Sony EXPERIA M2 nie czyta kart sim

Witam. Tak jak w temacie mój Sony przestał czytać karty SIM. Próbowałem inne, sprawne karty i bez efektu. Zresetowałem ustawienia fabryczne i nadal to samo. Co obstawiacie? Z tego co czytałem często ta usterka występuję w tych modelach ale w sumie jest brak ostatecznego werdyktu. Od czego radzicie zacząć przyjaciele? Tak stopniowo :slight_smile:

Zacząłbym od gwarancji i serwisu.

Telefon nie posiada gwarancji. Kwestia serwisu odpada. :wink: Czekam na dalsze propozycje.

A jak sobie z tym inni poradzili?

Często występowały problemy na sofcie 4.4.4 ale upgrade do Lollipopa nie przynosi rezultatów. Obecnie mam dostęp do płyty głównej w moim Sony. I mam prośbę od czego mogę zacząć badać usterkę?

Od poszukania schematu.  Tak wygląda czytnik sim  w M2 http://old.magboss.pl/czytnik-karty-sim-sony-d2303-d2305-d2306-xperia-m2-(oryginalny),a,pl,38727.html nie wiele tam naprawisz. 

Ten slot wydaje się być w porządku. Brak zarysowań, nalotów na pinach. Taśma okej. Natomiast podczas włączonego telefonu gdy wyjmę kartę, wyświetla się komunikat, że karta sim została wyjęta i telefon się uruchamia ponownie. :confused:

Jak masz miernik to zmierz napięcie na pinach gniazda sim , na którymś z nich powinno  być . Może być wina softu. Jest problem ze znalezieniem schematu żeby zerknąć co i jak leci na sim.

Soft był zmieniany począwszy od 4.3 do 5.1 i na każdym to samo. Dodam jeszcze,że kamerka równiez nie działa. Po wejściu aplikacje, wyświetla sie komunikat : aparat został zatrzymany

 

Właśnie to jest kolejny problem z tym aparatem. Po kodzie serwisowym po włączeniu CAMER i Secondary Camera obraz jest czarny. :confused:

Wymieniłem slot karty sim oraz płytę główną. Problem zniknął. Temat do zamkniecia.

Uuuuuuuuuuuuuuuuuu . To cały telefon prawie wymieniony. :slight_smile:

Mam dokładnie taki sam problem ze slotem SIM … Totalnie się na tym nieznam i mam pytanie do was panowie Slot SIM jest połączony ze slotem karty SD w sensie że stanowią jeden element więc czy to stanowi różnicę że karta pamięci działa bez zarzutu a karta SIM zaś nie ??? Problem jest taki sam jak u Daniela wkładam SIM w slot troche to trwa zanim wskoczy na miejscemoże to chyba kwestia wyrobienia się tego mechanizmu który blokuje karte ale jak już się uda to po około 2 min pojawia sie komunikat i się wyłącza to samo tyczy się wyjęcia SIM gdy tele pracuje… co do aparatu w tele działą bez problemu … i powiedzcie mi jeszcze jedno jak możecie gdy chciałbym zamówic ten element z linka to jak najlepiej dostać się do środka by wymienić te sloty bo z tego co widze to wyjęcie starych slotów i podłączenie nowych nie powinno sprawić kłopotów wystarczy te taśemki odpowiednio podłaczyć no przynajmniej tak mi się wydaje heh :smile: Pomożecie mi z tym szkoda tele bo sprawuje się lepiej niz M4 od paru miesięcy zabieram się by go zrobić ale w komisach strasznie drogo krzyczą za naprawe heh