Sony PlayStation 3 HDD 120GB Slim czy XBOX 360

Witam. Przymierzam się do kupna konsoli do gier itp, nie wiem która będzie lepszym rozwiązaniem :slight_smile: ja myślę ze lepsza bedzie ma wiele możliwości Sony PlayStation 3 HDD 120GB Slim niż XBOX 360.

Czekam na wasze opinie

Pozdrawiam…

sony lepsze

bez_pseudonimu a można podłączyć klawe i mysz pod sony :slight_smile: i grać w strzelanki :)??

Ja też stawiam na PS3

Dla mnie oczywistym wyborem, jest PS3 ze względu choćby na mniejszą awaryjność czy Blu-Ray. PS3 ma jednak mniejszą awaryjność, lepsze chłodzenie i w dodatku cichsze, za Xbl trzeba płacić. Ma one troszkę mocniejszą moc obliczeniową i można osiągnąć lepszą grafikę.

podstawa dla wyboru konsoli to czy masz kasę na gry,

witek-pl ogry to się nie martwie :slight_smile:

witek-pl co za pytanie skoro się przymierzam do konsoli to musze mieć na jakaś grę prawda :slight_smile: wystarczy ze kupie 1 gre na dwa miesiące aż takim napalonym graczem nie jestem :slight_smile: moje gry to pes FIFA nfs call of duty a te gry teraz są tanie :slight_smile:

Czyli wybierasz na zasadzie jakie gry wolę, sprzęty są podobne jeśli chodzi o jakość grafy (więc tym się nie podpalaj, choć Uncharted2 pokazuje power PS3), duży plus Sony to napęd BlueRay który w niedalekiej przyszłości będzie jak znalazł bo filmy muszą potanieć żeby wygrać z nadal popularnym DVD a dzięki update firmware również standard 3D BlueRay. Dla mnie największy plus Xkupy to odpalanie backupów po przeróbce, największy babol to awaryjność choć konsole Sony z pierwszego sortu (te z wsteczną hardware`ową kompatybilnością PS2 też miały swój odpowiednik RingOfDeath ale w mniejszej skali).

Weź PS3, chociażby na to że jest tam włożony Blu-Ray, na filmy HD jak znalazł:) xbox jest starszą konstrukcją co do zalet xb to napewno odpalania backupów, ale wiąże się to z przeróbką konsoli.

Panowie a na której konsoli będzie lepsza grafika w grach ? np PES albo FIFA bo mi bardziej zależy na piłce nożnej, i nie wiem czy konsola czy komp

Akurat w Fifie to na Xbox wygląda dużo lepiej bo na Plejaku gra jest bardziej wyblakła i ciemniejsza

1Kurna teraz nie wiem czy konsole do FIFY czy kompa do PESA 10 w pesa 10 grałem na kompie na full płynnie miodzio piła :slight_smile: ale fifa nie bardzo :slight_smile:

NA PS 3 pes 10 ma super grafikę, gralem w demo

ale PES 10 jest o wiele razy realistyczny ruchy piłkarzy, piłka, grafika itp…

PES 10 jest bardziej wymagający, a FIFA taka prosta zabawka dla dzieci :slight_smile:

w PESIE 10 to trzeba się troszkę na pocić żeby co kol wiek z działać

a na x-ie grałeś?

Graficznie ciężko porównać gdzie jest lepiej. W jednym tytule będzie lepiej na PS3 ale gorzej na x-ie a w innym tytule odwrotnie.

Pomyśl do czego Ci ta konsola. Konsola ma służyć do grania po to została stworzona. Chcesz oglądać filmy, proszę bardzo ale ile ich obejrzysz na blueray w ciągu 3 miesięcy od zakupu? Blueray nie jest żadnym wyznacznikiem.

Co do awaryjności to dajcie spokój ale xbox obecnie jest praktycznie tak samo awaryjny jak PS3. Albo się rozpier… albo nie.

Xbox - głośniejszy, instalujesz na dysku i po kłopocie.

Przejrzyj jakie tytuły wychodzą tylko na xbox-a i tylko na PS3 i zastanów się ile z nich trafi na twoją półkę.

Wielkim minusem xboxa jest płatny Xbox live i ciągle niedostępny w Polsce (więc trzeba się rejestrować na np UK.) ale za to masz dostęp do znakomitego multi które moim zdaniem jest przeciętne na PS3.

