie było problemu z wykryciem fona.

kabelek USB mam , działa w 100% bo już wgrałem tego softa z W610i , teraz musze simlocka zdjąć i znów wgrać świeżego potem :slight_smile:

Ale jak znów wgrasz softa, to simlock powróci. Od razu wgrywaj softa takiego jakiego Ty chcesz. A simlocka zdejmuje się przy okazji wgrywania. Każda modyfikacja, którą robisz na sofcie np update albo nowy soft, to wtedy simlock powraca. Jeśli zrobisz tak, żebyś mógł wgrywać patche to spokojnie za pomocą FAR’a i odpowiedniej opcji niektóre patche wgrasz.

Zrób kopię GDFS’a.