Sony Ericsson PC suite i pad Logitech ChillStream na Ubuntu

Czy jest możliwość zainstalowania programu Sony Ericsson PC suite na Linuxie Ubuntu 8.04, tak aby można było ściągać z komórki (K550i) zdjęcia? Jeżeli Linux nie obsługuje tego programu, to jest może jakiś zamiennik?

P.S.

Czy dało by rade uruchomić jeszcze pada Logitech ChillStream na tym systemie?

można na wine zainstalować, albo podłaczasz telefon przez usb i transfer plików

A co z padem, jest szansa, żeby działał poprawnie?

A próbowałeś? Ja podłączałem już kilka padów różnych firm i jak do tej pory nie natrafiłem na takiego który by nie działał od ręki.

A co do komórki to przy moim SE jak się go podłącza wyskakuje wybór trybu, ustawiam na transfer plików i mi się normalnie montuje…

Na 90% w k550i jest tak samo, nie potrzebujesz żadnych dodatkowych programów do przaesyłania plików.

Ale to piszesz o pamięci telefonu czy karty? Bo u mnie w k750i mam dostęp tylko do karty, na windowsie bez PC Suit nie mam również dostępu do telefonu nawet po wgraniu sterowników. Być może to zależy od modelu, bo np. do k800i pod Linuksem mam dostęp zarówno do pamięci telefonu jak i karty bez potrzeby jakichkolwiek sterowników.

Próbowałem kiedyś zainstalować PC Suit na wine ale nie da rady, niedawno nawet próbowałem to zrobić na wine 1.0 ale nawet instalacja nie chce ruszyć.

U mnie (W810i i Z530i) mam dostęp i do karty i do telefonu…

Z telefonem nie ma już problemu, łącze się z nim przez transfer plików.

na moim k530i jest identycznie jak u matiit