Sony Ericsson k750i i problemy z zasięgiem

Witam,

jakiś miesiąc temu kupiłem na Allegro telefon SE k750i w sieci Orange. Kilka dni temu zauważyłem, że gdy zakryje się ręką tylną część telefonu to spada zasięg z 5 do 2 lub 3 kresek. Ponadto gdy noszę telefon w kieszeni, to niektórzy znajomi nie mogą się do mnie dodzwonić - dostaję sms’a o treści: “ktoś o numerze 123456789 próbował się z tobą skontaktować” (telefon nie dzwoni czyli dzieje się tak jakbym był poza zasięgiem, miał wyłączony telefon lub rozmawiał w tym czasie z inną osobą). Najśmieszniejsze jest to, że ten problem najczęściej występuje gdy dzwonią do mnie osoby mające telefon w sieci Era (a mam aż 2 takich znajomych), może raz czy dwa problem wystąpił gdy dzwonił ktoś z pozostałych sieci. Na domiar złego stojąc dzisiaj w sklepie zauważyłem na wyświetlaczu napis “tylko alarmowe” czyli tak jakby telefon nie wykrył sieci - mimo, że miałem 4 z 5 kresek zasięgu. Po kilkunastu sekundach było już wszystko OK, zasięg ten sam co wcześniej.

Telefon jest na gwarancji (jeszcze 23 miesiące) - ma trochę ponad miesiąc. Nasłuchałem się sporo bardzo nieciekawych opinii o Sony Ericssonie, to mój pierwszy (i bardzo możliwe, że ostatni) telefon tej marki, wcześniej miałem kilka Nokii i z żadną nie było nawet najmniejszego problemu.

Teraz moje pytanie, czy taki kiepski zasięg do normalna dolegliwość modelu K750i? Na innych forach spotkałem się z całą masą osób, które mają taki sam problem. Niestety nikt im nie pomógł więc niewiele się na ten temat dowiedziałem.

Proszę o poradę co można w tej sprawie zrobić, proszę tylko nie podawać pomysłów typu: “wgraj nowy soft”, bo tak jak mówię telefon jest na gwarancji i prawdopodobnie wyląduje w serwisie więc wszelkie “ingerencje cielesne”, rozbieranie czy wgrywanie softu odpada. Może ktoś z was miał podobny problem z telefonem i ma jakieś informacje na ten temat, ewentualnie może wypowiedzą się inni użytkownicy SE k750i.

Telefon ma oryginalne oprogramowanie i simlocka w sieci Orange.

SE k750i mojego znajomego (w sieci Era) działa OK i nie występują żadne z w/w dolegliwości.

Witam,

Też jestem użytkownikiem tego modelu i nie mam z nim dosłownie żadnych problemów. Moim zdaniem kupiłeś uszkodzony telefon, ponieważ w moim nie da się tak zrobić ręką, żeby zasięg się pogorszył, nigdy też nie miałam żadnych z objawów, o jakich wspominasz.

Dodam tylko, że update softu możesz zrobić legalnie ze strony sony ericsson, nie tracąc gwarancji -sony do tego zachęca i podaje szczegółowe instrukcje do tego oraz program.

Ja swojego nie aktualizowałam i mimo to działa mi już kilka miesięcy bez najmniejszych zakłóceń (PLUS GSM)-jestem super zadowolona, a też posiadałam już wiele różnych telefonów różnych firm i różnej klasy. Ten wydaje mi się najwygodniejszy z dotychczasowych.

Pozdrawiam,

Wiaterek

U mnie też jest wszystko w porządku. Telefon mam 5 tygodni.

Nie traci zasięgu i działa bez problemu.

Na pewno nie jest to normalne.

Sprzedawca wcisnął Ci uszkodzony telefon lub trafiła Ci się wadliwa sztuka. Idz na gwarancję.

Raczej to drugie, telefon nie był nawet wcześniej włączany. Niestety z informacji jakie znalazłem w google wynika, że to częsta przypadłość tego modelu - jakaś wadliwa partia czy jak. No nic dzięki za wypowiedzi, telefon oddam na serwis - zobaczymy co oni na to :).

Pozdrawiam.

Ja mam SE k700i i też miałem tą wadę do póki nie kupiłem wzmacniacza sygnału… (są dostępne na allegro) Po zakupie śmiga zasięg jak trzeba mam go wszędzie… Pozdro 9872

adzikowski na Forum używamy polskich znaków w pisowni. Proszę poprawić wiadomości, używając opcji Zmień.

