Sony Vaio a kamerka, czyli otwarta wojna(?)

(Hubek916) #1

Witam!

Otóż mój problem polega na tym że kupiłem nie dawno laptopa od znajomego. (Model VGN-AR830E) Miał on Windows 7. Tam kamerka mi nie chodziła, ba! Nawet sterowników nie znalazłem. Potem przeinstalowałem mu system na Windows 8. Odkryłem strone supportu sony i stamtąd pobrałem potrzebne mi sterowniki. Lecz kamerka mimo wszystko nadal nie chodzi. Choć komunikat wskazywał na to że sterowniki zostały zainstalowane poprawnie. Co robić?

(system) #2

Nie wiem czy zauważyłeś, ale dla tego laptopa support kamerki (i nie tylko) jest dostępny tylko dla Visty! Sprawdź w systemowym Windows Update, czy tam nie znajdzie się propozycja sterowników w aktualizacjach opcjonalnych. Jeśli nie, to dla Windowsów 7 i 8 "wojna" raczej przegrana :frowning: Laptop typowo "vistowski". Cyt.: "Sony does not provide Windows 8 drivers for this model".

(Hubek916) #3

Ale wszystkie sterowniki oprócz tych od kamerki działają bez zarzutu.

(system) #4

Baa! Na tym właśnie polega niekompatybilność laptopów z nie dedykowanymi przez producenta systemami, że zawsze coś nie chce działać. A to kamerka, a to dźwięk, a to mikrofon, czasem grafika, albo obraz z kamerki "do góry nogami"(!) itp. Nic na to nie poradzisz! Zresztą Vista na tym laptopie bardzo dobrze działa.

(Hubek916) #5

Może i działa dobrze. Ale nie będę zmieniał specjalnie do tego Windowsa. I poza tym 8 jest świetna. Dobra. Dzięki za wszystko.