Sony ericsson w810i ,biały wyświetlacz

(Alfa1978) #1

Jak w temaciku!

przyniósł do mnie znajomy żebym zobaczył z klawiszem od głośności w nim,bo ściszał a nie podgłaśniał się fon,z boku po prawej stronie na obudowie…:frowning: okazało się że nie da go się naprawić jest chyba do wymiany,na płycie głównej,więc postanowiłem dalej nie grzebać,delikatnie znowu skręciłem,złożyłem fona,włączam go a od tej pory wyświetlacz świeci na biało,a przed rozkręceniem był ok wyświetlacz… co się mogło stać? czy coś się z taśmą mogło…,ścieżką itp? rozkręciłem go ponownie, i widzę że dość lużno taśma w miejscu ,co jest pod wyświetlacz schowana,tzn,załamana fabrycznie tak… i właśnie w tym miejscu co taśma się łamie,bardzo lekko się załamuje …ehh ale okiem nie widzę żeby ścieżki były pozrywane /prześwietlam ja przez światło :? / Co sądzicie?? co się stało?? :roll:

(pycia14) #2

Mój kolega tak miał jak mu się wyświetlacz rozlał… :?

(Alfa1978) #3

ale tu nic nie rozlane,nie upadł ,itp ,było wszystko ok,jak kumpel go przyniósł,do póki nie rozkęciłem i skręciłem ponownie fona :-o :? sprawdzam jeszcze ale wszystko jest na swoim miejscu,i dobrze wciśnięte do płytki te taśiemki od klawiatury,wyświetlacza itp,wszystko chodzi,dżwięk itp jest klawiatura podświetlana tylko biały wyświetlacz :shock: aha przypomniałem sobie,na początku odwrotnie włożyłem taśmę od wyświetlacza do głównej płytki,i pewnie to przez to zwarcie…i poszło na wyświetlacz i go uszkodziło trochę :expressionless: nie?? ale było ok 7 sekund tak żle włożone/ odwrotnie/ a telefon był cały czas,włączony! :frowning: pytanko następne ,znajomy mi powiedział z serwisu gsm, że mógł nagle siąśc soft i trzeba spróbować od nowa grać… :frowning: czy to może być prawda?? aha jeśli tak ,to myśle wgrać jakiegoś soft-a nowszego tzn od innego modelu /nowszego/ np k810i będzie się nadawał,jak nie to jaki polecacie od jakiego modelu,żeby był ładniejszy,z tuningowany trochę itp,kumpel ma wymagania jak coś :slight_smile:

(Barteek) #4

Ponowne wgranie softu może rozwiązać ten problem z białym wyświetlaczem i nie działającym przyciskiem głośności.

Nie ma takiej możliwości wgrania oprogramowania z K810 i każdego innego modelu SE do W810i. Najlepszy soft do W810i to wersja R4EA031 pod CID49. Jest do niego najwięcej patch’y.

(Alfa1978) #5

ehh daj boże żeby to tylko ,pomogło :slight_smile: a co do softu to dzięki za podpowiedz,nie posiadam sam osobistego kabelka żeby go wgrać,więc dam znajomemu do serwisu gsm jutro, i mu powiem jaki ma mi wgrać… /tego co ty mi poleciłeś :wink: /

W dniu 05.07.2008 , o godzinie 22:13 został dopisany post przez alfa78

Uwaga! !!

EDIT; latarka nie świeci, aparat nie cyka fotek,nic nie słychać itp, dyktafon nagrywa normalnie…co jest?? taśma… ?? przecież jak by coś od softu było to raczej nic by sie chyba nie mogło uruchomić,dzwonić,słuchać nie?? :o

(Barteek) #6

hmmm… czyli wychodzi na to, że soft jest ok, skoro można dzwonić i działa Walkman.

Może ten telefon był zalany? Sprawdź w środku, czy są ślady rdzy na podzespołach.

(Alfa1978) #7

właśnie że są !!

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0e3 … 17598.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/bbe … 247c2.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a6f … dcb5e.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/21a … f3e78.html

i co wy na to,widzicie to “przerwanie” na taśmie ,w stronę “latarki” tak zwanej! czy jeśli tam właśnie jest przerwane,to dlatego wyświetlacz szwankuję,widzę raczej że ścieżka która jest właśnie przerwana,to ona wchodzi w stronę latarki i wychodzi /ale już przerwana/ w stronę drugą czyli w stronę gniazda do płyty głownej! :-x czyli co obstawiacie?? jest ktoś dziś aktywny na forum :stuck_out_tongue: