Sony PS2 z USA do POLSKI czy bedzie dzialac?

(wojownik) #1

witam mam pytanie czy konsola sony playstation 2 zakupiona w USA bedzie dzialac w Polsce-albo na jakie utrudnienia sie napotkam -czy sie da :stuck_out_tongue:

pozdrawiam

(Polarowicz) #2

Tak mi si臋 zdaj臋 偶e chyba b臋dzie inne gniazdo pod艂膮czeniowe ale to mo偶na za艂atwi膰 za pomoc膮 kupna takiego w Polsce (oko艂o 20 z艂) bo w Ameryce maj膮

inny rodzaj wtyczek do kontakt贸w

Pozdrawiam

(Bladik) #3

No wi臋c tak.

Panie polarowicz, mozna zakupic w stanach taka sama koncoweczke do wtyczki, kt贸r膮 nak艂ada si臋 bezposrednio na "amerykanska" koncowke, co w efekcie daje nam 2 bolce typu europejskiego ktory wkladamy do gniazdka. (polecam sklep B&H, w NY na skrzyzowaniu 33 i 9 a w nim kup sobie za 22$ 4 komplet 4 akumulatorki baterie do aparatu+ladowarka+przejsciowka na pr膮d---odradzam natomiast Best Buy, drogo maja)

Po drugie, i najwazniejsze, o ile sie nie myle to konsole w stanach dzialaja w systemach NTSC, co jest o tyle trudniejsze ze w polsce wiekszosc telewizorow dziala w sysytemach PAL, wiec zajdzie tutaj konflikt.

Byly z tym powazne problemy na PSX, nie wiem jak sie z tym uporali na PS2.

(Kpc21) #4

W USA u偶ywaj膮 te偶 innego napi臋cia w sieci (chyba 110V) wi臋c je艣li nie ma prze艂膮cznika napi臋cia to mo偶e by膰 potrzebna przetwornica 110 -> 230.

(wojownik) #5

no wlasnie o to mi chodzi bo ze prad inny to wiem, jak oradzic sobie z roznica systemow????????

(Akira3179082) #6

S膮 odpowiednie przej艣ci贸wki do kupienia na allegro.

(Pyra20) #7

kupujesz sobie przemieniacz pradu ja takie cos kupielm za 10$ i masz problem z pradem z glowy :slight_smile:

(wojownik) #8

czy moge poprosic o taki link do przejsciowki na allegro bo ja zle szukam chyba

(Akira3179082) #9

Prosz臋 bardzo:

http://www.allegro.pl/search.php?string=Pal+NTSC

(Azpr) #10

wojownik a tak z czystej ciekawo艣ci ile zap艂acisz w stanach za t膮 konsole?

(Heniuo) #11

Ja proponowa艂bym kupi膰 zasilacz sieciowy a nie stosowa膰 przetwornicy kt贸ra 偶re wi臋cej pr膮du i troszk臋 promieniuje, mam tak膮 w zestawie. Zobacz jakie "U" zasilaj膮ce ma Twoja konsolka i dopasuj zasilacz.

(wojownik) #12

120 $