Sony Ericsson Xperia (TM) X10 kontra Apple iPhone 3GS

I mnie też dopadł dylemat zakupu nowego telefonu.Mianowicie mam dwa typy i nie wiem na który sie zdecydowac.Chodzi o

Sony Ericsson Xperia X10 lub

Apple iPhone 3GS

Nie mam specjalnych wymagań,po prostu mi sie one podobają.

Bardzo proszę zwlaszcza posiadaczy tych telefonów o opinie.

Pozdrawiam serdecznie

A moim zdaniem X10 można by śmiało porównać do IP 4 …niż do 3 GS…

Bez wahania wybrałbym xperię, chociażby za android market. Krótko, bo krótko ale korzystałem z jednego i drugiego, xperia zrobiła na mnie dużo lepsze wrażenie.

tez wlasnie chyba wybrałbym Xperie…gdybyś miał do wyboru IP4 vs Xperie X10 to tu juz mozna byłoby się zastanowić ale w twoim przypadku wybrałbym Xperie…

też bym wybrał xperię nowszy

3gs już jest stary

i xperię raczej będziesz miał nówkę

a iphona 3gs używanego

gdyby miałbym wybierać pomiędzy xperią a iphone 4

to wiadomo iphone 4 bym wybrał

tylko pamiętaj te telefony muszą być cały czas połączone z netem

choć w androidzie można wgrać program i włączać neta kiedy się chce

nie wiem jak to z iphonem

żeby nie było że potem rachunek 400zł przyjdzie :frowning:

bo ludzie właśnie o tym nie wiedzą że są telefony które same łączą się z netem

i potem wielkie zdziwienie

Mam iPhona 3G co prawda ale z tych dwóch brałbym X10. Tak jak wypowiadali się wcześniej koledzy - iP4 vs X10 - można się zastanawiać, ale w tym wypadku myślę że lepszym rozwiązaniem będzie X10, no chyba że z telefonu chcesz korzystać jako z zabawki - gry, muzyka, filmy to wtedy iPhone 3GS oferuje większe możliwości, jednak jeżeli ten telefon ma być dla Ciebie urządzeniem do komunikacji, internetu i pracy to bierz X10 - to będzie dużo lepszy wybór. Sam zastanawiam się nad przesiadką na X10.

Pozwolisz że wybuchnę śmiechem? Android Market to nic w porównaniu z AppStore.

Ja brałbym 3gs, nie muli, jest prosty w obsłudze i ma więcej aplikacji i świetnych gier!

to jednak prawda że appstore ma więcej aplikacji

ale czy to nie jest tak że w androidzie jest więcej darmowych :slight_smile:

Za iPhone’m na plus w zasadzie przemawia tylko system (a co za tym idzie gry, programy, i dostęp do internetu), design, i wielkość( jest mniejszy od SE).

Za to Xperia ma lepszy Ekran, procesor i aparat.

Po prostu wybierz na czym ci bardziej zależy.

Tak się złożyło, że miałem iPhona 3GS, a na chwile obecna mam Xperie.

iPhona sprzedałem po 4 miesiącach użytkowania, zamieniając go właśnie na SE.

iPhone ma lepszy wyświetlacz - precyzyjniejszy i lepszą baterię. W SE można przedłużyć jej życie wyłączając usługę 3G - np aplikacją APNdroid.

W Xperii jest lepszy aparat, ustawiania własnej muzyki jak dzwonki nie jest tak skomplikowane jak w iPhonie - aplikacja Ringdroid.

Dane zapisuje bezpośrednio na kartę pamięci, wiec w przypadku awarii telefonu, można użyć backupu z karty.

Generalnie używając iPhona czułem się jak niewolnik Apple.

PS. Na Xperii nie mam żadnej płatnej aplikacji. Wszystkie (około 30) są darmowe.