Sony PS2 z USA do POLSKI czy bedzie dzialac?

witam mam pytanie czy konsola sony playstation 2 zakupiona w USA bedzie dzialac w Polsce-albo na jakie utrudnienia sie napotkam -czy sie da :stuck_out_tongue:

pozdrawiam

Tak mi się zdaję że chyba będzie inne gniazdo podłączeniowe ale to można załatwić za pomocą kupna takiego w Polsce (około 20 zł) bo w Ameryce mają

inny rodzaj wtyczek do kontaktów

Pozdrawiam

No więc tak.

Panie polarowicz, mozna zakupic w stanach taka sama koncoweczke do wtyczki, którą nakłada się bezposrednio na “amerykanska” koncowke, co w efekcie daje nam 2 bolce typu europejskiego ktory wkladamy do gniazdka. (polecam sklep B&H, w NY na skrzyzowaniu 33 i 9 a w nim kup sobie za 22$ 4 komplet 4 akumulatorki baterie do aparatu+ladowarka+przejsciowka na prąd—odradzam natomiast Best Buy, drogo maja)

Po drugie, i najwazniejsze, o ile sie nie myle to konsole w stanach dzialaja w systemach NTSC, co jest o tyle trudniejsze ze w polsce wiekszosc telewizorow dziala w sysytemach PAL, wiec zajdzie tutaj konflikt.

Byly z tym powazne problemy na PSX, nie wiem jak sie z tym uporali na PS2.

W USA używają też innego napięcia w sieci (chyba 110V) więc jeśli nie ma przełącznika napięcia to może być potrzebna przetwornica 110 -> 230.

no wlasnie o to mi chodzi bo ze prad inny to wiem, jak oradzic sobie z roznica systemow???

Są odpowiednie przejściówki do kupienia na allegro.

kupujesz sobie przemieniacz pradu ja takie cos kupielm za 10$ i masz problem z pradem z glowy :slight_smile:

czy moge poprosic o taki link do przejsciowki na allegro bo ja zle szukam chyba

Proszę bardzo:

http://www.allegro.pl/search.php?string=Pal+NTSC

wojownik a tak z czystej ciekawości ile zapłacisz w stanach za tą konsole?

Ja proponowałbym kupić zasilacz sieciowy a nie stosować przetwornicy która żre więcej prądu i troszkę promieniuje, mam taką w zestawie. Zobacz jakie “U” zasilające ma Twoja konsolka i dopasuj zasilacz.

120 $