Sony Ericsson k800 i W810i <-- porównanie dźwieku

Witam, mam pytanie do znawców tematu czy jest jakaś specjalna różnica w jakości muzyki z telefonu SE k800i a walkmanem przykładowo 810i Początkowo chciałem kupić właśnie ten drugi tel, ale teraz mam szansę kupić okazyjnie k800i tylko nie wiem czy dźwięk nie będzie gorszy.

Poradźcie też jak kupić dobre słuchawki na allegro i nie nadziać się na wszechogarniającą tandetę?!

k800i posiadam i z dźwięku na głośniczkach nie ejstem jakoś super zadowolony ale jeżeli chodzi o słuchawki-to miodzio nawet i ogólnie dałbym ocenę 5+ dla słuchania na słuchawkach i 4- na głośniczkach-nie 3 bo jeszcze jest equalizer+efekty więc ok nawet

Testowałem dźwięk w W810i i K800i na tych samych standardowych słuchawkach od W810i… K800i gra ciszej na głośniku, jak i na słuchawkach, jakość dźwięku oceniam na dobrą. W810i gra głośniej, dźwięk jest czystszy, a bass mocniejszy. Jeżeli zależy Ci na jakości dźwięku bierz W810i.

Pozdrawiam.

jeśli masz troche kasy to kup te:

http://www.ceneo.pl/975598

są bardzo dobre,z basem,którego większość niema.

możesz także zadać pytanie na forum:

http://forum.mp3store.pl/

Miałem okazję korzystać przez pewien czas z w810i i naprawdę jakoś dźwięku powala, ale jeśli w K800i dźwięk nie jest znacznie gorszy to skłonił bym się w stronę tego telefonu, na rzecz większych możliwości. Co myślicie ? aż takim strasznie melomanem nie jestem :smiley: ale lubię słuchać muzy lub radia jak próbuję przedrzeć się na zajęcia :wink:

Sony Ericssony Wxxx to telefony muzyczne stworzone w większości do słuchania muzyki więc jakość dźwięku w nich jest na pewno wysoka, ale gorzej z aparatem…

lukaszzek , jeśli nie zależy i na gwarancji to możesz zmienić sterowniki dzwięku np. od W910i i wtedy W810i nie pobije tego telefonu (SE k800i)

Jak ja bym się wahał jak ty to bym tak zrobił :slight_smile:

no jak już ma być K800i, to zrób tak jak radzi k-9 , czyli zmień sterowniki od dźwięku (jakby co, to służę pomocą). Rewelacji na głośniku nie będzie, ale na słuchawkach jak najbardziej jakość dźwięku będzie lepsza.

Nie zgodzę się z tobą, bo akurat W810i robi najlepsze zdjęcia z serii SE z aparatem 2 megapixela i nie chodzi tu tylko o sterowniki.

A co do odpowiedzi to różnicy pomiędzy nie jest aż tak kolosalna ale gdy podłączysz słuchawki z W810i do K800i i dasz na maksa muze to telefon nie nadąża, jakość już nie jest dobra.

Ja mam k550i i głosnik jest mały i bardzo słabiutki,a po wgraniu sterów to ogień…Na słuchawkach max na 6 vol :mrgreen:

Coooo??? od kiedy Se W810i robie najlepsze zdjęcia?? chyba coś Ci się pomieszało!.

Najlepsze zdjęcia z matrycą 2mpx robie SE K750i!, wiem bo miałem ten telefon…, moja dobra znajoma miała se w810i jako telefon muzyczny bardzo fajny jest, ale do zdjęć to się nie nadaje :/. Dziwne paski wychodziły na fotkach, dziwne nienaturalne kolory, oraz foty jakby zamglone były :shock: :?

Okey czyli pomijając spory o aparat 2mpix, radzicie K800i ze sterami od jakiegoś walkmana ?! znalazłem kilka serwisów o SE, ale jeśli nie będę dawał rady ze zmianą to będę was nudził tu na forum :wink:

a jak jest ze słuchawkami ? potrzebuję słuchawki od w810, tylko nie chce kupić dziadostwa na allegro, poradźcie coś w tej sprawie jak dobrze kupić.