Sony-kdl46hx750-ustawienia

Siema

Wczoraj zakupiłem 46HX750, pierwsze wrażenie to “super”, ale jeden z pracowników pewnego sklepu powiedział, że ten tv ma taką funkcję, że jak odejde od telewizora to on się sam wyłączy, a jak podejde to sie sam włączy, na zasadzie czujnika ruchu, jak się wyłączy jest w stanie gotowości, tak mi tłumaczył jeden mistrzu, ale nie wiem, czy on jakoś źle wytłumaczył, bo jedyne opcje, związane z samoczynnym wyłączaniem jest timer.

W sumie miałem wziąć Samsunga, ale jak facet powiedział mi o tej opcji, to skłoniłem się zakupić Sony.

Możecie mi powiedzieć, jak to w końcu jest ?

A, i jak najlepiej ustawić obraz, żeby była jak najlepsza jakość ?

Na jaką opcję ustawić to motionflow i inne, żeby był jak najlepszy obraz ?

Z góry dzięki :smiley:

To jest funkcja oszczędzania energii. Jak wyjdziesz z pokoju dłużej niż określony czas (możesz sobie ustawić np. 5 min) to ekran się wygasza i słychać tylko sam dźwięk. Po powrocie do pokoju czujnik ruchu wznowi odtwarzanie obrazu. Często leżąc przed telewizorem i oglądając film bez ruchu ekran chce się wyłączyć (wcześniej jest odpowiednia komenda na ekranie TV), ale wystarczy się poruszyć i oglądam dalej :slight_smile: .

U mnie ta funkcja często się przydaje, bo żona wychodząc z pokoju np. do kuchni na dłuższy czas zostawia włączony telewizor i wtedy on przełącza się w tryb oszczędzania energii (ma mniejszy pobór prądu).

Ogólnie jestem również z niego zadowolony. Wcześniej mając LG i kablówkę nie najlepszej jakości obraz był znośny, ale po zakupie Sony na tej samej kablówce obraz jest dużo lepszy.

Życzę miłego użytkowania telewizora Sony.

Ale jak tą funkcję włączyć ?

Jak masz ustawienia obrazu ?

Motionflow ?

i w ogóle ?

Nie mogę go ustawić dobrze.

Ale bardziej zależy mi na tej funkcji :smiley:

Misiek1227 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie,używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038