Sony HDR-CX450 podłączenie do PC (XP)

Czy da się w jakiś magiczny sposób zgrać fotki/nagrania z tego urządzenia na PC z WinXP? System wykrywa kamerkę ale pliki na niej nie są odczytywane przez żadne przeglądarki zdjęć/video. Pliki pojawiają się bez rozszerzeń. W kamerce ustawiane było zarówno “pamięć masowa” jak i MTP. Na Windows 10 nie ma z tym żadnego problemu, system wykrywa nowy dysk i wszystkie zdjęcia/filmiki są podane jak na tacy.
Dodam, że na XP nie da się zainstalować oprogramowania producenta z www.
Niestety system XP musi, póki co, zostać na tym stanowisku komputerowym.

Jakieś pomysły?

Przekopiować z Win10 na WinXP.

Niestety, to nie rozwiązuje problemu i nie jest realne do wykonania. Jest to stanowisko pracy, na którym musi być XP i nie ma możliwości aby kamerę podłączać do innych PC.

[quote=“SeBoLeX, post:1, topic:607441”]
W kamerce ustawiane było zarówno “pamięć masowa”

Pliki powinne być widoczne.

Tzn. przez jakie programy?

Pliki były widoczne w pamięci kamery, był ich rozmiar ale bez podglądu, po próbie skopiowania ich na PC kopiowały sie puste pliki bez rozszerzenia i o wielkości 0 bajtów. Używane programy do otwierania foto/video: IrfanView, MPC, VLC i parę innych.
Udało się rozwiązać problem poprzez użycie kabla microUSB podłączonego bezpośrednio z kam do PC, wcześniej było podłączenie przez przedłużkę do USB :open_mouth: Tego bym się nie spodziewał, wyszło przypadkiem.

Też bym się tego nie spodziewał, zazwyczaj jeśli kabel jest złej jakości lub jest zbyt długi komputer po prostu nie wykrywa sprzętu.