Sony Ericsson W910i


(Manian) #1

Witam, kupiłem nowy telefon Sony Ericsson W910i i chodzi o baterie. Była ona naładowana do połowy jak zawsze i podłączyłem ja do ładowania i mam pytanie czy trzeba jak jakoś formułować czy coś w tym stylu. Bateria jest Litowo-Jonowa. Pozdrawiam.


(Longhorn2009) #2

Już był dziś ten temat z K800i.

Nowych baterii tego typu nie formatuje się już.


(Zbych ) #3

Aczkolwiek instrukcja do telefonu zawiera informacje tłustym drukiem że przed pierwszym podłaczeniem bateri pod ładowanie należy ją rozładować poprzez normalne użytkowanie telefonu do stanu aż telefon zasygnalizuje rozładowanie baterii , nie zastosowanie się do tej wsakazówki może skutecznie skrócić żywotność baterii , nowe baterie są ładowane szczątkowo , rozładowanie jej prawie do zera i naładowanie do pełna spowoduje uformowanie się baterii , zalecane jest powtórzenie takiej procedury co najmniej 3 razy , nie jest to konieczne i wystarczy jeden cykl , czyli prawie pełne rozładowanie i pełne naładowanie.


(Manian) #4

Mam jeszcze pytanie odnośnie samego telefonu a dokładnie rozsuwanej klapki. Gdy wysunę wyświetlacz to ten panel na których jest wyświetlacz trochu chodzi tak na prawo i lewo, nie znacznie ale jest to dostrzeganie i pytanie jest takie czy to tak ma być czy ma to być sztywne?