Sony Ericsson Satio czy Samusung i5700 Galaxy

Witam :slight_smile:

Chcę kupić jeden z tych telefonów i mam pytanie, który będzie lepszy i który wybrać :slight_smile:

Osobiście wybrałbym Satio gdyż ma ładny wygląd no i aparat 12 mpx z ksenonową lampą błyskową. Satio jest też wykonany w całości z metalu :smiley: Satio ma większy wyświetlacz w samsungu 320 x 480 , w Satio 640 x 360. W Satio masz symbiana.jednak jest on troszkę inny od tego jaki znamy w Nokiach…czy muli???Nie wiem…W nokiach symbianowi zdarzało się zamulać ale jak jest w SE …nie wiem…Dodatkowo w Satio masz przeglądarke z pełnym wsparciem Flash (WebKit)…taka sama przeglądarka o ile mi wiadomo bywa w telefonach RIMu …jak dla mnie jest ona wygodna…Różnice też są w wyświetlaczach (TFT w SE i LCD w Samsungu…)który lepszy…?? Nie mnie to oceniać … =D>

Gdzie Ty widziałeś metalowego Satio, chyba gadasz o telefonie, którego nigdy nie miałeś w ręce. Satio jest plastikowy, pomalowany takim błyszczącym czarnym lakierem, który się matowi, widziałem już to w nie jednym egzemplarzu (co samo jest w Omnia II z tylna klapką), metalowa (aluminiowa) jest tylko zasuwka aparatu.

Co do Satio to na pewno ma duzo lepszy aparat, gdyż posiada xsenon, filmiki równiez lepsze, jakośc muzyki myśle że porównywalna, jakość wyśw. obrazu jak i dotyk lepszy w i5700 (pojemnościowy). Co do baterii dużo lepiej spisuje sie i5700 1500mAhn natomiast w Satio tylko 1000mAh co według mnie jest niesamowitym niewypałem jesli chodzi o telefon z tej półki.

Co do wielkości wyśw. to minimalnie wiekszy w Satio 3,5", a i5700 3,2" (kolego wyżej rozdzielczość to nie wielkość wyśw.)

Powiem Ci szczerze, że mimo wszystko wziąłbym i5700. Po pierwszy tańszy, po drugie: lepszy wyśw. po trzecie: nie muli tak jak symbian w Satio, a i procek 800 robi swoje, po czwarte bateria, która dużo lepsza jest w i5700, po piate: i5700 posiada wejście na słuchawki 3,5mm więc każde słuchawki mozna sobie podpiąc, natomiast w Satio dalej ten Fastport o którego trzeba dbać:D. Jedynie ten aparat, ale mi osobiście nie jest on potrzebny wiec wybór padłby na i5700.

A to przepraszam ale muszę powiedzieć że wygląda jak metal :stuck_out_tongue: Co do wyświetlacza to wyższa rozdzielczość oznacza większy ekran nie mówię tutaj o rozdzielczości ekranu jako softwarowo tylko mówię o FIZYCZNEJ wielkości ekranu…fakt mój błąd bo powinienem o tym napisać ale źle mnie zrozumiałeś…

i co z tego ze 12 ?? dla Was tylko liczby sie licza?? ;O jak dla mnie to zdecydowanie za duzo 5 mpx na tak malej matrycy to chyba maximum :stuck_out_tongue: wygrywa dzieki lampie ksenonowej to duzo roznica :stuck_out_tongue: pozatym wybralbym Spice android to system o wiee bardziej przyszlosiowy niz symbian ;p a Spica nie jest taka zla jak ja maluja tylko nie ma kilku rzeczy dopracowanych slabe stery 3d brak MT brak radia :stuck_out_tongue: mimo wszsyytko bralbym I5700 :wink:

nie tylko liczby…ale faktem jest że ten aparat w SE jest lepszy niż w Samsungu…dla zwykłego użytkownika spokojnie wystarczy 3 mpx a to i tak na wyrost…głównie chodzi tutaj o tą lampę…obszerny test Satio znajdziesz tu: http://telefon.gsm.pl/SonyEricsson/Satio/test.html

W zestawie Satio masz przejściówkę na zwykły jack…

No teoretycznie tak bo w zestawie producent daje słuchawki HPM-77, które maja w sobie przejściówkę (nawiasem mówiąc super słuchawki), ale nie zmienia to faktu, że nadal będą podłączone pod Fastport. Ja osobiście dbam bardzo o telefony i nigdy nie miałem z nim problemów, a przewinęły się u mnie takie modele jak d750i, k750i, w580i, k800i, p1i oraz c901, ale znajomi, którzy już mniej dbają często narzekali, że słuchawki nie stykają, działa jedna słuchawka jak się lekko poruszy przewodem itp.