No to bomba, u mnie w mieście i okolicach jest tylko jeden autoryzowany serwis SE… na stronie głównej SE podali tylko adres i numer fax’u. Żadnych danych kontaktowych typu numer telefonu :? . Duży minus dla SE - powinni się tym zainteresować, w końcu to ich autoryzowany serwis. Pojechałem osobiście, serwisu nie znalazłem… musi być na jakimś wygnajewie :slight_smile: stare budownictwo, wielkie bramy pewnie gdzieś tam się na wewnętrznym podwórku zbunkrowali :). Żeby było śmiesznie, to Nokia ma w tym samym mieście 3 czy 4 serwisy :).

No ale wracając do tematu, wczoraj poprosiłem dwóch znajomych, którzy mają kilkumiesięczne SE k750i w Orange (abonament), przyszli do mnie no i się okazało, że ich telefony zachowują się identycznie - tj. przykrycie ręką obudowy w okolicach wewnętrznej anteny owocuje spadkiem zasięgu do 1-2 kresek :o . Po kilku minutach trzymania telefonu w kieszeni, również pokazuje się komunikat “tylko alarmowe” i nie można się dodzwonić. Jakie było ich zdziwienie gdy to zobaczyli :lol: . Co lepsze, poprosiłem też dwóch znajomych z SE 750i w Erze aby przyszli w tym samym czasie, no i jak można się domyślić u żadnego z nich nie ma takich problemów :(.

Jutro zaktualizuję soft w telefonie, bo coś mi się wydaje że to bolączka jedynie tych SE 750i, w których grzebał Orange i wgrał swój lewy soft - być może ich programiści wgrywając swoje pierdoły zepsuli coś w oprogramowaniu i stąd takie problemy. Nie mówię, że wszystkie K750i w Orange mają taką wadę ale na pewno to jakaś wadliwa partia, bo niemożliwością jest aby 3 telefony miały ten sam problem, gdy np. K700i w Orange działa bez problemu.

Włożyłem kartę do mojej starej Nokii 6610 i zasięg idealny, max kresek i nawet o jedną nie spada. U znajomego w mieszkaniu mam na Nokii maksimum kresek, a gdy tylko przełożę kartę do SE pojawia się po kilku sekundach napis “tylko alarmowe”.

Dam znać czy aktualizacja softu pomogła, może ktoś będzie miał podobny problem i znajdzie w tym temacie kilka wskazówek. No ale jeśli nadal będzie to samo :), to pewnie raz jeszcze będę zmuszony do szukania tego “serwisu”.

Ja mam telefonu w Plusie. Tez K750i. Byłem niedawno za miastem u znajomego(jak to sie mówi trochę wiocha) i u niego na poprzednim telefonie zawsze miałem cienki zasięg 2 kreski a teraz jak przyjechałem z K750i to nie miałem w ogóle. Identycznie jak Ty. Na moje oko wygląda na to ze SE K750i-przynajmniej ten model mają cienkie anteny wewnętrzne lub inny jakiś powód że nie radzą sobie w miejscach gdzie zasięg jest kiepski ale jest na innych telefonach. Chyba coś SE sie nie stara. :?

Jestem po aktualizacji softu i niestety dalej to samo. Dodatkowo jak dzwonię i słychać sygnał oczekiwania na połączenie pojawiły się jakieś trzaski - tak głośne, że aż ucho boli. Pierwszy raz się z takimi dźwiękami spotkałem, pojawiają się także podczas rozmowy i słyszę je tylko ja, osoba z którą rozmawiam ich nie słyszy - czyli coś u mnie w telefonie, prawdopodobnie głośnik. Mam już tego dość, pierwszy raz w ciągu tylu lat spotkałem tak problemowy telefon.

Jutro wiozę na gwarancję do serwisu, niech wymieniają co trzeba, ma działać dobrze nie interesuje mnie jak oni to zrobią…

Złączono Posta : 10.12.2007 (Pon) 16:53

Temat odgrzewam ponieważ udało mi się rozwiązać problem. Z tego co się dowiedziałem jest to dość częsta wada tego modelu SE sprzedawanego w sieci Orange.

Mimo, że w telefonie wgrany był najnowszy soft to problem nadal występował. Po oddaniu telefonu do serwisu SE gdzie wgrano nowy soft (chociaż na stronie SE nowszego nie było), problem zniknął. Zniknęły też trzaski w słuchawce pojawiające się podczas rozmowy i sygnału wybierania numeru.

Jak widać samodzielna aktualizacja nie załatwia sprawy więc jeśli ktoś ma podobny problem z tym telefonem, to najlepiej niech od razu kieruje się z tym do serwisu.

Pozdrawiam.