W sumie to masz racje, ale mi sie bardziej wydaje ze na ps3 lepiej dzialalo, ale jest wiele gier ktore lepiej na ps3 wypadają. Czemu mowisz ze ps3 ma przecietny multi ? ciekawy jest, i jest za darmo PlayStation Store, sa przyjaciele do ktorych mozesz pisac, jest jezyk polski na ps3 i z polską nie ma zadnych problemow, a to wlasnie a filmy w blu rayu wypadaja cudownie , a playstation 3 nie jest stworzony w koncu tylko do grania jak ma blu-ray nie ?:smiley: ja jestem za ps3 , xbox jakos mi z grafika w wielu grach nie przypadl ^^ Powodzenia, dokonaj wyboru moj mlody samuraju !!

witek-pl :

Z tobą się się zgodzę w sprawie Uncharted 2 . Masz absolutną rację , ponieważ gdy ktoś gra w tą grę , widzi potęgę PS3 .

A poza tym , grafą XBOX może TROCHĘ dorównuje PS3 , ale trochę to i tak za mało . Jesli sie posiada PS3 w wersji 250 GB HDD lub 320 GB HDD to grafika w XBOX to pryszcz . Dosłownie . Nie wspomnę już o POJEMNYM DYSKU , którego XBOX nie posiada . Możemy wgrać wtedy tyle filmów i muzyki że aż głowa boli . Na sytuację obecną powiem , że XBOX na pewno jest tańszy , ale gry kosztują tyle samo na obie konsole , więc dołożyc 300 zł na poczatek i cieszyc sie pozniejszymi osiagnieciami technologii .

Nie wspomne juz o odtwarzaczu Blu-Ray (ktore teraz coraz bardziej sie rozwija - widac to np. na reklamach w TV >> ''Już dostępne na DVD I Blu-Ray) , o tym że jest duuuużo cichsza , dużo rzadziej się psuje (w moim przypadku konsolę mam 2 lata , mój kolega tez 2 lata , i ani mu ani mi ANI RAZU nic sie nie zepsulo >> czego o XBOX nie mozna powiedziec) . Kontroler jest o wiele lepszy . Wystarczy go naladowac i juz . KONTROLER RUCHU (W grach robi to ogromne wrazenie) np. Killzone 2 . FIFA 10 działa swietnie w mojej wersji 250 GB HDD , chociaz musze przyznac ze bardziej polecam PES na ta konsolę , wyglada bosko .

Kiedy gra sie w NFS SHIFT , czlowiek siue czuje jakby jechal samochodem po torze . DOSŁOWNIE . CUDOWNA GRAFIKA . Jeśli chodzi o prad to tu goruje XBOX , musze to przyznac . PS3 zuzywa okolo 400 WATT , a XBOX okolo 150 , moze nawet 120 . Nie jestem pewny . Lecz mi to nie przeszkadza , mnie stac na prad (do niedowiarków) . JEŚLI CHODZI O WYBÓR KONSOLI , ZDECYDOWANIE POOOLECAM PS3 , PS3 I TYLKO PS3 ! WISI MI TO , ZE JEST DROZSZA . MOZE INNYCH STAC NA COS LEPSZEGO . JAK WY KUPUJECIE TANSZA KONSOLE (A RACZEJ PC NA TV) TO WASZ PROBLEM . Myśle , ze rozwiazalem problem tych , ktorzy mają watpliwosci . Nie wspomne o dodatkach ktore sie coraz czesciej pojawiac na PS3 , np. kamerka wysokiej jakosci , kontroler ruchu Playstation Move itp . KONIEC TEMATU ! Mysle ze pomoglem (tak jak jest na prawde) .

Tak naprawde 80% tego co napisałeś o konsoli Xbox jest bzdurą bo jej poprostu nie masz.

Graficznie konsola nie odstaje bo ma LEPSZĄ grafike niż w ps3 który ma lepszy procesor.

Na prawie wszystkich forach konsolowych, pad od ps3 jest potępiany i nawet dużo użytkowników ps3 na forach chciałoby mieć pady od x’a. Konsole teraz się nie psują i nie są głośne. Dyski też są od 20GB do 250 więc nie widze problemu.

Wybór jest prosty. Będziesz miał kase żeby kupować filmy na blueray - kup ps3.

Teraz wyszło Gran Turismo 5 jest, God of War 3,Playstation Move ,PSN ,dysk możesz wymienić,Blue-ray, bierz PS3 i się nie zastanawiaj nawet

Witam, witam po długiej przerwie:D, postanowiłem kupić Konsole PS3 SLIM 250 gb mam kolo miesiąca ją i wymiata, to jest to :D:D nie żałuję ani jednej złotówki, kupiłem za 1399 zł z dwoma grami Uncharted 2 i bigplanet jakoś tak. A filmy na Blu-ray działają wyśmienicie :D, ktoś mówił ze przy oglądaniu filmów na blu-ray ze płyta hałasuje to jest nie prawda u mnie jest kompletna cisza :D:D, ogólnie przy graniu ponad 5 godzin jest cicha wszystko pięknie ładnie. KONSOLKA WYMIATA Z TELEWIZOREM FULL HD 40 CALI SONY !!