Sony Vaio a kamerka, czyli otwarta wojna(?)

Witam!

Otóż mój problem polega na tym że kupiłem nie dawno laptopa od znajomego. (Model VGN-AR830E) Miał on Windows 7. Tam kamerka mi nie chodziła, ba! Nawet sterowników nie znalazłem. Potem przeinstalowałem mu system na Windows 8. Odkryłem strone supportu sony i stamtąd pobrałem potrzebne mi sterowniki. Lecz kamerka mimo wszystko nadal nie chodzi. Choć komunikat wskazywał na to że sterowniki zostały zainstalowane poprawnie. Co robić?

Nie wiem czy zauważyłeś, ale dla tego laptopa support kamerki (i nie tylko) jest dostępny tylko dla Visty! Sprawdź w systemowym Windows Update, czy tam nie znajdzie się propozycja sterowników w aktualizacjach opcjonalnych. Jeśli nie, to dla Windowsów 7 i 8 “wojna” raczej przegrana :frowning: Laptop typowo “vistowski”. Cyt.: “Sony does not provide Windows 8 drivers for this model”.

Ale wszystkie sterowniki oprócz tych od kamerki działają bez zarzutu.

Baa! Na tym właśnie polega niekompatybilność laptopów z nie dedykowanymi przez producenta systemami, że zawsze coś nie chce działać. A to kamerka, a to dźwięk, a to mikrofon, czasem grafika, albo obraz z kamerki “do góry nogami”(!) itp. Nic na to nie poradzisz! Zresztą Vista na tym laptopie bardzo dobrze działa.

Może i działa dobrze. Ale nie będę zmieniał specjalnie do tego Windowsa. I poza tym 8 jest świetna. Dobra. Dzięki za wszystko.