Sony Ericsson W910i

Witam, kupiłem nowy telefon Sony Ericsson W910i i chodzi o baterie. Była ona naładowana do połowy jak zawsze i podłączyłem ja do ładowania i mam pytanie czy trzeba jak jakoś formułować czy coś w tym stylu. Bateria jest Litowo-Jonowa. Pozdrawiam.

Już był dziś ten temat z K800i.

Nowych baterii tego typu nie formatuje się już.

Aczkolwiek instrukcja do telefonu zawiera informacje tłustym drukiem że przed pierwszym podłaczeniem bateri pod ładowanie należy ją rozładować poprzez normalne użytkowanie telefonu do stanu aż telefon zasygnalizuje rozładowanie baterii , nie zastosowanie się do tej wsakazówki może skutecznie skrócić żywotność baterii , nowe baterie są ładowane szczątkowo , rozładowanie jej prawie do zera i naładowanie do pełna spowoduje uformowanie się baterii , zalecane jest powtórzenie takiej procedury co najmniej 3 razy , nie jest to konieczne i wystarczy jeden cykl , czyli prawie pełne rozładowanie i pełne naładowanie.

Mam jeszcze pytanie odnośnie samego telefonu a dokładnie rozsuwanej klapki. Gdy wysunę wyświetlacz to ten panel na których jest wyświetlacz trochu chodzi tak na prawo i lewo, nie znacznie ale jest to dostrzeganie i pytanie jest takie czy to tak ma być czy ma to być sztywne?